kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Yağmur Fotoğrafı Nasıl Çekilir..

Dışarda ne güzel yagmur yagıyor? Yagmur sigara ve çay çok iyi gider diye dusunuyorum ama ben bu konuyu nasıl fotograf üzerine baglıcam düşünüyorum.

Evet yagmurda fotografk cekseniz nasıl cekerdiniz. Yani enstantene filan işte. Birde makina su gecirmesin diye ne yapmak lazım?

Birde foruma resim nasık eklenir.

Tarih: 6 Kasım 2007, 08:34 - İp: 212.***.**9.194
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

güneşli bir havada, durgun bir suya düşen damlacıkları çekmek istiyorum.. perde 30 saniye falan açık kalsın istiyorum. bunun için bana 12 iso falan mı lazım yoksa lensin önüne koyu renkli bi laylon filan mı koyayım.. diyaframı kısmak nereye kadar?
topiklerimi kilitleyen yönetimden bu soruların cevaplarınıda bekliyorum

Tarih: 10 Kasım 2007, 11:28 - İp: 85.***.**5.61
hellboy666
hellboy666 (üye)
Adana / Amatör

Hüseyin kardeş makinenin su geçirmemesi için kullanılan en ilkel yöntemi kullanmak zorundasın bir poşet geçir makineye olsun bitsin birde yağmur fotolarında pozlandırmayı ne kadar uzun tutarsan o kadar iyi bir görüntü elde edersin tabi mankenin kıpırdaması seni baya uğraştırır ama buna da değer

Tarih: 13 Kasım 2007, 11:58 - İp: 81.***.**1.164
evrimaydin
evrimaydin (üye)
İstanbul / Amatör

Konuya farklı bir bakış!! Yağan yağmurda damlaların görünmesi için neler yapabilmeliyiz?

Tarih: 17 Kasım 2007, 14:01 - İp: 88.***.**4.25
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bulutun içine renkli sis bombası atılabilir.
yada alttan ışık veririz.

Tarih: 17 Kasım 2007, 18:37 - İp: 88.***.**0.77
simitci
simitci (üye)
Muş / Amatör

ben söylerim ama hadi len simitci derler..

senin bilmen lazım kontras fotograflarına baktımda hepsi 50 den fazla yorum almış sen bilmeyeceksinden Allah ın simitcisimi bilecek

buda olmadıysa şıh pazara danış

Tarih: 18 Kasım 2007, 11:16 - İp: 88.***.**2.80