bilal
bilal (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Video Kamera Tamirci Onerisi

Merhaba @netfotograf.com sakinleri,

Canon HG10 video kamerami dusurdum, acma-kapama ve zoom dugmeleri zarar gordu. Balkan Elektronik diye bir sirkette goturdum, bana 470TL+KDV hesap cikarttilar, yaptirmadan geri aldim. Makinenin sorunsuz ikinci eli 500 Lira zaten. Tamir parasina istenen fiyat akil alir gibi degil. Kaldi ki, oyle merceginde ya da calismasina engel olacak ana parcalari zarar gormedi, makine calisiyor, aciliyor, kayitta yapiyor, sadece acma-kapama dugmesinin ikinci modu olan bilgisayara veri transferi konumuna gecmiyor bir de zoom dugmesi calismiyor, ileri konumda takili kalmis herhalde, yavasca yaklasma yapiyor kendiliginden.
Uzun lafin kisasi, makul fiyatlarda video kamerami yaptiracak tamirci ariyorum.
Onerilerinizi bekliyorum.
Saygilar
bilalarabaci

Tarih: 17 Mayıs 2011, 19:35 - İp: 85.***.**6.33
bilal
bilal (üye)
İstanbul / Amatör

http://vimeo.com/23077619

Tarih: 17 Mayıs 2011, 19:41 - İp: 85.***.**6.33
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

geçmiş olsun. malesef son dönem bu tür şeyler moda. makina alıyorsunuz tamire gittiğinde yad parçası değişecek olduğunda çok yüksek fatura çıkartılıyor. bu durum bazen tamir/parça değişimi makina tutarını geçiyor. ve olay saçma bir hal alıyor. ucuza al kullan bozulursa at yenisin al gibi bir mantık çıkıyor.

herneyse, size bir önerim olabilir. bu sitede burukay isimli ankarada olan bir panasonic yetkşili servis var. isterseniz ona ulaın bir sorun. belki size farklı bişeyler söyleyebilir. zaten burukay'dan başka pek buralara uğrayan teknik serviste görmedim açıkçası.

şu linkten>> ulaşabilirsiniz. umarım sorun hallolur.

Tarih: 17 Mayıs 2011, 19:43 - İp: 78.***.**3.111
bilal
bilal (üye)
İstanbul / Amatör

@remi, sagolasin. Burukay'a mektup attim.

Tarih: 17 Mayıs 2011, 19:53 - İp: 85.***.**6.33
  • 1