studyo_net
studyo_net (üye)
Sivas / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bakı Makinesi Kiss mi Dolly Mi

arkadaşlar sivasta fotoğraf stüdyom var artık bir baskı sistemi kurmanın ve bir mini lab almanın zamanı geldi mart 15 te istanbula geçip pazarlığa oturacağız ama tam karar veremedim kiss 1510 tavsiye ediyor dostlar dolly de 30x45 baskı yapıyor fakat kiss üzerindeki racklarda yaylı dişli sistemi var kart kalsada parçaya zarar vermiyor dolly yaysız sistem kullanıyor kart kalsa çok zorlansa dişlileri patır patır kırar diyorlar sizden asıl itediğim bu konudaki bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olması birde fiyat olarak pazarlıkta nekadara kadar düşen var fiyat 50bin euro civarında fakat daha düşük fiyata alan arkadaşlar var kiss alan arkadaşlardan özellikle fiyat bilgisi pazarlıkta nekadara kadar düşerler yardımcı olursanız sevinirim sevgiler saygılar bol kazançlar diliyorum

Tarih: 25 Şubat 2006, 15:44 - İp: yok
igor
igor (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

9 aydır DL2300 kullanıyorum. Memnunum. Her makinede olan ufak tefek problemler hariç ciddi bir problem yaşamadım. Ben de almadan önce bazı arkadaşlar gibi önyargı ile yaklaşıyordum. Biraz araştırdıktan sonra hiçte öyle olmadığını gördüm. Bir zamanlar agfaya makine üreten bir firmada yapılıyor. Makine testlerinde bile agfa yazıyor. LCD si sony 5 yıl garantili. Baskı yapan bölüm deki motorlar japon yapımı. Lütfen SOFYA ile karıştırılmasın alakası yok. Bazı fotoğrafçı arkadaşlara da baskı yaptığım için makine 9 aydır nerdeyse hiç durmadı. led ile basıyor. Lazere göre kıyaslandığında çok ekonomik. Ayrıca 30x45 basıyor.İlk aldığımda bana arkadaşlar eyvah naptın dediler. Ben dinlemedim. Çünkü araştırdım. Şimdi çatır çatır 30x40 basıyorum. Şubat ayında bile Fotoğrafçıya günlük ortalama 10 adet 30x40 basmışım. Aynı fiyata diğer makinelerde var mı bu? Yap hesabını senedin 1000 lirası 30x40 tan çıktı mı. Bir de makine işi biraz nasip işi
aynı arkadaşta iki tane nouritsu var. Birisi canavar gibi. Diğeri sürekli problem çıkarıyor. 1 defa lazer bir defa scannar değişti. 35000 euro gitti. Dl2300 kullanan arkadaşların birkısmıyla görüşüyorum. Memnuniyetlerini ben biliyorum.Elbette fuji noritsu konica daha sağlamdır.Ama DL2300 ü de yabana atma derim ben. Şimdi gelelim senin soruna... Şimdiye kadar dişli kırma olmadı. Kart kalsa da makineyi kapatmadan anında baskıyı durdurabiliyorsun. Herkes bir şeyler konuşur kimse bi şey bilmez. Herkese aldanma.. Doliyi koyduğum dükkanın kirası 3000 lira. Bilmem anlatabiliyor muyum.......Ayrıca sivasta bir arkadaşta da var. Ve arkadaş Çok memnun..Forumda bir yerlerde hotmailini görmüştüm. Biraz kurcalarsan bulabilirsin. Yardımsever bi arkadaş. Sana karar vermende yardımcı olur tahminimce...

Tarih: 25 Şubat 2006, 19:48 - İp: 85.***.**1.125
studyo_net
studyo_net (üye)
Sivas / Stüdyo Fotoğrafçısı

kesinlikle parasını çıkartacağına eminim iki makineninde tabiki 30x40 baskı yapmasıda ayrıca bir üstünlük ve dediğin gibi makine birazda nasip işi bozuk çıktımı kurtuluşu yok teşekkür ederim yardımcıolduğun için yazdığıniçinde ellerin dert görmesin [>:D

Tarih: 25 Şubat 2006, 20:54 - İp: 85.***.**2.215
volkaann
volkaann (üye)
Burdur / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrb kıss almanı tafsıye etmem çünkü baskıları sankı yanksı gibi başka bı kııs kullanıcısıda balance ayarlayamadık ları için başka yere sattılar ayrıca laser baskı sistemı lambalara göre barız fark var buyuk ebat düşünüyosan ya norırsu 3301 al yada fujı al en ıyı digital baskıda fujıdır bana göre

