zaffer
zaffer (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Yerli Üretime Bu Antipati Neden

ÖNCELİKLE HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM AFOSANI SAVUNMAK ADINA BÖYLE BİR KONU AÇTIĞIM İÇİN.

Afosanda 1998-2007 yılları arasında çalışmış biri olarak daha önceleri olaylara objektif olarak bakamıyordum. Gel gör ki şu an afosandan ayrıyım her şeyi daha net görüyorum.

geçenlerde balıkesir altınoluk taki eski müşterimiz
aradı makinası bozulmuş ne olur gel yap diyorlar.(bunu okuyanlar servis kendisine verilmediği için böyle bir şey yazdığımı sanmasın. eğer ihtiyacım olsa idi hemen o gün atlar gider bir şekilde makinayı çalıştırırdım. bu makinaların üretiminin her aşamasında 10 yıl çalıştığım için her türlü teknik bilgiye fazlasıyla sahibim zaten) afosan (2 kişilik şirket) sayın ihsan bey biz kendimiz gideceğiz diyor neyse olay çözüldü diyerek konuyu unutmuştum. o günden yaklaşık 1 ay sonra mustafa bey foto mıstık aradı daha servise gelmediklerini kendilerinin afyona geldiğini söyledi

şimdi soruyorum size insanlık bunun neresinde...
yerli üretim mantığı; eğer insanlara parasını alana kadar canım cicim deyip parasını aldıktan sonra görmezlikten gelmekse buradan herkese sesleniyorum kesinlikle ne afosan ne de başkasından kesinlikle bir cihaz almayın
EĞER BİR İNSAN İNSANLIKTAN DÜRÜSTLÜKTEN NASİBİNİ ALMAMIŞSA ONDAN HER TÜRLÜ KÖTÜLÜK GELİR

"Şöyle bir siteyi gezdimde aklıma bir soru geldi.
insanlardaki bu avrupa tutkusu neden
Adamlar makina üretimlerini durdurdu bazılarıda durdurma aşamasında.
Çok para verip avrupa makina alan arkadaşları merak ediyorum yakın gelecekte onların malzeme ve servis ihtiyaçlarını kimler karşılayacak.

Kabaca bir araştırmadan sonra
bu firmanın 2000 li yıllarda piyasadaki ortalama makinası 400 civarında bunlardan yaklaşık
50 tanesi problemli.

bu tam anlamıyla büyük bir başarıdır. Bunu desteklememiz gerekirken ortalıkta konuşulanlara bak

Böyle düşünen insanlara ancak çin malı kullan at makinalar yakışır. Servis içinde çince öğrenirler herhalde. Yada bozulunca yenisini alırlar.

#zaffer' tarafından 15.06.2008 17:46:03 tarihinde düzenlendi.

#zaffer' tarafından 27.07.2008 17:57:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Aralık 2006, 12:53 - İp: 85.***.**2.103
fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

merhaba zaffer bey benim açımdan şunusöylim bu tabi benim şahsidüşüncem benden yana yerli üretime kesinlikle bir antipati yok ama kullandığımız ürünün sorunsuz ve kaliteli oluşu önemlidir bu yüzden minilab olayında biz firma olarak noritsuyu tercih ettik bunu tercih etmemizdeki ana temel köklü bir firma oluşu ve ilk minilab üreten minilab sektöründe dün buğün ve yarın yer alacak olmasının güvencesidir bunda artı olarak şu noktadan sonra reklama ihtiyac duyan bir firma değildir noritsu şu an burlada ama ben burlada hiç bir zaman ciddi bir reklam kampanyası görmedim ama burla noritsu satıyor reklama ihtiyac duymadan bu çok önemli bir nokta
yerli üretim derken sanırım afasonı kastediyorsunuz umarım yanılmıyorumdur ben şahsen afosanı görmedim sadece duydum ama görmediğim için bana sitem etmeyin sakın ben şöyle düşünüyorum kalitesini bilmiyorum ama sadece yerli yapımı die eğer işyerlerinin ihtiyaçlarını karşılıcaksa tercih edilmesi gereken bir marka olarak görüyorum yanlız bu tercih noktasında üretici firmanın eksikliği muhakkak war seminerler paneller düzenlemeniz gerekiyor her ildeki fotoğrafçılar odasına gelip makinaı tanıtmalı baskılaryapmalı insanların aklındaki soruları yanıtlamalısınız bunu yapan başka firmalar oldu sizdeyapın dediğim gibi işyerlerinin ihtiyaçlarını karşılıcakdüzeydeyse tercih edilip kullnılması beni sevindir
bu arada siz yazdınız die söylüyorum çin malı derken sanırım doliyi kastediyoruz ben doliyi fuarda gördüm inceledim sadece beğenmedim demek istiyorum
saygı ve sevgilerle

Tarih: 9 Aralık 2006, 02:32 - İp: 85.***.**4.27
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

öncelikle, başarılar diliyorum..

seneler önce, iskenderunlu bir üreticimiz photokina fuarına katılmış.. fakat bir tek makine bile satamamış.. şöyle söylüyormuş; "-yahu stand da çok kalabalık vardı, ilgi çok iyiydi neden makine satamadık?" arkadaş, standında bir dansöz yardımı ile tanıtım yapıyormuş.. ilgi görmüş ama makineye değil..

konunuzu çarpıtma amacım yok.. ama bunu paylaşmak istedim..

