ays-06
ays-06 (üye)
Ankara / Amatör

Tripod Ve Makro Tüpleri

öncelikle merhabalar. siteye yeni üye oldum.
ben uzun yıllardır fotoğrafçılıkla özellikle makro çekimle ilgileniyorum fakat bütçem yeterli olmadığı için normal bir dijital makinayla idare ediyordum. bir hafta önce canon 1000d aldım ve makro çekim için gerekli olan bütün ekipmanı şöyle yada böyle tamamlamak istiyorum. makro lens almak için param kalmadı ve alternatif aparatlara bakmaya başladım. duyduğum ve okuduğum önerilerde bir tripod ve makrotüp edinmemin yararlı olacağını anladım. close up lensleri de araştırdım fakat görüntü kalitesinin bozulacağını öğrendiğimde ondan vazgeçtim. makro tüp markaları yada hangisini seçsem daha iyi olur bir fikri olan varsa bana yardım ederse çok sevinirim. ayrıca net üzerinden 20 lira civarında tripodlar buldum min. yükseklik 33 max yükseklik 110cm civarında. bunlar işime yararmı? ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 28 Aralık 2009, 21:58 - İp: 78.***.**8.137
narsil
narsil (üye)
Antalya / Meraklı

ben kısa zamandır resim çekiyorum makinam için internet üzerinden bi tripod almıştım ilk etapta ekonomik olacağını düşünerek. ama tripodun bırak makinayı tutmasını tripodu tutmak için ayrıyaten bir tripoda ihtiyaç var ayakta duracak hali yok onun için daha profesyonel bi tripod alman iyi çalışmalar

Tarih: 28 Aralık 2009, 23:57 - İp: 78.***.**5.212
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Tripot için Vanguard MG-3'ü tavsiye ederim....

Tarih: 29 Aralık 2009, 15:58 - İp: 85.***.**2.54
ays-06
ays-06 (üye)
Ankara / Amatör

söylediğiniz marka biraz pahalı makinayı yeni aldığım için pek param kalmadı. başka önerebileceğiniz birşey varmı? makro tüplerle ilgili fikriniz varsa onuda paylaşırsanız çok sevinirim

Tarih: 29 Aralık 2009, 16:20 - İp: 78.***.**8.242
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

link 1:
http://www.hepsiburada.com/manfrotto-ma-785b-modo-tripod/productDetails.aspx?categoryid=86399&productid=bd953039
link 2:
http://www.hepsiburada.com/vanguard-digi-2-tripod-/productDetails.aspx?categoryid=86399&productid=bd91344

bunlardan birisi senin işini fazlasıyla görür...bana sorarsan manfrotto yu al...

macro tüpler için de ;kullandıgın lensin diyafram halkası olması şart gibi..ben aldım...fakat lensimde diyafram halkası yoktu.onu da ufak bir agaç parçasıyla hallettim..bu şekilde kullana bilirsin....
bir konuda bu tüpler alan derinliğini dehşet bir şekilde artırıyor..yani fotografa crop şart oluyor..bunların dışında pahalı objektiflere ucuz bir çözüm....
kullan sende memlun kalacaksın bence....

Tarih: 2 Ocak 2010, 14:22 - İp: 88.***.**7.104
gazliferrari
gazliferrari (üye)
Bursa / Amatör

merhabalar bende macroya meraklıyım 2 aylık makinam var.babamdan kalma 88 model bir tripotumda var ama yere yatmıyor benimde tripod almam şart oldu bi videoda görmüştüm tripotu bir hareketle kırıp yerin dibine kadar indirmişti ve yerdeki cismi çekiyordu bu tripodların hepsinde aynı özellik varmı?

Tarih: 24 Mart 2011, 07:16 - İp: 85.***.**0.219
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bacakları bagımsız hareket eden tripodlar bunu yapabilir ancak bacakları arasında destek olanlar sadece duz sabitlemek için kullanılır

Tarih: 25 Mart 2011, 22:04 - İp: 88.***.**8.140
  • 1