elite...
elite... (üye)
Mardin / Firma

En Uygun Makina Hangisi Olur ?

ustalar selam herkese hayırlı işler... yeni bir işyeri açıyorum ve bu işyerime bütçemi biraz zorlayarak bir de minilab almak istiyorum gönül noritsu'dan yana ama... bütçe tıkanıyor o zaman. Turangroup un sattığı makinalar konusunda siz değerli meslektaşlarımın yardımına ihtiyacım var. Bu makinalardan alırsam nelerle karşılaşırım fikirleriniz benim için çok değerli. şimdiden teşekkürler... herkese hayırlı işler

Tarih: 31 Ocak 2008, 20:29 - İp: 88.***.**8.164
elite...
elite... (üye)
Mardin / Firma

Ayrıca AFOSAN ın makinaları hakkında Da bilgiye ihtiyacım var? Turangroup ve Afosan ın makinelerini kullanan arkadaşlarım makinelerin durumu nedir? vereceğiniz bilgilere ihtiyacım var. Tekrar teşekkürler iyi çalışmalar...

Tarih: 1 Şubat 2008, 02:14 - İp: 85.***.**8.202
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Yeni işyeri açan bir arkadaşa, minilab almasını değil... İyi bir laboratuvarla anlaşmasını öneririm..

Sony up-dr 150 baskı cihazıyla başlayın.. Yeterli kapasiteye ulaştıkdan sonra minilab alırsınız..

Hani, dereyi görmeden paçaları sıvamamalı.. Birileri size bir ayna tutup yanlış şeyle göstermesin.. O ayna, dev aynası olmasın sakın..

Satıcıların, kendi ürününe yönlendirip, yalan yanlış bilgilerle doldurmasını, yadırgamamalı.. Onlar satıcı, kendi malı haricinde hiçbir ürünü önermeyeceklerdir...

"Yeni bir işyeri" demişsiniz.. Firma olduğunuzuda göz önüne alıyor ve bu çerçevede yazıyorum...

Hayırlı işler dilerim..

Tarih: 1 Şubat 2008, 13:55 - İp: 85.***.**8.185
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardes
afosandan uzak dur yanarsin
Turangroup a hele hic yaklasma

bunlarin baski kaliteleri camur gibi müsteri tutamazsin
baslangic icin al bi Sony up-dr 150 baskı cihazi
ise öyle bi basla bak bi bu isi yapabilecekmisin müsteri tutabilecekmisin
ha müsteri tutun isler iyi
O ZAMAN AL BIR NORITSU MINILAB

PS:SANA BIR DOST NASIHATI MBEN BÜTÜN MINILABLARI GÖRDÜM NORITSU DAN SASMA

Tarih: 1 Şubat 2008, 16:54 - İp: 88.***.**1.113
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

noritsu elbette güzel serhat ama o kadar para ben bügün gittim afyona kaliteleri normal tatmin edici ama anlaşamadık fiyatta afosanla benim tavsiyem gidip görun görmeden önyargı yapmnayın

Tarih: 1 Şubat 2008, 20:51 - İp: 88.***.**9.184
elite...
elite... (üye)
Mardin / Firma

değerli arkadaşalr yorumlarınız için teşekkürler... 250 000 nüfuslu bir ilçedeyim ve şu anda tekbir minilab var burada sıksık ta arızalanıyor ayrıca haftanın minimum 4 günü salon çekimlerinde geçiyor bu ilçede 47 adet fotoğrafçı dükkanı var. sadece bir minilab var. yanlış düşünüyorsam beni uyarın. ayrıca şu an salonlarda mitsubishi termal yazıcı kullanıyorum.

... noritsunun fuji nin kalitesini biliyorum ve diğer makinalarla aynı kefeye koymanın mümkünatı olmadığını da... afosan ve diğer makinaları düşünmem şu anda tamamen maddi yönden ... ne yapmalıyım?

