087049
087049 (üye)
Samsun / Meraklı

Acil Help Mee!

Herkese Selam.
Mobilyacıyım.Firmama Katalog Bastırmak İçin Bir Gün Matbaaya Gittim.Adam Benden Ürünlerin Resimlerini Çekmek İçin 350 YTL para İstedi.Tasarım içinde Ayrıca Bir Ücret İstedi.Başka Yerlerde Aynısı Söyledi.Bende Her Sefer Bunlara Para Vermemek İçin Kendime Bir Fotğraf Makinası Almaya Karar Verdim.(Tasarım İçin Sorunum Yok Çünkü İyi Derece Photoshop Biliyorum)Ve Makinamı Aldım Sony DSC_H5.Tam İşleri Hallettim Derken,Bu Düşüncem Makinanın Power ına Basmamla Son Buldu!Anladım ki Ben Fotoğrafçılığı Bilmiyorum.Hemen Bir Elimde Kullanma Klavuzu Bir Elimde Mouse Araştırmaya Başladım.Kullanma Klavuzundan Bİr ... Anlamadım,Mouseda Beni Buraya Attı.Sorunum Şu Ben Bu işi Nasıl Öğrenirim,Nerden Başlamalıyım,Bildiğiniz İyi Bir Kitap Varmı.Formda Yazılanlar Bana Sanki Arapça Gibi Geliyor.Makinam Mobilya Çekimi İçin Uygun Mu?Yada Gidip Adama İstediği Parayı Verim Mi

Tarih: 24 Mart 2007, 01:31 - İp: 88.***.**9.201
087049
087049 (üye)
Samsun / Meraklı

Güreşçi arkadaşım verdiğin linki inceledim.Fizik okuduğum için işin optik kısmını çok iyi anladım.Az çokta ışık ayarlarına ilişkin bilgiler edindim.batuhan Arkadaşın dediği gibi zaten çekim yaparak öğrenmeye çalışıyorum.1015.çekimide bugün yaptım
Konu katılan Tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum.Yorumlarınız benim için önemli.

Tarih: 29 Mart 2007, 19:44 - İp: 88.***.**5.195
guresci
guresci (üye)
Hakkari / Meraklı

makinenin hangi fonksiyonun ne oldugunu ogrendiysen zaten pratige iş gelmiştir artık
ordada sorunlar olursa burdan yardımcı olmaya calışırız..

Tarih: 30 Mart 2007, 18:54 - İp: 85.***.**1.86
087049
087049 (üye)
Samsun / Meraklı

O Zaman Hemen Aklıma Takılanları Sorim!Diyafram Değeri,Deklanşör Hızı ve Poz Değeri Arasında Mutlak Bir İlişki Varmıdır Yani İyi Pozlanmış Bir Fotoğrafta Bunların Bir Oranı Varmıdır?Düşük Deklanşör Hızı Ne işe Yarar(Ben Düşük Deklanşör Hızında Hep Bulanık Çekiyorumda)

Tarih: 30 Mart 2007, 23:26 - İp: 88.***.**0.215
deney
deney (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

en zor çekimlerden biri olan mobilya çekimini böyle ordan burdan kulaktan dolma bilgilerle çekmek zordur amacım sizi eleştirmek değil bilgi vermektir bizim bile hem mesleğimiz hem aşkımız olan bu işi hala 4x4 lük biliyoruz diyemiyorken böyle sorularlar karşılasmak bizi üzüyor bilmiyorum diğer arkadslarımda böyle düşünüyormu

Tarih: 31 Mart 2007, 23:27 - İp: 85.***.**6.220
087049
087049 (üye)
Samsun / Meraklı

Bu mesajı Deney Kardeşime Yazıyorum!
Mobilya Çekimi zor diyorsun ama işi şuan bilmediğim için zor bana birşey ifade etmiyor.Neden Zor?Nerde Niçin Zorlanırım?
Eleştiriler beni yıldırmaz aksine ateşler.Eleştirilere açık bir insanımdır.Olumlu veya olumsuz hepsine saygı gösteririm.
Kulaktan dolma bilgilerle olmaz diyorsunuz ama yolda göstermiyorsunuz.
Birde Buradaki Herkes Profesyonelde Acaba Ben Mi Sazan gibi düştüm buraya!Diye sormaktan alamıyorum kendimi.

#087049' tarafından 01.04.2007 01:11:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Nisan 2007, 00:51 - İp: 88.***.**0.215