kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Yağmur Fotoğrafı Nasıl Çekilir..

Dışarda ne güzel yagmur yagıyor? Yagmur sigara ve çay çok iyi gider diye dusunuyorum ama ben bu konuyu nasıl fotograf üzerine baglıcam düşünüyorum.

Evet yagmurda fotografk cekseniz nasıl cekerdiniz. Yani enstantene filan işte. Birde makina su gecirmesin diye ne yapmak lazım?

Birde foruma resim nasık eklenir.

Tarih: 6 Kasım 2007, 08:34 - İp: 212.***.**9.194
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

haaa

valla kardeş banada öğretsene bunları bende bilmiyorum

Tarih: 6 Kasım 2007, 17:50 - İp: 88.***.**0.168
mu
mu (üye)
İstanbul / Meraklı

ben görmüştüm tam istediğin gibi birşey...yapılmış birşey yani...
kısa pantolonlu,gazete satan bir çocuk,arnavut taşlı yolun kenarında kaldırıma oturmuş,yüzünü gülümseyerek gökyüzüne kaldırmış...sevinçle..falanda filan işte...
ama çay sigara yok tabi.iyi örnek olalım çocuklara

Tarih: 6 Kasım 2007, 20:17 - İp: 88.***.**2.131
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

öğretirken öğrenmek çok güzel bir şeydir...çok iyi bilenlerde çok iyi bildiklerini sade bir uslupla senli-benli esprilerde katarak anlatır.öğrenmek isteyenlerde alır...güzel bir başlangıç...yağmur altında bugün biraz gezindim...test amacıylada olsa su birikintisine damlaların kavuşmasını çektim...dediğin bu değil tabi...onuda öğrenme yoluna girdik...

Tarih: 6 Kasım 2007, 22:02 - İp: 88.***.**9.8
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Kontrast bakıyorum da Serbest Kürsünün yokluğu seni buralara çekmiş

Yağmurda lens ıslanmasın diye makinanın üzerine mat tutturdum arkadaşıma.:D Ama sen ışık dersen sanırım en mantıklı yol beyaz ayarlarını çok iyi ayarlamak.Çünkü yağmurlu havalarda nerdeyse tamamı bulutlarla kaplı oluyor havanın.Ben gümüş perinin WB sini Bulutlu konumuna getiriyorum.

Bu arada yağmurda değil de siste çekim için bir makale okuduğumu hatırlıyorum,diyafram değeri çok etkiliyordu vurgulamak istediğimiz şeyi siste.

Tarih: 7 Kasım 2007, 01:13 - İp: 144.***.**0.220
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

cevap için teşekkür ederim arkadaşlar. Yagmur ve sis icin özel filrteler vardı sanırım. Sisi icin olanı sarı mı neydi?

Bak şimdi iyiden iyiye meraklandım. Sis icin diyafram ya da enstantene nerelerde olmalı? Ellerinde yagmur fotografı ya da sis fotograf olan varsa. Ekleyebilir mi?

Bu konuyu irdelemek lazım.

Tarih: 7 Kasım 2007, 08:29 - İp: 212.***.**9.194
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dibindeki kırıntıları parmagımızı ıslatarak yedıgımız,onceden konserve kapagıyla deldigimz migros posetını makineye gecirdikten sonra
yagmur yagmasını bekliyoruz.
yagmazsa,çay içebilir,pencereye hohlayıp adımızı yazabılır anamızdan zılgıt yıyebiliriz.
yagarsa ne guzel.
onceden sag kolumuzu gecirdigimiz montumuza sol kolumuzuda gecirip dısarı cıkıyoruz.
o sırada yagan yagmur bızı ıslatacagı için işimizi cabuk bitirmeliyiz.
makinemizi posetten cıkarıp deldigimiz kısım yuzumuze gelecek sekilde kafamıza geciriyoruz.bu bizi yagmurdan korur.
makineyı acıp kobra flasıda zıpalttıktan sonra deklansore basıp cekimi tamamlıyoruz.

not:kafaya patlamıs plastık topu ikiye bolup gecirilebiliriz.
sibopun uste gelmesine dikkat edin.

Tarih: 7 Kasım 2007, 20:27 - İp: 88.***.**1.21
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Gaijin engin bilglerini daha da enginleştrdiğin icin teşk ederim. Sibop dedin ya. Aklıma forumların kilitlenmesi konusu geldi.

Tarih: 8 Kasım 2007, 09:30 - İp: 212.***.**9.194
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Hakkaten yav bu forumlar niye kilitlendi benim bir malumatım yok bilen birisi anlatabilirmi acaba?

Tarih: 8 Kasım 2007, 09:41 - İp: 88.***.**0.95
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

sebeplerden biri benim sanırım. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Fotograflarımı silip gitsem mi?

Tarih: 8 Kasım 2007, 09:43 - İp: 212.***.**9.194
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Kontras sebeblerden biride benim serbest kürsüde mimlendik

Tarih: 9 Kasım 2007, 21:24 - İp: 88.***.**9.106