bvrkarasu
bvrkarasu (üye)
İstanbul / Amatör

Gece Çekimi

http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz7-review/
bu linkteki nightshot nası bu kadar net çekilebiliyor? aynı karenin iso80 çekimi bile çok daha kötü özellikle denizi nasıl bu kadar net çekebilmişler yardım edebilirseniz sevinirim bendede aynı makine var ve gerekli tekniklri öğrenmeye çalışıyorum.Yardım ederseneniz sevinirim.

Tarih: 7 Kasım 2006, 22:53 - İp: 88.***.**9.252
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Merhaba bvrkarasu,

Gercekten guzel bir cekim ama senin abarttigin kadar da degil.

Ayni hava sartlari ve ayni mekanda tripot uzerinde butun degerleri makinaya bile biraksan sende ayni sonucu alirsin.

Nette arastirirsan cok daha yaratici ve inanilmaz gece kareleri var. Zaten bu fotografda makinanin tanitim fotografi.

Basarilar

Tarih: 8 Kasım 2006, 00:18 - İp: 195.***.**2.2
crazyiso
crazyiso (üye)
Aydın / Amatör

fotoğraf gerçekten güzel.elinde sağlam bir makine var eğer sen de böyle gece çekimleri yapmak istiyorsan ilk önce makinene yakışacak sağlam bir tripod edin çünkü en önemli unsur makinenin titrememsidir.örnek fotoğrafta makinenin karşısında objektife düşecek miktarda yeterli bir ışık kümesi var.enstantene hızı için 4 saniye yeterli olmuş ve iso 80 de yeterli bir değer.ışığın daha az olduğu gece ortamlarında enstantane hızını daha da düşürebilir ve iso değerini artırabilirsin.makinen bütün bu manuel müdahalelere imkan verecek bir makine birkaç denemeden sonra bu tür çekimlerin aslında hiç de zor olmadığını kolayca anlayabilirsin

Tarih: 22 Kasım 2006, 00:09 - İp: 81.***.**5.75
  • 1