beatmaster
beatmaster (üye)
Eskişehir / Amatör

Analog Makina Önerisi

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım araştırmaktan kafayı yemek üzereyim fotoğraf makinası almak istiyorum digital lere bir türlü kanım ısınmadı bende çareyi analog makinalarda aramaya karar kıldım. Halen forumunuzdaki tüm başlıklarada bakıp fikir ediniyorum.

Şimdi şöyle anlatayım bütçem en fazla 500 lira falan genel amaçlı kullanmak istiyorum yakın çekimlerde uzak çekimlerde yapıcam yani tamamen zevk için bir hobi olarak yapıcam bu işi ama zevk alarak çekimler yaptığıma inanıyorum.

Bütçeme uygun neler alabilirim, nerden alabilirim ?
Eskişehirdeyim ama İstanbul a dolaşmak için geliyorum o zamanda bakabilirim.

Canon Eos serisine baktım onlarda önerdikleriniz yada önermedikleriniz nelerdir ?

Tarih: 11 Mayıs 2008, 19:56 - İp: 78.***.**2.129
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kisaca fikirlerimi belirtmek isterim. Film li makinalarin olecegini hic sanmiyorum. Bugun bile full frame olmasina ragmen canon 1ds mark III bile bir nikon F5 in kalitesinin yanina yaklasamamistir dersem bana sadece 1ds ve F5 kullananlar katilir. Eger illa filmli makina almak istiyorsan e-bay dan bir F5 almaya calis. Sana 900 ytl ye mal olur.Hic bir zaman pisman olmazsin.

Tarih: 8 Haziran 2008, 22:43 - İp: 89.***.**3.180
tan_can
tan_can (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 1 Eylül 2008, 16:57 - İp: 85.***.**9.181
fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

EĞER BU İŞİ ÖĞRENECEM DİYOSANIZ EĞİTİM İÇİN BİREBİR ANALOG MAKİNE CANON A1'DİR.

Tarih: 26 Ekim 2008, 23:28 - İp: 78.***.**7.248
metecolor
metecolor (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

beatmaster elimde canon eos50e makina var.yalnız objektif i yok . fiyatı 350 tl .dşünürsen irtibat için 3726152670 numarasından irtibata gecebilriz.teş.ederim

Tarih: 14 Nisan 2009, 14:49 - İp: 88.***.**1.49