Tarih: 2 Şubat 2008, 00:41 - İp: 85.***.**4.176
fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

Merhaba Elite “250 000 nüfuslu bir ilçedeyim ve şu anda tekbir minilab var burada sıksık ta arızalanıyor”
Yazını okudum ve altını çizmek istiyorum durumunun kısıtlı olduğunu vede imkanını zorlayarak güzel şeyler yapmak istediğini ele alarak yazıyorum umarım bu yazım sana faydalı olur
Öncelikle bulunduğunu bölgede tek bir minilabın olması nüfüsün çok ve bununla beraber fotoğrafçı sayısının 50 ye yakın olduğunu düşünürsek bulundugun bölgeye minilabla girmen oldukça iyi imkanlar üzerine sana tavsiyem
Şartları ve durumu doğru idrak ederek bulunduğun bölgeye ait bir fizibilite raporu hazırlaman olcak bu rapordan çıkcak sonuca göre minilab alıp almama konusunda kesin ve net bir karara ulaşabilirsin
Öncelikle sana tavsiyem mevcut bütçenin tam olarak sıfır olduğunu düşünerek bölgedeki fotoğrafçılarla diyolaga girmen ve samimi bir şekilde işlerinin nasıl olduğunu laboratuara borç takıp takmadığını ve buna benzer bilgilerle beraber aylık cirolarını net bir şekilde öğrenmen ve bu fotoğrafçı kapasitesinin ne kadarının sana iş vereceğini ve ne kadar iş toplucağını 3 aşağı 5 yukarı tespit etmen gerekiyor çıkan sonuçları her zaman için 2 ile çarpıp 3 böl kötünün de kötüsünü hesaplamak lazım mutlaka malum ülke ekonomisini ve bizleri gelecekte bekleyecek ekonomik krizi ve buna benzer olumsuz ekonomik şarların seni ne kadar etkileyeceğini düşün ? çıkan sonuçlara göre ayda ne kadar kar edeceğinin hesabını yap ve buna göre firmalardan bir fiyat al ve leasing firmasıylada görüştükten sonrataksitleri tekrar tekrar gözden geçir çıkan şartlara göre alacağın minilab belki noritsu belki eprint belki gretag …falan olcak bilemiyorum ama yazını büyük bir ciddiyetle okuyarak yazıyorum
senin şartlarını tam olarak bilmiyorum senin bahsettiğin bölgedeki fotoğrafçı esnaflar arasındaki ilişki çok önemli rekabet durumu çok önemli ama şunu söylim biz olsak öyle bir durumda 1 dakka bile durmazdık seni gaza getirmek için söylemiyorm ama minilab alan laboratuar kuran bir çok işletme senin durumundan çok daha zor ve çok daha rekabetin oluşu verdiği şartlarda makinesı almış çalışmış ve halen faal olarak çalışıyor durumdadır bundan emin ol bizden örnek vereyim senin hizmet verceğin yer 250 bin nüfüslu bir yer ve minilab alıp almama konusunda kararsızsın biz ise 3000 askerin bulunduğu bir yere 1 dcarrier li minilab kurduk minilabı yetersiz gördük ardından onu kaldırıp noritsu kurduk ve şöyle düşün bunun ne kadar sürceğini bilmiyoruz sürekli ihalelerle rakip firmaların katıldığı fiyatların karın sürekli azaldığı bir durum bu bence senin durumun bundan çok çok daha iyi sana bahsettiğim çalışmayı yap kağıt üzerinde bir sonuça var umarım her şey gönlünce olur saygı ve sevgilerimle ……

Tarih: 4 Şubat 2008, 02:29 - İp: 78.***.**6.91
elite...
elite... (üye)
Mardin / Firma

' fidella ' bu değerli yorumun için çok teşekkür eder, işlerinde başarılar dilerim.

