yasmiiinnn
yasmiiinnn (üye)
Ankara / Amatör

Ankarada İyi Bir Anolog Makine Almk

merhaba...
ben fotoğrafa yeni başlamış bir amatörüm. fotoğraf makinesi var elimde ama pek iş görmüyor...geçen gün anologların fiyatlarını araştırmak için sihhiyedeki ankara pasajına baktım ama pek istediklerimi bulamadım.nikon f75 pentax k1000 in başlangıç için iyi olabileceğini söylediler.ayrıca nikon fm2 yide önerdiler...ankarada anolog makine bakabileceğim başka yerler konusunda yardımcı olursanız sevnirim...şimdiden teşekkürler...

Tarih: 13 Ocak 2007, 18:30 - İp: 85.***.**4.55
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba,kızılaydaki ykm nin arkasında şehit adem yavuz sokakta tripod ve uğur fotoğrafçılık var.oralara bir bakın umarım aradığınız modeli bulursunuz.

Tarih: 13 Ocak 2007, 19:36 - İp: 212.***.**6.82
abacus
abacus (üye)
Ankara / Amatör

Sana temizinden Canon 300V vereyim.
http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=3423761
Ciddi düşünürsen bir şeyler de yaparım.

Tarih: 13 Ocak 2007, 22:02 - İp: 81.***.**6.70
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili yasmin,
fotografa merak sardıysan inan bana analog makinelere bakma hiç....çektiğin her kare fotografın bir maliyeti var....Onun yerine manuel ayarlarada imkan veren bir slr like makine alabileceğin gibi canon powershot s 1 i 400 ytl civarında alabilirsin....Ve fotograf çekmenin sana maliyeti sıfır liradır
Analog makinelere heveslenme derim hiç gereği yok...

Tarih: 14 Ocak 2007, 16:00 - İp: 88.***.**8.246
yasmiiinnn
yasmiiinnn (üye)
Ankara / Amatör

abacus canon almayı düşünmüyorum ama teşekkür ederim genede...
burkay dijital almak istemiyorum çünkü makineyi manuel kullanmak ve öğrenmek istiyorum ama dijitallerde her şey hazır ve böyle tadına varamaz insan bence...
gucsav teşekkür ederim önerdiğin yerler için. en kısa zamanda gidip bakıcam...

Tarih: 14 Ocak 2007, 23:20 - İp: 88.***.**1.207
thegood
thegood (üye)
İstanbul / Amatör

digitallede herşeyi manuel yapabilirsin.. ayrıca sonuçlarını hemen görebilirsin ve eğitimin daha etkili olur kesinlikle digital..selamlar.

Tarih: 15 Ocak 2007, 10:21 - İp: 213.***.**9.82
abacus
abacus (üye)
Ankara / Amatör

Herşeyi manuel kullanmak kullanmak istiyorsan K1000 tarzı bir makinaya bak bence. F75 olursa mutlaka Program modunda çekeceksin. Bence Manuel focus SLR al. Onları bende hala kullanıyorum ve çok zevk alıyorum.
İyi günler.

Tarih: 15 Ocak 2007, 18:08 - İp: 85.***.**1.162
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

fuji finepix 9500 al derim

Tarih: 15 Ocak 2007, 21:53 - İp: 88.***.**3.3
emiryuksel
emiryuksel (üye)
Kayseri / Amatör

nikon almanı şiddetle tavsiye ederim..
ayırdığın paraya göre çeşit çok..eğer alabilirsen F90X süper bir makine..
AF olmasın dersen F3,F2,FM2...
ikinci el lenslerde çok uygun ve kolay bulunur.

Tarih: 20 Ocak 2007, 20:33 - İp: 88.***.**7.163
tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

şu an analog fotoğraf makinası almakeğitim amaçlıda olsa gereksiz bir harcama olacaktır. analogla digital arasındaki genel fark digitalde sonucu anında görürken analogda filmi banyo ettikten sonra görebilirsiniz. ne yazıkki şu an film tüketimi hayli azaldığı için film banyo makinaları teknik olarak istenen kaliteyi verememektedir. nedeni ise günde yaklaşık olarak 15 adet film banyo edilmesi gereken makinaya iki üç film banyo edilmektedir. dolayısıyla yeni banyo konmuş bir makina yaklaşık üç hafta sonra evsafını yitirir yani bozulur. siz ne kadar mükemmel çekim yaparsanız yapın bu iş toplam olarak bir zincirdir ve zincirin tüm halkaları kusursuz olmalıdır. işte bu yüzden manuel ayar yapılabilen bütçenize uygun bir digital makina almanızda yarar var. isterseniz bende olan analogları nikon f5 yada 801 yada f4 gibi makinaları ucuz verebilirim ama tavsiye etmiyorum. örneğin d-70s nikon sizin için yeterli olabilir başarılar danışma için tel 532 2162539

Tarih: 21 Ocak 2007, 00:50 - İp: 85.***.**5.25
aytacaric
aytacaric (üye)
Kocaeli / Amatör

aytacaric@hotmail adresime yazarsan ankarada sana çok temiz makineler temin edebiliceğin gerçekten işinin ehli dürüst biriyle tanıştırabilirim benim önerim nicon fm2 benimde bundan sonraki makinem bu olacak.sevgiler

Tarih: 21 Ocak 2007, 10:51 - İp: 85.***.**2.243