uydu2005
uydu2005 (üye)
Bursa / Amatör

550d Yardım Lütfen

merhabalar. öncelikle konu açılmış ise özür dilerim ama aradığımda problemimin çözümünü bulamadım. benim problemim çektiğim fotografların, makinanın lcd ekranında farklı, bilgisayara yüklediğimde farklı olması. Yani mesela çektiğim foto makinada çok iyi gözükürken, daha sonra bilgisayara yüklediğimde daha parlak çıkıyor. Ve çoğu zaman yeteri kadar renkli olmuyor. Hatta bu fotografı kağıda bastırdığımda yine farklı bir renk alıyor. bunun sebebini ve nasıl çözeceğimi merak ediyorum. yardımcı olan herkese teşekkürler. (makina canon 550d 18-55)

Tarih: 23 Mayıs 2013, 12:29 - İp: 78.***.**1.106
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Çok sinir bozucu birşey bende nefret ederim.Olay şu Lcd 3 inç ve 1.40 milyon renk var.Yani şuan ki en iyi laptop ekranında bile 3 inç de bu kadar pixel yok.Buda farklılık oluşturuyor.Başta Canon salak mı gidip FF makinelerine koysun diye düşündüm ama iyi ayarlamalar ile görütüler %95 aynı oluyor.

Tarih: 23 Mayıs 2013, 13:23 - İp: 82.***.**9.90
foxtrot
foxtrot (üye)
Kayseri / Amatör

Genelde lcd ekranda fotoğraflar bilgisayardakinden daha güzel gözükür,normaldir.Fotoğrafı çektikten sonra lcd ekrandan histograma bakarsanız ışık patlamalarını daha kolay anlarsınız.Eğer fotoğaftaki sorunu merak ediyosanız buraya yükleyebilirsiniz.

Tarih: 23 Mayıs 2013, 13:26 - İp: 62.***.**9.97
  • 1