thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

Hız Problemi

Öncelikle Selamlar,
Dün akşam bir eğlence sırasında fotoğraf çekme işi bana kaldı ve sürekli fotoğraf çekmem gerekti. Yalnız makinem gece odaklanmada baya bi geç çalıştı yani kompakt diğer makine ile 2 poz alırken ben 1 tane çekebildim. Gündüz hiç bir problem olmuyor ama gece çekimi yaparken problem oluyor.

Makine Fujfilm Finepix s2950.
Manuel modda, Flashlı açıktı.
Sarjı dolu hafıza kartı boştu.

Mutlaka bi yerde hata yapıyorum çünkü gündüz çekimlerinde bi sıkıntı yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 25 Haziran 2012, 11:19 - İp: 78.***.**8.159
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

1s0 artt1r1n

Tarih: 25 Haziran 2012, 14:13 - İp: 88.***.**9.105
thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

Cevabınız için teşekkürler. ISO artırmayı denedim yalnız görüntü de ışık parlaması vs. olmasın diye 400 den yukarı çıkartmadım. Tavsiyenizi deneyeceğim teşekkürler..

Tarih: 25 Haziran 2012, 15:48 - İp: 78.***.**8.159
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Odak hizinin ISO ile ilgisi yok. Kompaktlar dusuk isikta zor odaklar.

Tarih: 25 Haziran 2012, 18:03 - İp: 95.***.**6.64
thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

Tam olarak olayı da inceleyemedim odaklanamadığından mı yoksa başka birşeyden mi onu da bilmiyorum. Ama arka arkaya çekim yapamadım. Ayrıca bi yerde yanlışınız var galiba kompakt makine auto modda 2 poz alırken ben manuel modda 1 poz alabildim. Yani kompakt s2950'den daha hızlı çalıştı sebebbini anlayamadım.

Tarih: 25 Haziran 2012, 21:04 - İp: 78.***.**6.103
husoft07
husoft07 (üye)
Antalya / Amatör

Yapacağınız hiçbirşey elinizdeki makinenin focus hızını artırmaz. Bendede aynısı var çünkü. Mümkün olduğunca kısa bir zamanda DSLR giriş makinelerinden birini almayı düşünüyorum. Kullandığınız makinenin focus konusunda insanı çileden çıkarttığı zamanlar oluyor. Sınıfında iyi bir makine fakat bu makineyi geçiş amaçlı kullanmak gerekiyor. Yaptıklarınızda herhangi bir sorun yok. Makinenin kendi karakteristiği bu şekilde.

Tarih: 25 Haziran 2012, 21:56 - İp: 78.***.**5.160
thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

Normalde hiç bir sıkıntı vermeyen makine o gece canımı sıktı sinir oldum. Resim bekleyenleri"hadii" demesi çileden çıkardı bir kaç deneme daha yapayım olmadı gece çekimlerinde diğer makineyi kullanırım.

Tarih: 26 Haziran 2012, 09:41 - İp: 78.***.**0.101
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Kompakttan kompakta fark var. Her marka ve model ayni degil. DSLRlar arasinda bile dusuk isikta zorlananlar var. Demek istiyorum ki yapaaginiz hicbirsey yok, eger odak yardimci isigi varsa onu kullanin ya da cekecegin objeyle arandaki mesafe kadar ama daha aydinlatilmis biryere odaklan, sonra makineyi cevirip istedigin seyi cek.

Tarih: 26 Haziran 2012, 13:25 - İp: 95.***.**6.64
thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

İşler dolayısıyla hâla deneme yapamadım ancak bir şeyi belirtmek istiyorum 15-20 gün arayla http://www.ucuzu.com/dijital-fotograf-makinesi-c40/kodak/easyshare-c143-p44415344/ ve http://www.akakce.com/dijital-fotograf-makinasi/en-ucuz-fujifilm-finepix-s2950-fiyati,446839.html aldım yani aralarında ki fark bariz şekilde ortada ben hâla kullandığım çekim modunda hata yaptığımdan şüpheleniyorum. Çünkü 150 tlye aldığım easyshare'nin 400tlye aldığım finepix'den hızlı olmasını beklemiyorum..

Tarih: 27 Haziran 2012, 11:31 - İp: 78.***.**4.47
  • 1