oekizler
oekizler (üye)
İstanbul / Amatör

Tamirci

Yashica FX-3 model (23 sene once alindi) makinamin tamire ihtiyaci var. .Arizasini bilmesem de , parca degismesi gerekicek gibi gorunuyor. Tamir edebilecegini dusundugunuz bir yer var mi ?

Tarih: 26 Kasım 2005, 18:34 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Peki sana lazım olan parça nedir ve ben göndersem takabilir misin?

Tarih: 26 Kasım 2005, 22:25 - İp: 81.***.**6.11
oekizler
oekizler (üye)
İstanbul / Amatör

Lazim olan parcayi bilmiyorum. Makinanin kurma mekanizmasinda bir ariza var.

Tarih: 27 Kasım 2005, 14:04 - İp: 81.***.**7.80
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Makinenin altını aç.kurma kolunun hizasının tam altında (mil ile aşağıya iner ve ucunda kurma dişlileri vardır) kurma kolunu hafifçe kuruyormuş gibi yaptığında hareket eden ama sıkıştığı (önünde tahdit eden bir parça vardır ) için hareket edemeyen parçanın önünde unun hareketini engelleyen yayla bağlı olan parçayı mümkünse bir ataç yardımıyla engellemesini ortadan kaldırarak makineyi kurmayı dene. (o parça deklanşör düştükten sonra otomatik olarak kalkar ve fotoğraf çekilmeden tekrar makinenin kurulmasına olanak vermeyerek filmin ziyan olmasını engeller)
eğer bu işlemi yapmaya gözün kesmiyorsa ve makineye zarar verme ihtimalin varsa o zaman :

Burukay İstanbul Teknik Servisi : Arpacılar Caddesi Anadolu Han Kat 2 no:7 (Nimet abla piyango gişesinin karşı çaprazı ) Eminönü - İstanbul tel: 0212 511 76 62

adresine git ve sen çayını içerken sunay bey işlemi gerçekleştirsin. (Benim de selamımı söylemeyi unutma )

Tarih: 27 Kasım 2005, 22:03 - İp: 81.***.**8.248
oekizler
oekizler (üye)
İstanbul / Amatör

tesekkur ederim. Ben en iyisi goturiyim dediginiz yere

Tarih: 29 Kasım 2005, 16:31 - İp: 81.***.**5.114
  • 1