cebor
cebor (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraftan Büyük Boy Tablo Yapma

Merhaba,

En az 60x80 cm ebatlarında internetten temin edeceğim beğendiğim bir fotoğrafı kaliteli baskı yaptırmak ve çerçevelemek suretiyle salonuma asmak istiyorum. Bunun için;

1) Baskıyı uzun ömürlü olması için gerçek fotoraf kağıdına iyi bir baskı merkezinde (banyolu) bastırmak istiyorum. Yüksek kalite için bu konuda başka çözümler var mıdır?

2) Bu aşamada zamanım olmadığı için kendi fotoraflarımı çekemediğimden baskı yapılacak fotoyu internetten temin etmek istiyorum. Bu ebatlarda (en az 60x80) bir foto baskısı için temin edilecek fotonun formatı, çözünürlüğü vb özelliklerinin ne olması gerekir. Tabi bir de bu konuda bir çok internet sitesi var. bu özelliklerde foto temin edebileceğim ücretli veya ücretsiz tavsiye edebileceğiniz internet siteleri var mıdır?

Saygılarımla,

#cebor' tarafından 29.10.2009 11:20:06 tarihinde düzenlendi.

#cebor' tarafından 30.10.2009 09:44:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ekim 2009, 11:16 - İp: 88.***.**1.190
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kaliteli olması için enaz 10 mp bir fotograf olması gerek diye dusunuyorum..
iyi bir baskı merkezinde renk denetimleri ve kaliteli baskı için gerekli seyler uygulanacaktır zaten.

deviantartta print diye bir secenek var ama ucretlendirme yada kargo sartlarını bilmiyorum

Tarih: 30 Ekim 2009, 01:34 - İp: 78.***.**0.213
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.arifotograf.com

Baskı hizmeti veriyor..

Bir detayı düzeltmek istiyorum; baskının uzun ömürlü olması için, fotoğraf keğıdı olması şart değil.. Canvas veya germe vinyl üzerine UV dayanıklılığı olan Eco solvent baskı makinelerinde, dış mekan için 5-7 yıl, iç mekan için kat kat uzun ömürlü baskılar alınıyor.. (bunlar büyük ebat baskılarda tercih edilir 30x40 veya ufak baslıkar için ideal olan, klasik fotoğraf kağıdına baskı yapan minilablardır.)

Tarih: 9 Kasım 2009, 10:29 - İp: 78.***.**8.18
csnqva
csnqva (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 9 Şubat 2010, 23:58 - İp: 94.***.**6.57
aubergine
aubergine (üye)
İstanbul / Firma

60x80 ebadında zaten banyolu baskı alamazsın. inkjet makina kullanmalısın. ayrıca iç mekan için basacaksan eğer solvent makinada tavsiye etmem. çünkü ayrıntılı ve kaliteli baskı istiyorsan injet printerda bastırman gerek. artı baskının kalitesi kağıttan değil mürekkeptendir. pigment mürekkepli içmekan makinaların baskıları suya ve güneşe karşı 50 yıla kadar dayanıklı. solma ve bozulma yapmaz. hele birde çerçeveletirseniz hiçbirşey olmaz. bu arada yeni çıkan epsonun eko solvent makinası var. baskı oldukça iyi ve çözünürülük yüksek olduğundan dolayı baskı son derece iyi. kolay gelsin...

Tarih: 15 Şubat 2010, 16:20 - İp: 78.***.**0.225
  • 1