mesut_boztas
mesut_boztas (üye)
Ankara / Amatör

Nişan Fotografları İle İlgili

Merhaba

Fotografçılıga Yeni Başladım (2-3 Ay) Üniversite Ögrencisiyim (Hacettepe Tıp Fakültesi) Bir Nişan İçin Çiftin Dış Çekimlerini Yapıcam Makinam Fujifilm Hs20 EXR Tripod'um Var Fakat Hangi Modda Nasıl Çekim Yapacagım KOnusunda Tereddütlerim Var + Fiyat Belirlemedeim Sadece Dış Çekim İçin Ne Kadar Bir Fiyat Vermeliyim Birkaç Fotografada Photoshop Uyguluyacagım Sizden Cevabını Bekledigim Sorular

Nişandan Önce Dış Çekim İçin Ne Kadar Bir Fiyat İstemeliyim?

Kaç Poz Çekmeliyim Ben Sınırsız Dedim Ama Abarttımmı Acaba ?

İç Mekanda Flaş Kullanmalımıyım?

Ankara İçin Dış Mekan Öneriniz Varmı?

Çekime Giderken Yanıma Yardımcı Olarak Bİrini Götürmelimiyim Hani Ekipmanları Taşısın Felan Diye?

GP2700 NiMH Şarjlı Pillerim Var Bunlar Yeterli Olurmu Makina Sürekli Açık Kalırsa 2-3 İçin Normalde 2 Hafta Gidiyoda ?

Tripod'u Götürmelimiyim?

Çekimden Kaç Gün Sonra Fotografları Teslim Etmem Gerekir Bunun İçin Standart Bir Süre Varmı?

Gelin Damat İçin Poz Örneklerine Bakabilecegim Bir kaynak Önerenbilirmisiniz?

Sorularım İşi Bİlmedigimden Ötürü Saçma Gelebilir..
Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Admin'den Özür Diliyorum.
Yardımcı Olmanız Dilegiyle Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim...

Mesut B.

Tarih: 23 Nisan 2012, 15:12 - İp: 88.***.**9.175
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ücret kısmını öğrenmek için herhangi bir fotoğrafçı dükkanına gidin ve şöyle şöyle istiyorum kaça yaparsınız deyin. onlar size bir fiyat verir. bu ortalama fiyattır. sizde kira eleman vergi vs ödemediğiniz için bu ücretin neredeyse 3te1 fiyatına yapmanız icap eder. (bu durum atılan taş ile vurulan kuş hesabına göre bazen kurtarmaz)

internetten de fiyat araştırabilirsiniz. ama dükkanlara sormak daha sağlıklı olur.

Tarih: 25 Nisan 2012, 13:55 - İp: 88.***.**4.114
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

Bu işin bir de manevi tazminat hakkı var..Düşünsenize, bir insan normal şartlarda bir kez nişanlanır ve o ana ilişkin eldeki fotoğraflar fotoğraf değil..Geri dönülmesi imkansız bir süreç..
Tabii burada sadece bize bu soruları soran arkadaş mı suçlu...Hayatının en önemli anını bir amatöre teslim eden bu çiftin hiç mi suçu yok??
Enteresan..

Tarih: 25 Nisan 2012, 14:43 - İp: 212.***.**9.58
adm78
adm78 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşım ne yalan söyleyim bu sorulardan sonra benim de içime sinmedi. sen bu işi yapamazsın. yapsan bile fotoğrafların beğenilmez. gelin damat fotoğrafını yıllların tecrübeli fotoğrafçıları çekiyor. bence hiç bulaşmayın ya rezil olursunuz, ya da çektiğiniz fotoğrafların kalitesizliği vijdanınızı rahatsız eder.

Tarih: 25 Nisan 2012, 22:13 - İp: 85.***.**3.214
ademgorgulu
ademgorgulu (üye)
Ankara / Amatör

Noldu nişanda çekilen fotoğraflar ?? Çok merak ettim

Tarih: 3 Temmuz 2012, 15:58 - İp: 91.***.**5.10
dogafoto_doga
dogafoto_doga (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeşim bırakta bu işi yıllarını vermiş insanlar yapsın,hem sen yorulma hem gelin damat mutsuz olmasın bu güzel günün sonunda,sen git oyna kalgı gerisini başkaları yapsın bence ,)

Tarih: 5 Temmuz 2012, 12:45 - İp: 94.***.**4.78