oli_okc
oli_okc (üye)
İstanbul / Amatör

Ağıziçi Çekim

dişhekimiyim ağıziçi fotoğraf çekimi yapmak istiyorum
ne gigi özellikler gerekir?
çekmiş olduğum fotoğrafları slayt olarak projekte edip sunum yapmak istiyorum alacağım fotorğraf makinesi ile görüntü çözünürlüğü bozulmadan fotografları büyük ekrana yansıtmak için ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğin öğrenebilir miyim?

Tarih: 11 Nisan 2004, 12:53 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Ali bey merhaba,

Sadece agiz içi uygulamalari görüntülemenin yani sira hastanin da çalismalarinizi önündeki ekrandan (tv'den) izlemesinede olanak taniyan bir makine sanirim isinizi görecektir.Bu maksatla ben size samsung digimax 220 yi öneririm Bu model ccd olup 2.2 megapixel dir.Degisik flas seçenekleri ile hastanizi rahatsiz etmeden görüntü alabilirsiniz.Tv out seçenegi ile scart girisli bir televizyondan hastaniz sizin çalismalarinizi da naklen izleyebilir.(bunun için 10 milyon liraya RF adaptörü lazim) veya bunlari bilgisayara veya makinenizin flas kartina hareketli görüntü olarak da kayit edip daha sonra sunu cihazlari ile prezente edebilirsiniz.Yine dilerseniz çektiginiz fotograflari ve hareketli görüntüleri bilgisayariniz araciliyigla cd'ye kayit edebilirsiniz.Samsung digimax 220 'nin fiyati kdv dahil 260 dolardir.Eger sakaci bir kisilige sahipseniz size bu sefer Digimax U-ca 3 modelini öneririm. Bu makine ile içinde kayitli program (avatar)sayesinde çektiginiz fotograflarla animasyonlar hazirlayip degisik melodilerle (rock,pop,country vs.) süsleyebilirsiniz.Bu makinenin bir özelligi de çekilen görüntüleri bilgisayara aktarmadan dogruca yazicidan almaniza olanak vermesidir.Digimax U-ca 3 'ün fiyati kdv dahil 450 dolardir.

#burkay' tarafından 31.07.2012 18:49:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2004, 18:31 - İp: 178.***.**1.6
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 31.07.2012 18:50:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2004, 11:49 - İp: 178.***.**1.6
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 31.07.2012 18:50:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2004, 14:09 - İp: 178.***.**1.6
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 31.07.2012 18:51:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2004, 21:28 - İp: 178.***.**1.6
dtemre
dtemre (üye)
Ankara / Meraklı

merhaba bende dişhekimiyim ve aynı prblemi paylaşıyorum.ulaşabildğim birkaç bilgiyi paylaşmak istiyorum.ağız içi çekim sadece macro ile mümkün olmuyor çünkü ciddi bir aydınlatma problemi vardırbu problemi aşabilmek için ring flaş veya ring light kullanmak gerekir dolayısıyla alacağımız makinenin macro özelliğinin yanı sıra bu tip aksesuarlarlada uyumu olması gerekiyor. dslr makineler mutlaka uygun fakat macro bjektif ring flaş vs ile birlikte 2000 doları aşan fiatı ile de düşündürücü.makine önerilreim canon a95 nicon 4500 bunlarla ilgili yorumlarınızıda bekliyorum. veya başka öneriler

Tarih: 23 Ocak 2005, 13:18 - İp: yok
dtemre
dtemre (üye)
Ankara / Meraklı

gelen yorumları benimle paylaşırsan sevinirim

Tarih: 23 Ocak 2005, 13:26 - İp: yok
  • 1