tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

Zenit ???

merhaba arkadaşlar bir zenit tir gidiyor ..
anladığım kadarıyla bu makineler kullanıcıya tüm manuel fonksiyonları sunuyor ama fiyatı acayip bir şekilde cazip bu makine çok adi bir makinemidir yoksa ?
fakat forumdaki yazıların hiçbiri zenit hakkında kötü bir yorum yapmamış yani iyi bir makinemidir çok merak ettim doğrusu geniş açısı macrosu nasıldır artık bitane edinmeyi düşünüyorum elimde dursun yani almaya değerse konuyla ilgili olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum şimdiden çok teşşekkür ederim.

Tarih: 7 Ekim 2004, 20:19 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,
amlayamadim su zenit nerde gidiyor?
size bu makineyi kim nerde onerdi ve hangi modelidir merak ettim.

 

Tarih: 8 Ekim 2004, 15:19 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

bana kimse bu makineyi önermediki sadece forumda yeni başlayanlar için zenit uygun veya ona benzer şeyler okudum sormak istediğim zenit nasıl birşeydir?

 

Tarih: 8 Ekim 2004, 15:25 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

valla zenit cok kaliteli bir fotograf makinesi markasi.cok kaliteli oldugunu biliyorum.fakat dijital makine uretmiyor diye biliyorum.hatta neredeyse eminim.sanirim siz bu forumda degilde baska biryerde okudunuz zenit i.

 

Tarih: 8 Ekim 2004, 17:40 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

zenit fotoğraf makinelerinin kalaşnikovudur
foto makinesi ile silah arasında bir bağlantı yok ama kalaşnikov ile zenitin başarı hikayesi çok benzer...

zenit sovyetler birliği döneminde, zamanının en iyi foto makinesi idi..çok kaliteli ve ucuz bir alet olarak ün yaptı..

 

Tarih: 8 Ekim 2004, 20:24 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

pardon cio dostum anolog almayı düşündüğümü söylemeyi unutmuşum dijitalin yanında birde slr analoğum olsun diye düşünüyorumda yani alınabilir bir makine öylemi?

 

Tarih: 8 Ekim 2004, 21:44 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

dijital makineler forumuna yollayinca ben analog oloma ihtimalini dusunmedim bile.istanbulda oturuyorsan bir gez hayyam pasajini.

 

Tarih: 9 Ekim 2004, 09:51 - İp: yok
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Bir zamanlar (25 yıl kadar önce) fotoğraf öğrenmek için Lubitel Zenith makinalarla başlıyorduk, artık tarih oldu, müzede yerlerini aldı. Babadan kalma evde varsa kurcalamaya değer, para verip almaya değmez. Şimdi digital zamanı.

 

Tarih: 11 Ekim 2004, 11:14 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadasta digital makine varmis birde uygun fiyata analog sahibi olmak istiyor.uygun fiyata zenitten sasilmaz derim ne dersiniz?

 

Tarih: 11 Ekim 2004, 13:08 - İp: yok
mygraund
mygraund (üye)
İstanbul / Firma

arkadasşlar zeniti kullanmak ayrıcalıktır. herkez bu makinyı kullanamaz! ne kadar da ucuz olursa olsun benim için herzaman kaliteli ve sağlam bir makinedir. zenit zaten dijital makine yapmaz kalitesini düşürür. dijital makineler cıktığından beri fotoğrafcılığın kalitesi düştü her önüne gelen dijitalini alıp ben fotoğrafcıyım diye ortadalıkta geziniyo. gelsinde bide anlog makina da ceksin görelim.

 

Tarih: 20 Eylül 2006, 16:49 - İp: 81.***.**0.74
uralbey
uralbey (üye)
Ankara / Amatör

Bende de Zenit-e makine vardı.eski bi makineydi sanırım arızalı çıktı.Çünkü fotoğrafların hiçbiri iyi çıkmadı.Sonra ben de nikon aldım.Zannedersem Zenit modelleri orta sınıf kullanıcılar için.yani çok da mükemmeliyeti aramayanlar için

 

Tarih: 21 Eylül 2006, 08:18 - İp: 81.***.**7.100