Selam ve saygılarımla.. mete..

Tarih: 13 Aralık 2006, 18:35 - İp: 85.***.**9.32
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben yerli yapım bir banyo makinasına 2 yıl öce 4500€ verdim.
Makina 2-3 ay sonra sürekli problem çıkarmaya başladı.
Garanti kapsamında olmasına rağmen Teknik servis hizmeti alamadım.
bozulan her parçayı para karşılığı sattılar.
tamirini ise televizyon tamircisine yaptırıyorum.
Her telefon açışımda ise git istediğin yere şikayet et oldu.
Yani anlayacağınız biz türklerin aklı sadece üç kağıda çalışıyor.

Tarih: 14 Aralık 2006, 18:46 - İp: 88.***.**6.48
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

İçimden bir his ersan06 ya katıldığımı söylüyor bencede bizde biraz uyanıklık ve çakallık var galiba arkadaşlar onun için Allah aşkına türk yapımına lafım yok ama japon teknolojisiyle türklerininkini kıyaslamak ne kadar doğrı olur bilemem ama gönül isterki gerçekten başarılı olalım ama japonlar karşısında hiç şansımız yok ancak onları futbol maçlarında yenebiliriz gibi geliyor bana yanılıyormuyum başka herşeyde bizden üstün olduklarını kabul etmek lazım herşeyden önce bizden dürüstlük bakımındanda üstünler arkadaşlar... acizane fikrimdir.. Herkesin görüşüne saygılıyım... Ama gönlüm memleketm kazansım derim ama bir kapitalist sistem kazanacağınada japonlar kazansın isterim America olacağına japon olsun bence.

Tarih: 14 Aralık 2006, 19:05 - İp: 88.***.**4.103
viyanali
viyanali (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

yerli mallarla ilgili bir yorumda benden türkiyedeki mallari cidiye almayin neden ya bir web sitesi olmayan mal ciddiye alinirmi kiminle kontak kuracagimiz belli degil fiyati belldi degil servisi ve yedek parcasi belli degil ve sen bu yarli mali cidiye ammamizi beklemeyin ben internette ariyorum bir türlü bulamadim allah askina bilen varsa yazin bu ne mene seydir gizlimi satiliyor anlamak mümkün deegilfuara katilmaz senimer e katilmaz web sayfasi yoktur
yani anlayacaginiz bu firmanin kendinew güveni yok daha cokm sey var söylenecek ama neyse
kolay gelsin

Tarih: 26 Aralık 2006, 14:03 - İp: 62.***.**6.8
fotorenk
fotorenk (üye)
Bitlis / Stüdyo Fotoğrafçısı

S.a Arkadaşlar ben Afosandan 20x30 ebedında makina asldım 15000 nüfüslü bir ilçeye hitap ediyorum çok memnunum bir iki küçük sıkıntı yaşadım ama o sıkıntıları vandaki fotoğrafçılara sordum fujidede yaşamışlar noritsudada hata dediğim renk problemleri renkleri ayarlayamıyordum sağolsun servis geldi ve ayarladı bence şuan 70 veya 80 bin euro maikinaya verilmez ben 25 30 bine tüm işimi görüyorum çokta memnunum netice isteyen arkadaşlara resim gönderirlerse baskı gönderebşilirim selam ve dua ile s.a

Tarih: 5 Ocak 2007, 22:55 - İp: 85.***.**7.219
mucteba123
mucteba123 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

VALLA ARKADASLAR AFOSANDAN YAKLASIK IKI AYDIR KATOLAG VE URUN TANITIMI HAKKINDA BILGI ISTEDIM AMA HALA BI YANIT YOK BOYLE BI FIRMANIN SERVIS VE YEDEK PARCA TEMINI VE ILGI ALAKASI NASIL OLUR MERAK KONUSU

Tarih: 6 Ocak 2007, 10:40 - İp: 85.***.**4.68
perfect
perfect (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

AFOSAN BÜTÜN FALİYETİNİ DURDURMUŞ BİLİYOMUSUNUZ

Tarih: 15 Şubat 2007, 11:45 - İp: 88.***.**5.140
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

perfect arkadaşımızın yazdığının doğru olup olmadığını merak ediyorum.. konuyu açan kimsenin yanıtını bekliyor.. ve konica örneğini vermek istiyorum: bu foruma , 1 yıl kadar önce verdiğim bir linkde, konica nın bu işi bıraktığı.. ve yedek parça üretimini noritsunun üstlendiği .. resmi web sayfalarından linklerle anlatmıştım..

Tarih: 15 Şubat 2007, 14:36 - İp: 85.***.**7.241
  • 1