Tarih: 4 Mart 2006, 17:21 - İp: 85.***.**4.158
paparazzi2
paparazzi2 (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm arkadaş
ben gretag kullanıyorum
şu ana kadar çıkmış makinaların
en iyisi diyebilirim
mk4 modeli var bende 20 30 ebata kadar baskı yapıyor
fakat mk 10 modeli 30 45 basıyor tavsiye ederim
film banyosuda üzerinde
çok ekonomik
istanbul zafer ticaret 0 212 522 22 20
mutlaka uğra oraya gidersen

Tarih: 8 Mart 2006, 10:26 - İp: 81.***.**7.77
feryat
feryat (üye)
Yurtdışı / Amatör

hocam iyi gunler ben size bir sorum olcakti bende sivasliyim ama almanyada kaliyorum ben burda video isleriyle ugrasiyorum

acaba ben sana e -mail olarak resim gondersem bunlar dügün pozlari gelin ile damat siz montaj yapip bana gonderirmisiniz e-mail olarak olursa fiat ne olur bu is bir defaya mahsuz degil yani her hafta yaklasik 20 foto montaj olacak belkide fazla

simdiden tesekkürler

e-mail adresim - [email protected]-

yardimlarin icin saol

Tarih: 26 Eylül 2006, 17:59 - İp: 83.***.**5.72
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

#ceyhun79' tarafından 16.12.2006 14:52:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Eylül 2006, 10:44 - İp: 85.***.**1.146
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ceyhun.. bilirkişi olarak beni gösterme..

konu, 25 şubatta açıldığında okumuştum..

arkadaşların esas tercih nedeni 30x40 basabilme kabiliyeti.. fujideki fiyatı bilmiyorum ama, noritsu 32 serisi makineleri (30x90 cm basabiliyor) son 5-6 ay içinde 95 bin € dan 75 bin € civarına geri çekildi..

yani kalite makinelerde iyi fiyatlara yeni yeni düşüyor..

eski konu güncelleşmiş.. bu fırsatla .. studyo_net .. Sivas'a selamlar, hayırlı işler.. [>:D

Tarih: 27 Eylül 2006, 12:29 - İp: 85.***.**8.144
princess
princess (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba kardeş iş değişikliği nedeniyle ilgilenirsen bende 1510 var kodak tan aldım sistem 80 diye geçiyor üstelik 3 magazini var fiyatı 35000 eur iyi çalışmalar
[email protected]

Tarih: 10 Ocak 2007, 11:04 - İp: 88.***.**6.51
tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

2003 yılında kıs 1510 aldım işlerin iyi gitmemesi nedeniyle iki ay önce ups le birlikte yani 10 kwa lık mekelsan güç kaynağı ile birlikte 30 000 euroya sattım oysa benim aldığım fiat 64 000 euro idi. geçen yaz jingcheng carrier aldım ve aynı amda kis le beraber çalıştırdım ve fark göremedim desem yeridir.en azından led baskı olması analoğu analog olarak basması avantajoysa kısin scanneri ikde birde arıza yapıyor ikiyıl içinde iki kez power source yandı 1100 euro x2 bir kez lamp house değişti 3300 euro ne anladım ben bu iştenkaç film bastımki5500 euro sırf tarayıcıya para vereyim. dolly e gelince aralık ayında çindeydim inan çinde teknoloji yok sadece taklit var oda en kötüsünden. sonuç alarak eğer yoğun bir baskı adedin yokca 3000 adet ve üzeri analog makinana bir carrier taktır devam bu işin maliyeti 10 000 euro civarındadır ama ters giden birşeyler olursa kaybın az olur iyi gidersede ilerde lazer alabilirsin.ama sektörün krizde olduğu zamanda o kadar para yatırmaya değmez.eğer daha fazla bilgi isterseniz telefonum 532 2162539 bülent tütüncü. şu anda aynı zamanda carierde takmaktayım hayırlı işler ha birde şimdiki noritsu 3300 serisi 38 000 euro civarı dolayısıyle 50 000 yüksek fiat sağlıcakla kalın

Tarih: 26 Ocak 2007, 21:19 - İp: 85.***.**5.25
  • 1