devrimkan
devrimkan (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

500 Milyon 1 Milyar Slr Analog Alma

istiyorum, tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler

Tarih: 23 Eylül 2004, 15:46 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben eğer yeni başlıyorsanız canon eos 300 ü öneririm. Sonra baktınız iyi gidiyor , iyi bir makineye terfi edersiniz. İlgilenirseniz benim elimden çıkarmak istediğim eos 300 üm var

Tarih: 25 Eylül 2004, 01:46 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Temiz bulabilirsen 2.el EOS 50E ya da EOS 5 al derim.İkisi de süper makineler.0 EOS 33'e 2.el bu iki makineyi öneririm.Güzel 2 tane de objektif alırsan bir daha makine falan aramazsın

Tarih: 25 Eylül 2004, 22:47 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

neden analog makine istiyorsun sen ne tür fotoğraflar çekiyorsun?o fiytata güzel bir digital makine alaabilirsin bende de analog merakı vardı.fakat aldım keşke digital alsaydım dedim.mesela filmi yeni taktın ilk güzel bir fotogrfını çektin güzel bir manzara falan sonra insan hemen çektiğini görmek istiyor.fakat digital olursa hemen bakabilirsin filmde 1-2 hafta filmin bitmesini bekle valla insana çok koyuyor haberin olsun...

Tarih: 26 Eylül 2004, 21:22 - İp: yok
devrimkan
devrimkan (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Benim zaten dijital makinam var, bugüne kadarda pekçok fotoğraf çektim, aslında çokda memnunum muhteşem çekimler yapmama rağmen kendimi tatmin edemedim henüz bu yüzdende analog makina almayı düşünüyorum.

Tarih: 4 Ekim 2004, 18:34 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Geçen sene Kasım ayında gri body F80 QD tarihli süper kit (28-100 mm / 70-300 mm) aldım. 4-5 makara film çektim. Bir tane de digital makinam var. Baktım digitalden F80 e sıra gelmiyor, 15 gün önce sirkecide bir arkadaşın dükkanına satılsın diye bıraktım. Sıfırı 700 USD kadarmış. Benim F80 için en fazla 600 USD eder dedi. Hayyam pasajda belki daha ucuza da bulunabilir
Bu arada Levend Kılıç'ın Fotoğrafa Başlarken kitabını okuyorum. Genelde iyi fotoğrafçılar analog kullanıyorlar hissine kapıldım. Devrim gibi hem digital hem analog sahibi olmayı da isteyebilirim. Ama şimdilik F80 makinam satılık
"Lan niye satıyorsun o makina satılır mı" diyen olursa onların da tavsiyelerini bekliyorum
Herkese selam

Tarih: 16 Ekim 2004, 00:40 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

Merhaba;

http://www.buydig.com/shop/product.aspx?sku=NKN80

adresindeki fiyatı verebilirsen alabilirim makinayı (body sadece)

Tarih: 17 Ekim 2004, 11:08 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Sadece body almak istenirse objektifleri değerlendirme imkanım yok. Kit olarak vermek istiyorum. Bu arada makinayı Yalçınlardan aldım, 2 yıl garantili.

Tarih: 18 Ekim 2004, 23:44 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Pyromania tıkladım, site açılmadı. Altında yazan markaların ne anlamı var?
Yukarıdaki EOS 300'lü cevabından kullandığın makinalar olduğunu tahmin ediyorum

#acu' tarafından 18.10.2004 23:50:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ekim 2004, 23:48 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

devrimkan sende ne marka ve model digital kamera var?

Tarih: 21 Ekim 2004, 16:26 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

merhaba,
imzamı yenilememişim; sitemin adresi değişti;

www.ugurunnu.tk
yanlız görüntülenebilmesi için flash player 7 nin yüklü olması lazım.

İmzamdaki markalar kullandığım makinalar evet. ama eos 300 ü sattım, yerine bir F80 almaya çalışıyorum. Büyük ihtimalle 216 dolara verdiğim linkteki makinayı alacağım.

Tarih: 23 Ekim 2004, 00:30 - İp: yok