emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

Tribünden Gece Maçı Çekimi

Arkadaşlar,yarın denizlispor fenerbahçe kupa maçı var ve ben bu maçı kapalı tribünden izleyeceğim.s9500 makinem var.acaba makinemi net fotoğraflar çekebilmek için nasıl ayarlamalıyım,diyafram-enstantane-iso-beyaz ayarı gibi???sanırım bana manuel modu kullan diyeceksiniz bu yüzden daha önce gece maç fotoğrafları çeken arkadaş varsa bana yaklaşık olarak bu değerleri verebilir mi?ya da ustalarım tavsiyede bulunurlar mı?tripod kullanamayacağım tabii ki...yardımlarınızı bekliyorum,spor habercisi arkadaşlar varsa daha makbule geçer ya da haber fotoğrafçıları...ya da herkes,acill.......şimdiden teşekkürler...

korfezzzzz nickli arkadaş da benzer bir topic açmış ama ben tribünü değil sahayı çekeceğim,bilemiyorum fark olur mu????

#emrahçınar' tarafından 05.04.2006 20:07:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Nisan 2006, 19:47 - İp: yok
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

asa yı yükseltmen olayı çözer gerçi başka maça kaldı
diyaframı fazla kısma netlik etkilenir enstantaneyi hızı 30 un üstünde olsun titrek çıkmasın falan filan

Tarih: 9 Mayıs 2006, 11:49 - İp: 88.***.**4.249
red_pixel
red_pixel (üye)
Adana / Amatör

ya ben de s9500 kullanıyorum. otomatik çekime alıyorum. o nasıl biliyorsa öyle yapıyor. gerçi manual'i de öğrenmek lazım ama...

Tarih: 30 Mayıs 2006, 16:21 - İp: 85.***.**6.187
ferhat89
ferhat89 (üye)
İstanbul / Firma

benim bu yanıtı yazdııım tarihe bakılırsa sen çoktan maçı izlemiş bitirmişin peki hangi ayarlarda çekim yaptın ve aldııın sonuçlar seni tatmim ettimi?
eğer ki 1600 ISO da çekim yapmış isen ööle tahmin ediyorum ki NOISE dolu fotolar elde etmiş olmalısın yanlışsam düzelt .

Tarih: 3 Ağustos 2006, 17:18 - İp: 85.***.**4.143
  • 1