efefoto
efefoto
üye
(Meraklı)
İstanbul

Zenıt Zenıt Zenıt

merhaba arkadaslar .. Zenit makina kullananıyorsanız bilgi tecrübe ve resimlerini paylasmak için yazarlık yapmak isterseniz http://zenitclub.blogspot.com/ adresine ugrayabilirsiniz .. eger sizde yazar olmak isterseniz tuna.ustaomeroglu@gmail.com adresinden bana ulasın .. sevgi saygı ve zenit !

 

Tarih: 20 Mart 2005, 17:52 - İp: yok
Cevapla
burkay
burkay
bilir kişi
(Firma)
Ankara

Bu siteye girdim baktım.Lakin dili bir karış dışarda olan delikanlının Zenit makinelerinin geleneksel yapısıyla,kalitesiyle ve herşeyden önemlisi mentalitesiyle arasında ne gibi bir bağlantı var anlayamadım?

 

Tarih: 22 Mart 2005, 18:46 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk
üye
(Amatör)
Samsun

hocam atın artık bu makineleri,
arkadaşda neden öyle bir fotoğraf koymuş oraya anlayamadım zaten ne anlatmaya çalışıyo.

 

Tarih: 22 Mart 2005, 19:37 - İp: yok
efefoto
efefoto
üye
(Meraklı)
İstanbul

zaten onun zenitle alakası yok .... elimde bi kac makine kalmıstı satmak için yaptım ... eywallah.. suan zenit menit yok ... oyle 5. kalite plastikten yapılan makineden de ne hayır gelir ... bi de zenit mEntalitesi olan bi makineymiş .. vay vay vay hade kolay gele ..

 

Tarih: 23 Mart 2005, 17:47 - İp: yok
burkay
burkay
bilir kişi
(Firma)
Ankara

Bu yazıyı 13 nisan 2003 senesinde www.fotograf.net sitesindeki "tamirci köşesi"nde yazmıştım...
Buyrun okuyun:
E-Mail'ime çokca gelen "Fotoğrafcılığa yeni başlıyorum ikinci el bir makina alacağım da sizhangi markayı öneririsiniz?" türünden sorulara topluca yanıt vermek istiyorum.
Arkadaşlar her yiğidin yoğurt yeğişi farklıdır. Ben her zaman en Baba makinanın ZENİT olduğunu düşünüyorum ve öneriyorumda...
1-Öğrenmesi/kullanılması çok kolay
2-Çok fazla ıvırı zıvırı olmadığı için arızalanma ihtimali zayıftır. (unutmayın ki tüm cihazlarda özellik miktarı arızalanma ihtimali ile doğru orantılıdır).
3-Parça derdi yok (2. el olarak satın almak istediğiniz makinaların imalat tarihi çok önemlidir.Zira Uluslararası kurallara göre :imalatı biten modelin son imal tarihinden itibaren 10 yıl sonra fabrikalar o modele ait yedek parça stoklarını imha ederler.Bu yüzden bana zaman zaman Koreden uyarılar gelir "falanca modelin süresi bitmek üzere ihtiyacınız olan parçaların listesini gönderin vs...diye" [Ben Samsung Fotoğraf makinalarının ve Video Kameralarının Yetkili servisiyim] Satın aldığınız 2. elin parçası var mı acaba? (tamiratı çıkma parça ile yaptırmayın çünkü parça yorgunluğu diye bir kavram vardır)

 

Tarih: 23 Mart 2005, 19:00 - İp: yok
burkay
burkay
bilir kişi
(Firma)
Ankara

4-Zenit'lerin en çok bozulan yeri Perdesidir ve tamiri kolaydır. (onunda nedeni makinada film yokken sık sık perdenin kurularak deklanşör düşürülmesindendir.Bu durum tüm makinalar için geçerlidir.Makinanızda film yoksa makinayı gereksiz yere kurmaktan kaçının).Perde tamiri için kalfa olmak yeterlidir ve ücretine gelince :bizde 22 dolar +kdv Bu rakam heryerde aynıdır sanırım.) Fakat satın almak istediğiniz diğer modellerde tamirat için usta olmak ve ayrıca bazı özel cihazlarada sahip olmak gerekebilir.
5-Acemilerin teferruatlı makinaları bozma ihtimali daha yüksektir.
6-Ve herşeyden önemlisi: Hiç kimse memnun olduğu sağlam bir makinayı satmaz (satsada o makinayı fotoğraf makinası satıcıları size satmazlar )
Acemiler bence siz Zenit'ten şaşmayın.Hele bir acemiliğinizi üzerinizden atın daha sonra siz istemesenizde tarzınız oluşacak ,tarzınızla beraber ihtiyaçlarınızında farkına varacaksınız ve yeni makinanızı o ihtiyaçlar doğrultusunda seçeceksiniz.
Son olarak şu örnekle yazımı bitirmek istiyorum:Sabahları evden işe gitmek için bir araba almak istiyorsunuz:Binek bir otomobil işinizi görür ken siz minibüs, kamyon veya traktör vs. alır mısınız?Siz profesyonel değilsiniz ki.
Selamlar....Murat ÖZDEMİR www.burukay.com /iletişim

www.Zenit-foto.ru/english

 

Tarih: 23 Mart 2005, 19:02 - İp: yok
goksel
goksel
üye
(Amatör)
Bilecik

Uzun yıllar Zenitle olan arkadaşlıktan sonra bu sayfada yazanları görünce bir iki satır yazmak istedim. Özellikle maddi imkanları kısıtlı olan ama fotoğrafa gönül verenlerin tarcihidir zenit. Biraz özenli çekim ile son derece başarılı çalışmalar yaparsınız, objektifleri çok çeşitli ve ucuz, zoomlu olmamaları nedeniylede optik olarak oldukça yeterlidir. Foto Sanat adresinde amatörce yaptığım çekimler var. Zenit dışında kullandığım dijital örnekleri ile şu an kullandığım Minoılta 800si ile çektiğim fotoğraf örnekleri de var. Zenit-E, Zenit 11, Zent 12xp, Zenit 122 ve Zenit 19 hepsini denedim ve kullandım, amatör bir analog slr meraklısı için en ucuz ve yeterli seçenek, ama parası olan tabiiki en azında yarı profosyonel birşeyler alabilir.

 

Tarih: 18 Nisan 2005, 11:53 - İp: yok
Sayfa(lar): 1

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
z3n1t
0
1724
15 Eki. 2012, 13:11
z3n1t
nihizmir
2
1266
22 Ara. 2010, 01:10
gaijin
wahdet
0
1153
30 Haz. 2010, 10:30
wahdet
cmmry
0
4878
12 Ara. 2009, 13:08
cmmry
effsane
4
1844
18 Mar. 2009, 02:10
haydar0694
werwer
2
4131
16 Eki. 2008, 20:10
atti96
Düğün Hikayesi
» Fotoğrafça
Saplantılar
ocaklilarSaplantılar      Makinesini alalı aradan çok kısa bir zaman geçmiş, deklanşöre ya iki ya da üç kere basmıştı. O kadar para verip aldığı, ve kendisinden harika fotoğraflar çekmesini beklediği makinesinden çıkan fotoğrafları görünce yaşadığı hayal kırıklığı eşliğinde bir neden arıy...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
fdiker, (1)