spex
spex (üye)
İstanbul / Amatör

Analog Olunca Ne Oluyor? :d

Ben Fotograf işinden pek anlamam bildiğin tek şey ışığı arkana alıp düğmeye basacaksın ve titretmeyeceksin :D Analog felan diyorsunuz analog olunca ne oluyor? Analogun anlamını biliyoruz herhalde. Otamatik demek herhalde bizim kullandığımız makinalar otomatikler yani ayarları kendisi yapıyor sadece düğmeye basmak gerekiyor. Analogtada elle ayarlanıyor sanırım. Ama bu ayarlananlar ne? Elle ayarlasan ne olur otamatik olsa ne olur? Bilgilendirirseniz sevinirim

Tarih: 9 Ağustos 2007, 14:31 - İp: 85.***.**2.73
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

film kullanan makinelere analog deniliyor..

"arka kapağı açmayın, film yanar.. video bandı gibi değildir, ışıktan etkilenir ve fotoğrafı kaybedersiniz "

diye müşterilere dildökmek zorunda olduğum makine çeşididir..

Tarih: 9 Ağustos 2007, 14:51 - İp: 85.***.**8.102
spex
spex (üye)
İstanbul / Amatör

haaaa o mu? yaw ona mı diyorsunuz bende zannettim Digital Fotograf makinaların bir çeşit modeli.:D

Tarih: 9 Ağustos 2007, 15:08 - İp: 85.***.**2.73
calvino
calvino (üye)
İstanbul / Amatör

vay be demek bu durumlara gelindi. sadece dijital makineleri tanıyan bir nesil yetişiyor. çok ilginç.

Tarih: 9 Ağustos 2007, 15:55 - İp: 85.***.**6.73
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

biz bir zamanlar amatörlere diafram .enstantene .metre ayarı .ışık, kompoisyon,öğretirdik amatörlee ve o zamanlar henüz renkli film yoktu piyasada ,amatörler de fevkalade siyah beyaz fotğraflar çekerler biz de tek tek onları elde kartlara basardık ,bir ara renkli filmler çıktı ve uzakdoğu malı oyuncak makineler piyasayı işgal etti ve kolaycı meslektaşlar da müşterilerine ışığı arkana al ve fotoğrafı çek diye tuhaf çekim tarzları tarif ettiler ve bu günlere geldik...

Tarih: 9 Ağustos 2007, 22:41 - İp: 88.***.**5.125
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Daha önceden 4 konu açmışsın görünmesine rağmen, ben onlara neden ulaşamıyorum spex

Tarih: 10 Ağustos 2007, 01:10 - İp: 85.***.**0.173
spex
spex (üye)
İstanbul / Amatör

calvino şimdi anlatsam ne olduğunu dalga geçersiniz :D bende bu cevabı kim yazacak diyordum :D bi yerde okumuştum Manuel makina alın yazıyordu sanırım. yani elle ayarları kendimizin yapması için ama ben onu Analogla karıştırdım Analog olunca ne oluyor diye bi topic açtım :D aslında Manuel olunca ne oluyor diye topic açmam gerekiyordu :D Neyse artık rezil ettik kendimizxi ama .... :D

Tarih: 10 Ağustos 2007, 11:06 - İp: 81.***.**3.62
spex
spex (üye)
İstanbul / Amatör

dilaver arkadaşım sanada teşekkür ediyorum niye diyeceksin dalga geçeceksin dimi? bu topic i okudun merak ettin bu spex diğer topiclerde ne yazmış acaba diye dimi? :D Ben linkleri vereyim bak istersen :D

Makinamı Buldum Smsng Digimax S1050
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=24135

Merak Ediyorum Dünyanın En Pahalı F
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=24131

Zoom'dan Zoom'a Ne Tür Farklar Var?
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=24133

Tarih: 10 Ağustos 2007, 11:11 - İp: 81.***.**3.62
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

spex,
dalga geçtiğimi yada aşşağıladımı falan sakın düşünme ama bu bilgi yanlışlığın yada eksikliğin tamamıyla okuma eksikliğinden kaynaklanıyor.. Yeterince okumuyoruz, kolaycılığa kaçıp direk soruyoruz. Öğrenmeye açlığımız kolaycılığımızla bastırılıyor. Aynı hatayı zaman zaman bende yapıyorum.
Ama buradaki veya pek çok yerdeki yazıları okumak inanılmaz faydalı.. bu ve benzeri forumlar bilgi hazinesi.. tabi almayı bilene.

Örneğin ben günümüz DSLR lerin Live previewi (canlı gösterimi) olmadığını bu gibi forum sayfalarını okurken öğrendim ve acayip şaşırdım. Bir iki istisna model haricinde dslr lerde live previev yokmuş. eğer ben bunu öğrenmeden bi tane alsaydım, makine bozuk die geri gönderirdim heralde
Eğitim şart, okumak lazım

Tarih: 11 Ağustos 2007, 10:15 - İp: 85.***.**0.250
  • 1