tvgozde
tvgozde (üye)
Edirne / Firma

Citizen Cw01 Baskı Problemi

Sevgili arkadaşlar Citizen cw01 kullanıyorum monitörde gördüğüm görüntüyü çıktıda alamıyorum. Monitörü değiştirmeme rağmen sorun aynı.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 3 Temmuz 2010, 12:47 - İp: 78.***.**1.184
foto_anil
foto_anil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende var aynı makneden 1,5 senedir kullanıyorum sorunu tam yazarsan yardımcı olabilirim

Tarih: 3 Temmuz 2010, 13:37 - İp: 85.***.**4.250
tvgozde
tvgozde (üye)
Edirne / Firma

Ekranda gördüğüm ışık miktarıyla çıktı karanlık çıkıyor. acaba printer ayarındamı sorun var

#tvgozde' tarafından 03.07.2010 14:30:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2010, 14:19 - İp: 78.***.**1.184
foto_anil
foto_anil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende de aynı sorun var makinann kendi baskısı bu şekilde ben genellikle vesikalıklarda yaşıyorm bu sorunu ama photoshopta fotoğrafı hazırladıktan sonra baskıya almadan rengi aç 1,28 le basıyorm ben hiç bi problem olmuyo kendi stüdyo ışığına göre ayarla sende

Tarih: 6 Temmuz 2010, 10:28 - İp: 85.***.**4.250
tvgozde
tvgozde (üye)
Edirne / Firma

Sevgili foto_anıl öncelikle ilgine teşekkür ederim sanırım ikimizden başka bu makinayı kullanan yok ! seninde belirttiğin gibi vesikalıklarda renkleri koyu ve kalitesiz basıyor photoshopta ayarlamama rağmen istediğim kaliteyi yakalayamadım.

#tvgozde' tarafından 07.07.2010 21:03:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Temmuz 2010, 12:40 - İp: 78.***.**1.184
beyatli
beyatli (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba

Bu problemi biz bir çok studyo fotoğrafcısın da yaşadık
Nedeni ise Yetersiz ışık

Tarih: 6 Temmuz 2010, 23:04 - İp: 78.***.**8.144
tvgozde
tvgozde (üye)
Edirne / Firma

ustam monitörde gördüğüm resmi cw01 de ışığı karanlık olarak alıyorum çektiğim fotoğraflar net ve ışıklı ışığıda fazla açarsam bu sefer resim patlıyor.

Tarih: 7 Temmuz 2010, 20:28 - İp: 88.***.**4.231
tvgozde
tvgozde (üye)
Edirne / Firma

Ayrıca Photoshop içinde printer ayarlarını yapmama rağmen ışık ve renk kontrol etmiyor.

Tarih: 15 Temmuz 2010, 21:41 - İp: 88.***.**0.114
digitekfoto
digitekfoto (üye)
İstanbul / Firma

kolay gelsin baskıda probleminiz varsa öncelikle satıcı firmanın servisinden yardım alın konuya hakim satıcı firmadır sitede reklamlarımız dönüyor lütfen bizi arayın yardımcı olalım kolay gelsin

Tarih: 20 Temmuz 2010, 09:56 - İp: 85.***.**7.52
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

merhaba.. öncelikle ekrandaki görüntünün koyuluğunu rengini tonunu önemsemeden yazıcınızdan güzel bir çıktı alana kadar baskı yapın...sonra

Bilgisayarınızın ekran kartının sürücü yazılımı bilgisayarınıza tam yüklüyse Ekranınızda boş bir yere sağ tıklayın özelliklerden sonra gelişmiş seçenegine tıklayın ...gerisini ekran kartının grafik özelliklerinden elinizdeki yazıcıdan çıkan güzel bastıgınız fotoya bakarak Renk ve Işık ayarlarını yapın..En az yüzden fazla arkadaşa yardım ettim ve mükemmel sonuç elde ettik..
diger bir çözüm..Denetim masasındaki GAMMA seçenegini kullanmanız ayarlamanızdır..yapılan hata yazıcıyı bilgisayara uydurmaya çalışmaktır..doğrusu yazıcının baskısına ekranı uydurmak aradaki farkıda aklınıza yazmaktır..

Tarih: 25 Ağustos 2010, 15:14 - İp: 85.***.**6.6
  • 1