arhigos
arhigos (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Mıtsubıshı Thermal Hakkında!!!!

Merhaba arkadaslar.Bir thermal baski makinesi almak istiyorum.En uygun fiyatli olan Mitsubishi..Ama burada okuduklarim beni tedirgin etti,herkes renklerle sorun yasiyor sanirim..Bunun nedeni DPSClick500 ve CP9550DW-S in birlikte alinmasindan mi kaynaklaniyor? Yani Turkiyede sadece printeri alma sansiniz yokmu?Ben sadece printer alip photoshopta duzenledigim fotograflari basacagim..Bu durumda renkleri ayarlayabilme sansim olur mu sizce?Mitsubishi fotograf kagidi oldukca iyi gorunuyor ama baskili halini gorme sansim olmadi simdiye kadar.. Herkese simdiden tesekkurler

Tarih: 21 Nisan 2006, 22:22 - İp: yok
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

eger yurtdısındaysan bagımsız satılan yazıcılarınında oldugunu biliyorum. Dw-s modelinde ayrı olarak kullanma sansın yok. Kağıt güzel. Ama photohoptan direlk print etme sansın yok. Yapman gereken kendi cektigin fotograftan değişik makinalardan baskı alman.. Sony shinko copal kodak..

Tarih: 22 Nisan 2006, 10:04 - İp: 85.***.**7.188
ice_s
ice_s (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

hayırlı işler termal baskı da bu renk olaylarını çözdükten sonra mitsubishi den iyisi yok diyorum eftaş yetkilileri geldi benim renk problemini çözdüler alırsanız buradann renk değerlerini [email protected] msn im yardımcı olurum .Tavsiye ederim

Tarih: 25 Nisan 2006, 15:05 - İp: 85.***.**5.233
fotoloji
fotoloji (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞ ŞU AN BENDE KULLANMAKTAYIM MEMMUNUM ÖZELLİKLE
KAGIT KALİTESİ ÇOK GÜZEL DİGER MAKİNALARA BAKARAK AMA
BİRL,KTE SATTIKLARI İÇİN EKTRA BİR KÜLFET BİNİYOR O OLMADANDA OLMUYOR ZATEN TEK BAŞINA SADECE PRİNTERİ SATMIYOLAR AMA ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM GERÇEKTEN LABARATUVAR KADAR KALİTELİ ALMANI TAVSİYE DERİM
KAGITLARIDA ÖBÜRLERİNDEN ŞİMDİLİK UCUZ KARAR SENİN

Tarih: 25 Nisan 2006, 18:45 - İp: 81.***.**5.236
photokina
photokina (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhabalar.. bir arkadaşım mitsubishi kullanıyor, oldukca memnun. İlk birkaç gün renklierini oturtmakta zorluk yasadı ama sonra halletti.(malum herkesin işlemesi çekimi ışıkları farklı) Bana kalırsa renk kalibrasyonun sebebi mitsubishileri minilablar gibi değerlendirmek gerekiyor. Çünkü gördüğüm kadarıyla KOMPLE bi baskı sistemi. Satan firma yanılmıyorsam EFTAS ve benim arkadaşa yardımcı oldular ve baskılarını oturttular, bir problem yaşamadı..Photoshopta düzenlediiniz fotoğrafları da bilgisayarınızla ağ bağlantısı yaparak baskı yapabiliyorsunuz. Arkadaşım o şekilde kullanıyor.Aynı zamanda Mitsubishinin ekranı tamamen bir kiosk mantığı ile çalıştığından ÇOK daha fazla poz satabiliyor benim izlenimim.
Bildiğim kadarıyla en uygun baskı maliyeti Mitsubishide. Mutlaka görün derim.
Saygılar.

Tarih: 27 Nisan 2006, 11:49 - İp: 85.***.**8.224
arhigos
arhigos (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

ARKDASLAR YARDIMLARINIZ ICIN HEPINIZE COK TESEKKUR EDERIM.. KAFAMDAKI PEK COK SORU ISARETINI KALDIRDINIZ..FOTOGRAF DOLU GUNLER DILEGIYLE.....

Tarih: 29 Nisan 2006, 21:44 - İp: 213.***.**6.50
fotoisil
fotoisil (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

peki mitsuhbihsi nin kağıt maliyetleri ne kadar biliomusunuz =

Tarih: 7 Aralık 2006, 22:20 - İp: 88.***.**6.229
cemalim_07
cemalim_07 (üye)
Antalya / Firma

Eftaştan Mitsubishi aldım ve kullanıyorum
tavsiye ederim turizmde kullanıyorum...Diğer markaları
gezip gördüm daha öncede konica minilabım vardı teknik servisi ve firmayı tanıdığım için Mitsubishide karar kıldım ve şimdi iyiki aldım diyorum....
İlk bir hafta makinaya alışamadığından ve photoshopun yüklü olduğu bilgisayarın renk kalibrasyonu ve Mitsubishininki birbirine uymadığından sorun oluyor bunuda teknik servis
ayarlıyor..(Artı bir özellik ben Mitsubishiyede photoshop
yükledim işler yoğun olduğunda onu normal windowsta açıp
çalışıyorum buda ikinci bir bilgisayar benim için)
Ve beni en büyük mutlu eden tarafı fotoğraf basmaya
başlayan müşterilerim baskı bittiğinde başlangıçta söylediklerinden fazla basmaları çünkü değişiklik yapıp bas denince fotoğraf birden önlerinde hemen başka birşey deniyorlar bu da başlangıçta 1 ise 5 oluyor...

Tarih: 7 Aralık 2006, 22:45 - İp: 88.***.**8.28
zeynepfoto
zeynepfoto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR MITSUBISHI(EFTAS)ARTIK EKRANSIZ DA SATIYOR,BİLGİLERİNİZE...DURUMUMU AYARLAYINCA MUTLAKA ALACAĞIM...TARSUS'TAN SEVGİLER

Tarih: 8 Aralık 2006, 13:17 - İp: 213.***.**4.130
  • 1