devrimkan
devrimkan (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

500 Milyon 1 Milyar Slr Analog Alma

istiyorum, tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler

Tarih: 23 Eylül 2004, 15:46 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Pyro, merhaba
Sitene baktım çok güzel. Çektiğin resimlerin diyafram, örtücü, kullandığın filtre vs bilgilerini de yanına eklemen mümkün mü?
Benim gibi fotoğrafçılığa yeni başlamış henüz tırmalama aşamasında olanlar için güzel bir başvuru kaynağı olur
Ayrıca D70 gibi kaliteli bir dijital makina kullanmak SLR kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmıyor mu?
Bir de F80'i yurtdışından getirmek için 216 $ haricinde masraf yapmak gerekiyor mu? Yurtdışından makina getirmek için ilave masrafla ilgili forumları okudum zannedersem 300 $ üzerindeki ürünlerden devlet %10 vergi alıyor
Mail atacaktım ttnet servera ulaşamadım buradaki foruma yazmak zorunda kaldım, belki diğer arkadaşlara da faydalı olur

Tarih: 23 Ekim 2004, 03:04 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

D70 çok kaliteli bir dijital SLR Slr kullanıyorum.
bu adresten çektiğim fotoğraflara değerleriyle birlikte bakabilirsiniz. Yurt dışından tanıdık ile el altından getirttiriyorum ben, o yüzden sadece o sitede gördüğünüz ücret geçerli oluyor. Vergiden muaf tutuluyor.

Tarih: 23 Ekim 2004, 23:10 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Sorumu eksik sorduğum için kusura bakma. Genel olarak digital SLR anolog SLR nin yerini tutmuyor mu? Ya da d70 kullanırken neden f80 de kullanmak istersin?
D70 fiyatıyla özellikleriyle altın madalya bile almış benim seviyemdeki bir kullanıcı için fazla bir makina, F80 e neden ihtiyaç olur anlamaya çalışıyorum
Hatta F80'i satıp nikon 8700 ya da canon pro 1 mi alsam diye düşünürken şimdi hem F80 kalsın hem de bir D70 mi alsam diye düşünmeye başladım
Fotoğrafçılık beni 1 aydır ciddi olarak sarmaya başladı

Tarih: 24 Ekim 2004, 16:28 - İp: yok
umutcan
umutcan (üye)
Ankara / Amatör

koş F80 al
ya da ikinci el bir şeyler bakabilirsin, ama 500 milyon 1 milyar karar ver, büyük fark var. plastik gövdeli ve plastik objektif yuvalı canon lardan mutlaka sakın. 28 objektifi mutlaka olsun ok.

Tarih: 13 Ocak 2005, 17:48 - İp: yok
toga
toga (üye)
Bursa / Amatör

BENCE CANON 5 ALMANI TAVSİYE EDİYORUM DAHA SONRA MAKİNE DEİŞTİRMENE GEREK KALMIYACAK

Tarih: 16 Ocak 2006, 17:54 - İp: yok
burock_
burock_ (üye)
Bursa / Meraklı

Minolta Maxxum/Dynax 5 derim ben.

Tarih: 18 Ocak 2006, 00:53 - İp: 85.***.**2.178