elifbetese
elifbetese (üye)
İstanbul / Amatör

Cehalet

bu konuda cahilim ve merak ediyorum yaa canon EOS 3000V 28/90MM ZOOM LENS KİT bu makine bana cazip geldi fiyat olarak yani tabi hiç bişey anlamıyorum o ayrı bi aydınlatırsanız sevinrim analog fotograf mak.kullanmak istiorum digital zaten var ama analog daha ii geliyo o yüzden yardımcı olursanız sewinirim

Tarih: 23 Temmuz 2005, 21:25 - İp: yok
nuri007
nuri007 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşım bahsettiğin mak. özellikleri itibariiyle çok kullanışlı ilk etapta size karışık gelebilir ama kolay mak. profosyonelin ve amatörün istediği özelliklere sahip. bu bahsettiğin mak. full auto özelliği de olduğu için kullanıcıyı tembelliğe itiyor o yüzden canon a1 almanı tavsiye ederim kendini geliştirmek isyorsan

Tarih: 23 Temmuz 2005, 21:56 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşımzın açıklamasına katılıyorum...
Ama şu tembelliğe atıyor demesi biraz yanlış.Hiç ama hiç alakası yok.Bende 300v kullanıyorum hemen hemen aynı.Yani full manuel ayarıda var.Ben tavsiye ederim.Eos serisini.

Tarih: 25 Temmuz 2005, 21:48 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Artık makinaların hepsinde otomatik modlar mevcut.Aman ha tembel olurum sonra diye a1 alınmaz.Makina alıyorsan asgari bazı özellikler olmalı. vizör içi lcd,spot ölçüm, çok noktadan ölçüm vs.EOS3000v de bunlar var.Güzel ucuz bir makine.Tavsiyem istanbul sirkecide 2.elini ara.2.elcilerde garanti veriyor.Bu arada 3000N den çok az daha pahalıdır.Özellikleri hemen hemen aynı.Ona da bakabilirsin...

Tarih: 31 Temmuz 2005, 16:03 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Analog arkadaş canon un eos 3000 ve 300 serilerinde spot ölçüm yok. Eos 300v yi satıp nikon f75 alma nedenlerimden birisiydi bu.

Tarih: 1 Ağustos 2005, 00:02 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

f75 de spot var mı yaa?

Tarih: 2 Ağustos 2005, 22:49 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Evet f75 de spot ölçüm var. Kullanıcı ayarlarından 7 nolu menüye girerek spot ölcüm, merkez ağırlıklı ya da matris ölçüm seçilebiliyor.

Tarih: 2 Ağustos 2005, 23:29 - İp: yok
deepblue
deepblue (üye)
İzmir / Amatör

makina body olarak idare eder.Ama sakın üzerindeki 28-90mm ob jektifle alma. o objektif bir işe yaramaz.verdiği resim kalitesi orta kalite bas-çek makinalardan bile iyi değil.o gövdeye uygun çok iyi sonuç veren sigma f3.5-5.6 24-70mm objektifi tavsiye edebilirim.

Tarih: 4 Ağustos 2005, 17:10 - İp: yok
edemirci
edemirci (üye)
Denizli / Profesyonel Fotoğrafçı

Fiyatı uygunsa hiç düşünme al derim... Zira analog makinanın tadı ve keyfi başkadır. Gerçek fotoğrafçılık analog makinayla olur. Delik demir çıktı mertlik bozuldu misali dijital çıktı ...
Hoşçakal.

Tarih: 5 Ağustos 2005, 15:39 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

3000N de spot ölçüm var.Spot ölçüm tuşunun yerini de tarif edyimmi???

Tarih: 10 Ağustos 2005, 16:42 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Aydınların katoloğuna bakarak söylüyorsan orada makinaların bütün özellikleri yamıyor.Çevremde birkaç kişide var bu makina bizzat kendim de kullandım...

Tarih: 10 Ağustos 2005, 16:46 - İp: yok