alp_erden7
alp_erden7 (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Baslayan Amator İcin Kitap

Hepinize merhaba

Canon EOS350d makinam var yeni aldım ve bu ise bayagı bir merak saldım. Siteyede yeni uye oldum fakat uye olmadan oncede forumlarınızı takip ediyordum. Benim merak ettigim yeni baslayanlar icin, amatorler icin baslangıc kitabı niteliginde tavsiye edebileceginiz kitaplar varmı. Merak ettigim konular, makinanın uzerinde bulunan A,AV,M vb gibi enstantene,diyafram ve ISO ayarlarını manuel yapıldıgı bu harflerin neye karsılık geldikleri. Diger ayarların manzara, portre, spor, makro, gece cekimi gibi ayarlarda makinanın uzerinde mevcut ama bu ayarlar default ayarlar oldugu icin herseyi otomatik kendileri ayarlıyorlar. Bilmiyorum ne demek istedigimi anlatabildim mi?Hangi ısıkta neyi, hangi ayarı kullanmalıyım bunları ogrenmek istiyorum. Digital SLR makina oldugu icin tamamen otomatik ayarı var ama buda bana pek zevk vermiyor. Kendim ayarlar yapıp cekmek istiyorum. Obur turlu piyasada satılan onlarca digital fotograf makinası var onlardan alırdım. Fototrek'in agitimlerinede katılmayı dusunuyorum ama zaman ayarlaması yapmakta zorlanıyorum. Ben bu ise merak saldım yardım edecek birileri vardır umarım.

Sevgiyle kalın.

Tarih: 15 Nisan 2006, 09:22 - İp: yok
hulg
hulg (üye)
Erzurum / Amatör

A dan Z ye Fotoğraf (Özer Kanburoğlu) tavsiye edebileceğim bir kitap.

Tarih: 17 Nisan 2006, 17:49 - İp: 85.***.**1.148
alp_erden7
alp_erden7 (üye)
İstanbul / Amatör

Hulg arkadasım verdigin tavsiye kitap icin tesekkur ederim.

Tarih: 18 Nisan 2006, 09:20 - İp: 195.***.**1.198
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Burada başlangıç için harika bir kaynak, tavsiye ederim.

Tarih: 18 Nisan 2006, 13:19 - İp: 85.***.**7.98
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili murgur...harika bir kaynak vermişsin valla.. sağolasın...bende vereyim bir tane...
buraya tıklayın..
belki faydalı olabilir sizin için... [>:D

Tarih: 27 Nisan 2006, 01:10 - İp: 85.***.**2.42
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

birkaç tane daha geldi aklıma...
1. ders
2. ders
sözlük
başka bir tane
[>:D