__sheriff___
__sheriff___ (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu Analoglar Halen Tutuluyormu?

Artık dijitaller varken aras fotodayım bakıyorum orda 2inci el analog pro makinelerin satıldığıda oluyor ve son model 0 analoglarıda milletin tercih ettiği oluyor.

ya milletin bunu tercih etmelerinin sebebi ne aynı fiyata aynı performansta dijital prolarda var.

heuheuehuehu

Tarih: 5 Haziran 2007, 11:56 - İp: 85.***.**3.70
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

"ben ilerde film kartuşu şeklinde tasarlanmış basit ve ucuz aletlerle analog makinelerin dijitalleştirilebileceğine inanıyorum. bu yönde çalışmalar mevcut."...

gerek var mı?..

Tarih: 12 Nisan 2013, 19:13 - İp: 176.***.**1.69
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

yenilikler gerekliliklerle değil hayallerle doğar.

film ile çekim yapmaktan çok o analog makineleri kullanmayı seven benim gibi birçokları buna bayılacaktır.

diğer yandan filme en büyük darbeyi de bu vurur galiba.

Tarih: 15 Nisan 2013, 00:29 - İp: 94.***.**9.239
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Boyle bir yeniligi ancak sensor ureten buyuklerden biri yapabilir, Sony, Nikon v.s. . Sorun su ki boyle bir sey uretilirse, raflarda duran binlerce analog makina kullanima girer, ve dijital makina pazarina darbe olur... Hayal kalicak sanirim boyle bir vijital film...

burda biraz yalanci bilgiler

http://re35.net/

Tarih: 16 Nisan 2013, 00:53 - İp: 46.***.**1.144
feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

Çok güzel hayaller bunlar. Umarım sigma, taşın altına elini sokar ve bu tarz bir şeyi gerçekleştirir. Ben kendimce bu süreci ikiye ayırdım.
1-Analog makine,kaliteli renkli ve siyah beyaz filmler,kaliteli banyo,baskı.(olması gereken fiyat.)
2-Analog makine ve dijital sensör'ü beraber kullanabileceğimiz bir sistem.(son tüketiciye fazla maliyetli olamayan aps-c olabilir.)

Tarih: 17 Nisan 2013, 23:15 - İp: 95.***.**6.55