paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony A900 Üretime Son Verildi ...

Sony'nin, A900 üretimini sessizce durduğu yazılmakta ...

Sony'ciler için üzgünüm

Tarih: 21 Mayıs 2010, 21:04 - İp: 96.***.**4.180
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ben sonyden çok yüksek megapiksel yüklenmemiş sensörlü bir FF bekliyordum hep..
maksimum 14mp..

ama sony 24mp den başladı ve 30'lara doğru gidiyor.
a900 çok iyiydi.
ama 24mp olduğu için yüksek isosu başarılı değildi.

sanırım hayal ettiğim FF artık hiç gelmeyecek.
a900 zaten acemilik makinesiydi sonynin..
almayı asla düşünmedim bu yuzden.

nasıl ki a100 öyleydi ve eksikleri olan bir cihazdı. sonradan daha iyiye gitti.

a900den sonrası daha iyi olacak diye umuyordum ama MP olayını 30'lara çıkarırsa, bu sadece show yapmak olur.

Tarih: 21 Mayıs 2010, 22:46 - İp: 78.***.**1.241
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

paparman normal değilmikine bu. video çeken makina yapcekler.

Tarih: 21 Mayıs 2010, 22:53 - İp: 88.***.**3.40
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Demo imiş pazaremmi,demo..

Tarih: 21 Mayıs 2010, 23:01 - İp: 88.***.**5.190
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Dünya devlerini tartışmak bize düşmez ama yine de fikrimi belirteyim .

Bu hareket bence Sony'nin iddialı profosyonel DSLR'lerde Nikon & Canon'la uğraşmaktan vazgeçip havlu attığını gösteriyor . Ağırlığını bence bir çok Sony ürünü gibi "consumer"/tüketici tipi hızlı giden bol satan makinalara verecektir - zaten Sony'nin imajı her zaman da bu oldu fotoğrafçıların gözünde .

Nikon & Canon'un amatörleri Full Format'a yaklaştırmamasını fırsat bilip , $1200-1300 'e filan bir FF çıkarıp piyasayı çalkalamayı da deneyebilir - FF'da başka türlü şansı olacağını sanmam. Kimsenin $2000 bile vermeyeceği anlaşıldı FF A850'ye .

Pazarbey, bir makinanın üretimi durmadan yerine halefini çıkarması gerekir - Sony'de öyle bir durum yok ( diğer topikteki A950 fantazi ürünü ) . Sony modellerinden pek anlamam ama senin A700'de de aynı şey oldu galiba - üretimden çektiler yerine onun seviyesinde bir APS-C getirmeden .

Tarih: 22 Mayıs 2010, 04:50 - İp: 96.***.**4.180
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

sadece a900 için geçerli değil bence bu üretimi durdurma işi sony her çıkardığı yeni modelle bir öncekini kaldırıyor.hatta önceki modeller 400 dolara kit lensle alınabılıyor. sony nin ff uretımınden ve dlsr uretımınden vazgeciceginini hıc sanmıyorum öyle bir durum olsa minolta gibi bir deve yatırım yapmazdı. a900 un uretımının durması sadece sensöru ff olan bi makinayı geri çekmektir yapılan hatanın anlaşılmasıdır. ama yenileri ve daha iyileri mutlaka gelecektir.

Tarih: 22 Mayıs 2010, 08:05 - İp: 88.***.**6.183
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Benim yazdıklarımdan Sony DSLR'den çekilecek diye bir mana mı çıkıyor ?. Halefi çıkmadan üretimi kesilen A900 örneğiyle tek dediğim "iddialı profosyonel DSLR'lerden" yani en üst seviye FF 'daki iddiasından vazgeçtiği ...Hızlı satacak consumer tipi makinalar derken de kastettiğim - açıkça yazmamışım ama konumuz DSLR'ler olduğuna göre - giriş-orta seviye DSLR'ler . Yanlış anlaşılmış sanırım...

#paperman' tarafından 22.05.2010 11:14:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2010, 11:13 - İp: 96.***.**4.180
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

yanlış anlaşılma yok hocam benımde bahsettığım konu sony ffde basarızlığını kabul ettığı ve uretımı durdurgudur.ama dediğim gibi bu ff yapmasına engel teşkil etmeyecektır ve yenı fflerde gelecektir ki bence iyi tecrube olmuştur. orta seviye özllıklerle ve ff sensör yapmakla işin bitmediğini anlamıştır kanımca...

Tarih: 22 Mayıs 2010, 11:29 - İp: 88.***.**6.183
  • 1