captaingokhan
captaingokhan (üye)
İstanbul / Amatör

Makine Seçimime Yardımcı Olun Lütfen

Bu konuda cidden amatörüm , ve öğrenci adamım yani bütçem sınırlı ve bu hobiye cidden merak sardım , o yüzden slr bir makine almaya karar verdim .

böyle fotoğrafları analog makine ile çekmek için hangi marka hangi modeli önerirsiniz . Biraz araştırma yaptım eğer analog alacaksan
nikon f100 al diyorlar , çünkü canon ae-1 alırsam bozulursa yaptırmam daha zor olacağını söylediler . sizin öneriniz nedir .
seçenekler bunlar
nikon f-100
canon f-1
zenith 12xp
nikon fm-10
minolta x-300
ve sizin önerileriniz nelerdir , lütfen yardımcı olun ,
şimdiden teşekkürler

#captaingokhan' tarafından 04.02.2012 16:27:40 tarihinde düzenlendi.

#captaingokhan' tarafından 04.02.2012 16:28:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Şubat 2012, 16:13 - İp: 82.***.**8.78
captaingokhan
captaingokhan (üye)
İstanbul / Amatör

yardım edebilecek yok mu :/ bu on gün içerisinde almayı düşünüyorum bir fotoğraf makinesi :/

Tarih: 4 Şubat 2012, 16:41 - İp: 82.***.**8.78
et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

şaka mısın sen kardeş

Tarih: 4 Şubat 2012, 17:53 - İp: 85.***.**9.161
captaingokhan
captaingokhan (üye)
İstanbul / Amatör

ben sadece yardım istedim kardeşim , düzgün yardım edebilecek birisi vardır diye , niye üç mesaj attın diyeceksen ilk iki mesaj ilk başta gitmemişti , üçüncüsünü atınca üçü birden yayınlandı

Tarih: 4 Şubat 2012, 18:23 - İp: 176.***.**2.16
velicetinkaya
velicetinkaya (üye)
Sivas / Amatör

Sana bu fotoğrafı çektirecek diye bir makine yok. Bunları çekebilecek kişi sensin. Bunlar belli bir ışıkda çekilmiş fotoğraflar. Aynılarını çekme gibi bir şansın yok.

Diyorsan ki bunlar gibi çekebileceğim makine. Önce şunları söyleyeyim. Öğrenci olduğum için bu işlere daha aşina birisi olduğum için sana fikrim şudur.

Hiç fotoğraf çekmediysen bu işe hobi olsun diye giriyorsan hele de SLR makine ile hiç girme derim Şayet olacak şey 2 3 hafta sonra sıkılıp bırakmandır. SLR makine kullanmak zordur. dijital olsaydı çoğumuzun yapabildiği gibi beğendiğimizi silerdik ancak onda böyle birşey söz konusu değil. Onun için iyi düşün. SLR zordur. muhtemelen böyle fotoğraf çekemeyeceksin fotoğrafdanda soğuma derim

Makine için de yine söyleyeyim NİKON F100 güzeldir

Tarih: 4 Şubat 2012, 20:05 - İp: 78.***.**8.122
captaingokhan
captaingokhan (üye)
İstanbul / Amatör

velicetinkaya tavsiyeniz için teşekkürler

Tarih: 4 Şubat 2012, 20:32 - İp: 176.***.**2.16
xufufufuf
xufufufuf (üye)
Ankara / Amatör

merhaba,

senin durumunda biriyim ve ben de slr bir makina aldım bütün olumsuz(zordur, soğursın, yapamazsın...) yorumlara rağmen..2 hafta önce makinama kavuştum ve ilk filmimi bitirip banyoya gönderdim..harika bir deneyim mutlaka peşinden gitmelisin.tarattığım fotoğraflarımı yüklüyorum yavaş yavaş, takip edebilirsin, kalite için mesela. ve üstelik daha önce telefonla fotoğraf çekmiş insanım, ama kararlıysan bişeyler ortaya koyabiliyorsun. rastgele.

Tarih: 14 Şubat 2012, 01:18 - İp: 144.***.**2.86
  • 1