ertancogmen
ertancogmen (üye)
Denizli / Amatör

Dslr Çanta (think Tank)

Merhaba arkadaşlar,

Dslr çanta konusunda kullanıcılardan fikir almak isterim. nikon d7000'im yolda 18-105 lensiyle birlikte. Think tank Thinktank Urban disguise 40 v2.0 ve 35 arasında kaldım. Ürün videolarını youtube'dan izliyorum ve hangisinin videosunu izlediysem onu alasım geliyor.
Daha ekipmanım yok..Ama bir 70-200, 50, 85, 24mm alırım diyorum. İnşallah yani.

Niye 35:
1.Çanta dik ve daha enli, kenarına konulan malzemeler çantayı yana eğmez,. Ayrıca elime ayağıma fazla takılmaz.
2.Laptop gözü var. Laptop için olmasa da başka işler için kullanılabilir.
3. Toplam hacmi geniş.
-üst tarafının dar olması avantaj mıdır?Lens değiştirirken sorun yaşanır mı?

Niye 40:
1. Daha dar, yeni ekipmanım da olmadığı için zaten çanta biraz büyük gelecek.
2. İstendiğinde çanta 3-4cm kadar körük yardımıyla genişliyor.
3.Alta tripod bağlanabiliyor. 35'e bağlanabiliyor mu bilmiyorum. Resimlerde yok.
4.Daha geniş olduğu için daha dengeli olabilir.
5.Daha dik duruyor ve daha ağır. Daha sağlam olabilir mi?Toplam (dış) hacmi daha küçük ama daha ağır.
-Laptop ayrı çantada olabilir. Bu işten ekmek yenmeyecek neticede. Fotolara başka mekanda bakılabilir. Bir seyahat düşünüyorum. Gezmeye çıktığımda yanıma almam. Otele bırakır fotolara akşam bakarım gibi geliyor.

40 için daha fazla sebep sıralamışım. Ama kullanıcı olmadığım için tahmin edemediğim şeyler eminim vardır.

Paylaşımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 6 Haziran 2012, 16:51 - İp: 88.***.**5.198
enopis
enopis (üye)
İstanbul / Amatör

omuz çantaları çok dengesiz.
bence kesinlikle bir sırt çantası seçmelisiniz.
saygılar...

Tarih: 6 Haziran 2012, 23:00 - İp: 78.***.**9.133
ertancogmen
ertancogmen (üye)
Denizli / Amatör

sırt çantası şu an için fazla değil mi? gerekli ekipmanı 2 yıla anca tamamlarım gibi geliyor bana. Ayrıca yanımda taşımak için ufak bir çanta da her zaman lazım olur gibi geliyor. Ne dersiniz?

Tarih: 20 Haziran 2012, 15:15 - İp: 88.***.**4.103
  • 1