emreaksoy
emreaksoy (üye)
Antalya / Amatör

Analog Almak İstiyorum

Merhabalar ben 1,5 seneder fotoğraf çekiyorum 1 yıldır tam anlamıyla çekiyorum diyebilirim. Artık fotoğrafçılığı biliyorum diyebilirim en azından çoğu şeyden bilgim var diyebilirim. Bu yüzden kendime güzel bir analog makine almak istiyorum.

Geçenlerde gördüğüm bir kaç zenit 212k fotoğrafı sonucu bu karara vardım. Ancak ne alacağım gerçekten bilmiyorum.

Zenit minolta gibi makineler tavsiye edebilir misiniz? Hangisi ideal seçim olur çekim kalitesi olarak?

Tarih: 28 Mayıs 2012, 21:28 - İp: 95.***.**3.93
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Öncelikle alacağınız makina için sahip olduğunuz dijitalle aynı lensleri kullanabileceğiniz dolayısıyla yeni bir lens yatırımı yapmanızı gerektirmeyecek, istediğinizde aldığınız para ile satabileceğiniz, çantanızda dijital makinanıza yedek olabilecek bir makina almalısınız.

Sanırım siz Nikon dijital kullanıyorsunuz bu nedenle Nikon SLR almanızı özellikle alabilirseniz F90x (n90S) F4...vs tavsiye ederim.

Tarih: 28 Mayıs 2012, 22:55 - İp: 78.***.**4.35
hellyeah
hellyeah (üye)
Giresun / Amatör

Canon AE-1 kullanıcısıyım, tavsiye ederim..

Tarih: 29 Mayıs 2012, 03:45 - İp: 78.***.**9.205
emreaksoy
emreaksoy (üye)
Antalya / Amatör

Teşekkür ederim. Seçenekleri dikkate alacağım. Ama şöyle bir şey oldu babamın bir arkadaşında canon ae-1 varmış ve bana haber edebileceğini söylemiş babamın filanda haberi yoktu analog işinden ancak güzel bir süpriz oldu bakalım getirecek biraz kullanacağım. Eğer tam istediğim gibi olmazsa zenit minolta yada lens yatırımımı kullanabileceğim nikon alabilirim. Teşekkürler tekrar cevaplarınız için

Tarih: 2 Haziran 2012, 15:22 - İp: 95.***.**7.101
cartooncu
cartooncu (üye)
İstanbul / Amatör

ae-1 candır ya bu arada analog fotoğrafçılık sayfamız.http://www.facebook.com/pages/Negative/344868158861300 bekleriz.

Tarih: 29 Haziran 2012, 23:44 - İp: 85.***.**8.196
emreaksoy
emreaksoy (üye)
Antalya / Amatör

Ae-1 geçen hafta geldi gerçekten çok hoş Koşa koşa geliyorum bir şeyler öğrenebilirim sizden

Tarih: 5 Temmuz 2012, 23:47 - İp: 217.***.**4.129
  • 1