tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

Zenit ???

merhaba arkadaşlar bir zenit tir gidiyor ..
anladığım kadarıyla bu makineler kullanıcıya tüm manuel fonksiyonları sunuyor ama fiyatı acayip bir şekilde cazip bu makine çok adi bir makinemidir yoksa ?
fakat forumdaki yazıların hiçbiri zenit hakkında kötü bir yorum yapmamış yani iyi bir makinemidir çok merak ettim doğrusu geniş açısı macrosu nasıldır artık bitane edinmeyi düşünüyorum elimde dursun yani almaya değerse konuyla ilgili olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum şimdiden çok teşşekkür ederim.

Tarih: 7 Ekim 2004, 20:19 - İp: yok
militan183
militan183 (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

iyidir hoştur ama bide lens bulunsa geliştirmek amaçlı.
parça bulmak zor.
o bakımdan en iyisi nikon. canon... onlarda zenite göre pahalı.
genede başlangıç için iyidir. ilersi için bişey diyemem

#militan183' tarafyndan 24.09.2006 13:44:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Eylül 2006, 08:41 - İp: 212.***.**2.190
alpersatir
alpersatir (üye)
Ankara / Amatör

Cıo
Yanlıs mekanda gezıyorsun. edebıyat ogretmenını merak edıyorum. Forum baslıgı ANALOG Fotograf makınelerı....

Tarih: 23 Eylül 2006, 22:48 - İp: 212.***.**8.81
arda_ff
arda_ff (üye)
İçel / Amatör

1-1,5 yıl kadar Zenit kullandım.şimdi yeni bir analog makine almayı düşünüyorum.Zenitle ilgili şunu söyleyebilirim..Kullanımını öğrenim aşamasında çok sancı çekiyosun.Kolay kullanıma sahip değil ancak makineyle aynı dili konuştuğun zaman mükemmel sonuçlar alabiliyosun.Diğer arkadaşların bahsettiği gibi parçalarını bulman da güç..

Tarih: 25 Eylül 2006, 14:16 - İp: 88.***.**2.81
militan183
militan183 (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

şimdi birazda yarı otomatik ve zoomlu olmas şart oldu..sen kendini ne kadar ayarlarsan ayarla bazen teknik arızalar oluyo. şimdilerde kafamı DSLR kurcalıyo. yani bu işe devam edeceksem artık teknolojiyi takip etmek lazım.
tamam bende seviyorum zenit makinamı. bazen günde 2 fikm çekiyorum. satmayıda düşünmem asla. ama bir gün gelecek elime sadece nostalji için alacağım gibi geliyo.

Tarih: 25 Eylül 2006, 17:38 - İp: 85.***.**5.249
sercandogu
sercandogu (üye)
İstanbul / Amatör

bence dslr makinanın yanına analog alınmaz,analoğun yanına dslr alınır elde bulunsun diye. ben zenit et kullanıyorum 10 yılı aşkın süredir ve şuan piyasadaki dslr makinalardan böyle güzel sonuçlar alamadım hiç. analoğu elinize aldığınızda onun dilinden konuşmazsanız dslr ye mahkum olursunuz. zenit çok kaliteli bir makina kullanması zordur fakat oldukça keyiflidir.

Tarih: 21 Temmuz 2008, 00:25 - İp: 78.***.**9.95
doll_
doll_ (üye)
Ankara / Amatör

harçlıkları biriktirip bi makina almayı düşünken o çıktı karşıma annemin en az 15 yıllık makinası. zenit 11x . fotoğrafçılığa dair hiçbişi bilmediğime eminim. yalnızca telefonumla fotoğraf çekmek çok hoşuma gidiyor. telefonla fotoğraf çekmekle amatör fotoğrafçı bile olunmaz belki .ama hoşuma giden bana zevk veren bişi. o yüzden bi makina alıp bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. belki bi kurs belki de kendi kendime. bu makina benim için ne kadar uygun olur? ve onu kullanma konusunda en ufak bişi bilmiyorum. nası öğrenirim... şimdiden teşekkürler

Tarih: 27 Temmuz 2008, 18:23 - İp: 78.***.**1.238