yasmiiinnn
yasmiiinnn (üye)
Ankara / Amatör

Ankarada İyi Bir Anolog Makine Almk

merhaba...
ben fotoğrafa yeni başlamış bir amatörüm. fotoğraf makinesi var elimde ama pek iş görmüyor...geçen gün anologların fiyatlarını araştırmak için sihhiyedeki ankara pasajına baktım ama pek istediklerimi bulamadım.nikon f75 pentax k1000 in başlangıç için iyi olabileceğini söylediler.ayrıca nikon fm2 yide önerdiler...ankarada anolog makine bakabileceğim başka yerler konusunda yardımcı olursanız sevnirim...şimdiden teşekkürler...

Tarih: 13 Ocak 2007, 18:30 - İp: 85.***.**4.55
yasmiiinnn
yasmiiinnn (üye)
Ankara / Amatör

şimdi dijital slr makinalarını araştırıyorum acaba yeni başayanlar için bunlar daha uygun olur mu diye düşünmeye başladım aslında,yinede emin değilim...şimdi nikon d80 e baktım özellikleriyle güzel bir makina...galba dijital slr makinalar başlangıç için daha uygun olur gibi...ne dersiniz arkadaşlar??

Tarih: 21 Ocak 2007, 11:56 - İp: 88.***.**8.112
yasmiiinnn
yasmiiinnn (üye)
Ankara / Amatör

tutunajans söylediğin nikon d70s ye baktım o da kafamda...bakalım dijital slr içime sinerse neden olmasın şu anda araştırma aşamasındayım...yardımların için teşekkürler...

Tarih: 21 Ocak 2007, 12:13 - İp: 88.***.**8.112
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sıhhıyede carsılar vardı hemen metro duragının yanında oralara bir bak istersen?? analogun tadı zevki ayrı ancak burkay hocam dogru soyluyor..bu saatten sonra analog sadece masraf kapısı olacaktır..digital bir makina alman kendini geliştirmene daha kısa surede yardımcı olur..dijitalde manuel cekim yapamam düşüncesi cok yanlış,tam tersine yapabilirsin ve ustelik cektiginin sonucunu anında grdugun için hem hata yapma ihtimalın azalır hemde daha kısa surede bu işi ogrenebilme imkanın olur..analogda malesef cektigin kareleri hangı ayarlarda cektigini hatırlaman yada not alman gibi zorluklar olacaktır..

ancak yinede analog almak istiyorsan olabildigince ucuz bir makina almaya calıs,cunku yakın zamanda kesinlikle degiştirme ihtiyacı duyacaksın..

Tarih: 21 Ocak 2007, 12:47 - İp: 88.***.**5.151
aytacaric
aytacaric (üye)
Kocaeli / Amatör

benimde dijital slr olarak önerebileceğim panasonic fz20 var ve tabikide D70s arkadaşımda var ikiside harika ekonomik ve mükemmel sonuç istiyorsan panosoniz çok iyi bir makine eğer bütçen uygunsa tabi d70s derim..

Tarih: 21 Ocak 2007, 13:13 - İp: 85.***.**2.243
yasmiiinnn
yasmiiinnn (üye)
Ankara / Amatör

çok teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için..sanrım evet en doğru karar dijital slr bir makina almak...

Tarih: 21 Ocak 2007, 20:05 - İp: 85.***.**0.236
yasmiiinnn
yasmiiinnn (üye)
Ankara / Amatör

tabi bütçe biraz zorlancak gibi...

Tarih: 21 Ocak 2007, 20:37 - İp: 85.***.**0.236
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili yasmiiinnn,
ikinci el Nikon D 100 makine (bu güne kadar (420 kare fotograf çekmiş) çok temiz ve neredeyse sıfır denecek kadar az kullanılmış bir makineyi lensleriyle ve çantasıyla toplamda 700 dolara tıp doktoru olan arkadaşım zamansızlık nedeniyle satıyor.Düşünürsen bana özelden mesaj at ben sana cep telefonunu vereyim ara pazarlık et.(Ben makineye kefilim ve her türlü sorumluluk da bana aitolmak üzere...).

Tarih: 21 Ocak 2007, 22:16 - İp: 88.***.**5.131
ozgur2
ozgur2 (üye)
İstanbul / Amatör

tecnocamera ya bir bakın, baya alternatif vardı
Atatürk Bulvarı - İnce Han No: 103 / 60 Kat :8
06650 Kızılay - Ankara

Tarih: 7 Şubat 2007, 17:58 - İp: 195.***.**4.194
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

burkay hocam bi bakıma doğru bir bakıma yanlış söylüyor(sun'uz)
bende canon eos500n var.. istediğin tüm manuel ayarları yapabileceğin bir makine.. bunu satıp "işim için" giriş seviyesi bir dijitalSLR almak istiyorum. ama satmaya kalktığımda benzer özelliklerde bir DSLR nin yanında çok komik rakamlarda kalıyor.. sanırım piyasası 250 ytl civarı..
bu filmli makineyi elimden çıkartmadan da bir DSLR almaya içim elvermiyor..şöyle bir öneride bulunayım size yasmiinnn hanım. eğer aklınıza yatarsa: Uygun bir teminat bırakırsınız 1 haftalığına makineyi size veririm.. istediğiniz çekimleri yaparsınız eğer hoşunuza giderse oturur pazarlık ederiz. anlaşacağımızı sanıyorum makine sizin olur.. yok beğenmez iseniz teminatınızı iade eder makinemi geri alırım. sizde tecrübe ve fotoğraflarınızla karlı çıkarsınız.. benim karım ne mi olacak.. boşverin herşey maddi çıkar değildir.. belki bir tanıdığınız ister makineyi..
şimdi gelelim foto maliyetine.. burkay hocam şöyle başlangıç bir DSLR yada DSLR-Like makine 1500-2000 ytl civarı.. oysaki filmli makine ikinci el 250 ytl civarı.. sizce aradaki fark fotoraf kare maliyetini ne kadar etkiler.. aradaki farka kaç tane filmli fotoğraf yaptırabiliriz..
Birde konumuz dışı şöyle bir örnek var.. 25-30 ytl fiyata 2 adet 36 lık film ve 2 adet kalem pil ile compack filmli makineler var.. buyrun fotoğraf kare maliyetini siz hesaplayın.. iş için fotoğraf gerekliliğim olmasa anı-hatıra tarzı fotoğraf çekiyor olsam kesinlikle böyle bir paket alırım.. eş değer dijitallere göre çok fazla sayıda fotoğraf size bedavaya gelir..

Tarih: 7 Şubat 2007, 19:49 - İp: 81.***.**8.85
otofokus
otofokus (üye)
Ankara / Amatör

yazılanları okudum, tercih sizin ama fiyatları arasında ciddi bir fark var elbette. Bende de satmayı düşündüğüm Nikon N65 var, sizin istedğiniz modelin benzeri amerika üretimi versiyonudur bu. herhangi bir kusuru, problemi, çiziği yok, fotoğrafçılığı bu makineyle öğrendim ve çok da memnun kaldım. 28-80 objektifi, filtresi, ekstra flaşı ile vereceğim, fiyatı da 250 ytl. düşünürseniz bana mail atın. [email protected]

Tarih: 7 Şubat 2007, 19:57 - İp: 88.***.**1.32