pann
pann (üye)
İzmir / Amatör

Eski Bir Makine

merhaba arkadaşlar ben de amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyorum sitenize yeni üye oldum elimde revueflex SC I marka eski ve biraz kirli bir analog fotoğraf makinesi var

3 tane de objektifi var

1.revuenon 1:4,5 / 200 mm MC
2.auto revuetar 1:2.8 f=50mm JAPAN 53645
3.auto revuenon 1:1.7 f=55mm 527889

ayrıca canon marka dijital 3.2 mp bir makine daha var

sizce başlangıç olarak hangisini kullanmalıyım.analog makine işe yarar mı yoksa çok eski at çöpe gitsin mi diyorsunuz.ayrıca bu fotoğraf makinesi biraz kirli demiştim nasıl temizleyebilirim?

fotoğraf makinesinin şekli de bu :

yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 18 Eylül 2007, 18:13 - İp: 88.***.**4.205
buz
buz (üye)
Yurtdışı / Amatör

Elinizdeki donanımla biraz çabaladktan sonra iyi bilgiye sahip olabilisiniz.Once objektiflerin uzerinde yazıları çözün ve ciddi bir admm atmış olaceksınız. Ayrıca farklı amaçlara uygun objektiflerınız var - başlangıç için yeterli. Temizliğe gelince hiç bir şey bilmiyorsanız doğuru Hayyam pasajına yardım için. BAŞARILAR!!!

Tarih: 19 Eylül 2007, 09:45 - İp: 85.***.**1.226
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

çöpe atıcaksan ben alabilirim neden işe yaramasın bence sen bu makinenin bakımlarını yaptır.lenslerin güzel 200m telende var bence güzel bi set zamannla kendini yetiştirir ilerletirsin bu iişi .

Tarih: 23 Eylül 2007, 01:56 - İp: 85.***.**9.154
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Bu makineden babamda var, senelerdir kullanıyor. Bir kaç kere ben de kullandım. Bizdekin de vizörde tozlar mevcut kendim temizleyeyim dedim, bir türlü tozların olduğu bölgeyi bulamadım. Babama al benim sony a100 ü kullan diyorum, revue den vazgeçiremiyorum.Güzel makine, nasıl temizlenir bende merak ediyorum.

Tarih: 23 Eylül 2007, 18:28 - İp: 85.***.**6.175
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar, Bende Pentax K100D olmasına rağmen özellikle siyah beyaz çekimler için babadan kalma 35 yıllık Porst FX4 makinamı kullanıyorum. Bende de 3 tane objektif var. Bence başlangıç için ideal. Anlayan birisine makinayı göster, temizlettir. Sonra sitedeki çekim teknikleri, eğitim gibi köşeleri bol bol oku. Ondan sonra 3.2 mp Canon makinaya dokunmayacağını garanti ederim.
Başarılar.
Not: En kısa zamanda galeride bu makina ile çekilmiş fotoğraflarını bekliyoruz.

Tarih: 23 Eylül 2007, 20:02 - İp: 85.***.**9.66
  • 1