beatmaster
beatmaster (üye)
Eskişehir / Amatör

Analog Makina Önerisi

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım araştırmaktan kafayı yemek üzereyim fotoğraf makinası almak istiyorum digital lere bir türlü kanım ısınmadı bende çareyi analog makinalarda aramaya karar kıldım. Halen forumunuzdaki tüm başlıklarada bakıp fikir ediniyorum.

Şimdi şöyle anlatayım bütçem en fazla 500 lira falan genel amaçlı kullanmak istiyorum yakın çekimlerde uzak çekimlerde yapıcam yani tamamen zevk için bir hobi olarak yapıcam bu işi ama zevk alarak çekimler yaptığıma inanıyorum.

Bütçeme uygun neler alabilirim, nerden alabilirim ?
Eskişehirdeyim ama İstanbul a dolaşmak için geliyorum o zamanda bakabilirim.

Canon Eos serisine baktım onlarda önerdikleriniz yada önermedikleriniz nelerdir ?

Tarih: 11 Mayıs 2008, 19:56 - İp: 78.***.**2.129
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

minolta da güzel makineler üretti ve nikon da.... ama çağ değişti artık , şehirler arasında 302 otobüsler çalışmıyor.. yakında piyasada fotograf filmide bulunmayacak, bazı üreticiler fotograf filmi üretimini durdurdular bile. şimdi dijital zamanı...

Tarih: 11 Mayıs 2008, 21:36 - İp: 88.***.**0.2
beatmaster
beatmaster (üye)
Eskişehir / Amatör

Gerçektende hevesimi kırıcak şeyler söylediniz ama pek öleceğini sanmıyorum yani kesinlikle hak veriyorum size ama elbette kalacaktır analog fotoğraf makinaları ve filmler.

Digital tercih etmememin sebebi slr leri ateş pahası yani amatörler için pek çözüm yok kompaktları pek iç açıcı değil.

Tarih: 11 Mayıs 2008, 22:04 - İp: 78.***.**2.129
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

yazdıklarımın tarafsız olduğunu belirtmek için yazıyorum, şu anda 3 tane filmli makinem var... bugün onları dolaptan çıkardım , sildim , biraz parlattım, dolapta 1 kutu filmde vardı hangisine takayım karar veremedim... sonra nikon d40 ve objektiflerimi alıp dışarı çıktım.... anlatabildim sanıyorum

Tarih: 11 Mayıs 2008, 22:23 - İp: 88.***.**0.2
beatmaster
beatmaster (üye)
Eskişehir / Amatör

Peki bu yorumunuzu olumlumu olumsuz olarakmı anlamalıyım açıkçası beni heveslendirici bir yaklaşım oldu bu daha çok

Tarih: 11 Mayıs 2008, 22:40 - İp: 78.***.**2.129
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

dijitalde de aynı zevki alabilirsin ve filmli makineye vereceğin her kuruş çöpe gidecek ölü yatırımdır(güzel aletler olsalar bile)...max 500 ytl üzerine birkaç ay daha sıkıp 200-300 ytl atabilsen dijitali kaparsın...
örnek mi,işte örnek
http://urun.gittigidiyor.com/SONY-DSLR-A100K-SLR-makinasi-18-70mm-Objektiv_W0QQidZZ9803597
http://urun.gittigidiyor.com/TEMIZ-NIKON-D50-SIGMA-28-70-mm-ZOOM-LENS_W0QQidZZ9714015

örnekleri fikir açısından koydum ve bunlar gibi daha birçok var....(satanları tanımam)

Tarih: 11 Mayıs 2008, 23:07 - İp: 88.***.**0.2
dream_erda
dream_erda (üye)
Bolu / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba arkadaşım yazından da fotografa yeni başladığın yada başlayacağın anlaşılıyor.. analogda karar kıldıysan Canon EOS 3000V tavsiye ederim.. sıfır makine istiyorsan 300 ytl civarındaydı en son baktığımda.. ama aldıktan sonra pişman olmamak için Dijital al derim.Gerçekten çok pratik.. Ama analogda da kendini geliştirebilirsin..ben ikisini de kullanıyorum Analog"un tadı bi başka tabii..Umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur..

Tarih: 11 Mayıs 2008, 23:15 - İp: 78.***.**3.153
beatmaster
beatmaster (üye)
Eskişehir / Amatör

Dream_erda nerde bulurum Canon 3000v nin sıfırını ben Eskişehirde gördüm adam temizdi baya ama ikinci eline 450 lira çekti. Nerden nasıl temin edebilirim 300 liraya nette falan hep 450 civarlarında çünkü?

Appendix valla bir kaç deneyimimden sonra elektronikte pek ikinci ele yaklaşmıyorum.

Tarih: 11 Mayıs 2008, 23:23 - İp: 78.***.**2.129
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Merhaba bu konu tam benlikmiş

Ben 17 film kadar Minolta Dynax5 kullandım(yeni nesil analoglardan yani en azından çok eski değil) 6-7 ay kadar önce sıfır olarak almıştım çok da mutlu olmuştum,ancak ne var ki film banyo baskı masrafları insanları öldürüyor ve babamı zorladım ve Sony A200K aldırdım önceden iyi bir lens koleksiyonum olduğu için de rahat etmiştim güzel bir set oldu.

Şimdi ciddi bir şekilde paraya ihtiyacım olduğu için makinamı satabilirim düşüncesi senin konuyu gördükten sonra oluştu.

Şimdi;

1-İlk olarak aslında filmli makina tavsiye etmiyorum,yavaş yavaş siliniyor piyasadan.300-400 lira daha ekleyip ikinci el DSLR almanız taraftarıyım ben de.

2- Ama siz illa da inatçıysanız Minolta Dynax5(çok hafif,ergonomik,hızlı Af,P-S-A-M gibi modlar,kısacası giriş seviyesi için çok iyi) makinemi size satabilirim.Temiz durumdadır,faturası duruyor.Teknofotodan almıştım.Yanına da bir Minolta 35-70 f/4 veririm tam olur.

İstiyorsan Ankaradan elden teslim alırsın.
Satmak istemiyorum ama acil paraya ihtiyacım var bu ayın 3üncü haftasında Kredi kartı ödemem var.

Kararını söyle alacağım dersen bana bir fiyat teklif et.
Ama yine tekararlıyorum,dslr almak daha mantıklı.

Tarih: 12 Mayıs 2008, 15:11 - İp: 144.***.**0.132
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Mayıs 2008, 16:15 - İp: 78.***.**6.143
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Rica ederim.

Tarih: 12 Mayıs 2008, 17:49 - İp: 144.***.**0.130