Tarih: 4 Şubat 2008, 19:57 - İp: 88.***.**2.237
fotoengin
fotoengin (üye)
Kars / Firma

kardeş merhaba.Şu an fotoğrafcılık durma noktasında .sen eğer bööyle bir zamanda büyük başlarsan bence kaybedersin.Arkadaşların dediği gibi öncr küçük bir prınterle başla daha sonra işdurumunu değerlendir.Diğer fotoğrafcı arkadaşların ya makine al biz sana iş yaptırırız lafları seni gaza getirmesin.istisnalar hariç onlara da güvenme .Çünkü bıçak altına giren sensin onlar değil.Ama bulunduğun yer gayet potansiyeli iyi.Bak 70bin nüfuslu bir şehirde 3 tane minilap var.Ama iş yok ne fayda.Çoooook iyi düşün hakkında hayırlısı olsun dilerim...

Tarih: 7 Şubat 2008, 11:11 - İp: 85.***.**3.230
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

sen kendi sesini dileyerek bi yol çizmişsin işyerinde senin istediğin gibi bereketlerle yatırımlarla senin gönlünce olsun, anlaşılan kısıtlı bi bütçeyle yeni işyerini açıp (başlıyorsun) bence en başından gitmek istiyorsun (baskıişine) crierlerden başla sonuna kadar devam [>:D

Tarih: 11 Şubat 2008, 23:42 - İp: 88.***.**7.170
turangroup
turangroup (üye)
Antalya / Firma

JİNCHENG TEKNOLOJİSİ OLAN GOLDTECH 2640 MODELİMİZDEN BUGÜNE KADAR 30 ADET SATIŞ GERÇEKLEŞTİRDİK.JİNCHENG DİJİTAL MİN İNİLABLARIMIZI KULLANAN TÜM MÜŞTERİLERİMİZİN BİLGİLERİNİ REFARANS ALMAK İÇİN SİZE VEREBİLİRİM.NİSANDA GERÇEKLEŞEN İSTANBUL FOTOĞRAF FUARINDA SERGİLEDİGİMİZ SÜPER 8-12 MODEL MİNİLABLARIMIZDANDA BUGÜNE KADAR 6 ADET SATIŞ GERÇEKLEŞTİRDİK.SÜPER 8-12 MODEL MİNİLABIMIZ 540 DPI ÇÖZÜNÜRLÜK,SAATTE 500 ADET BASKI KAPASİTESİ VE 20X30 KADAR OLAN BASKI EBATIYLA STÜDYOLARIN TÜM İHTİYAÇLARINA CEVAP VERMEKTEDİR.OLDUKÇA DİNAMİK YAPISI,SADECE 2 ADET ELETRONİK BOART LA ÇALIŞMASI EN SORUNSUZ MİNİLAB OLMASINI SAGLAMIŞTIR.ŞUNU KESİN OLARAK İDDİA EDİYORUM.NORİTSUDA BİR FOTOĞRAF BASTIRIN BİRDE BİZİM MAKİNADA HİÇ BİR FARK OLMADIGINI GÖRECEKSİNİZ.ÇİN ÜRÜNLERİ ESKİDEN BELKİ KÖTÜYDÜ AMA ŞİMDİ TEKNOLOJİNİN GETİRDİGİ İMKANLARLA YÜKSEK KALİTE DÜZEYİNİ YAKALADI.NORİTSU MİNİLABLARIN TAMAMININ DEVOLAPMAN ÜNİTELERİ ŞİMDİ ÇİNDE ÜRETİLİYOR.BURDA DEGİNMEDEN GEÇEMEYECEGİM DİGER KONUDA BİZİM MAKİNALARI BU GÜNE KADAR HİÇ KULLANMAMIŞ MESLEKTAŞLARIMIZIN KULAKTAN DUYMA SÖZLERLE MAKİNALARIMIZ HAKKINDA HAKSIZ ELEŞTİRİ YAPMALARINI ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUM.İNSANLARIN EMİN OLMADIKLARI KONULARDA MENFİ YORUM YAPMALARINI HİÇ ŞIK BULMUYORUM.EN İYİ DİLEKLERİMLE..TURANGROUP

Tarih: 12 Şubat 2008, 13:38 - İp: 88.***.**1.2