staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

D80 Tripod

herkese selamlar ve saygılar
d80nim için bir tripod almaya karar verdim bir kaç forumda okuduklarımdan sonra çıkardıklarım aleminyum malzemeden yapılanı almamamlıym taşıma kapasitesi önemli stabilite önemli ama kafamı karaşıtran şey tripod üst kısmı kafa sanırsam yanılıyorsam özür dilerim tripoddan ayrı satılan bir malzeme mi ?
benim için ağrılık sorun değil ağır bir tripodun yeri tutuşu daha sağlılkı olur diye düşünüyorum bu konuda yarımcı olablir misniz ?
son olarak (çok fazla şey yazdım kusura bakmayın fotoğraf aşkına vermeniz dileğiyle) marka ve model önerilernizi öğrenebilirsem çok mutlu olucam dediğim gibi ağır olması sıkıntı değil benim içinn

şimdiden ilgilenip cvp yazma nezaketinde bulunan herkse çok teşekkürler bol fotoğraflı günler dileğiyle

Tarih: 23 Şubat 2009, 20:34 - İp: 88.***.**4.16
spytrex
spytrex (üye)
İstanbul / Amatör

bende de d80 var. bende aynen senin gibi tripod alacağım (sanırım yarın elimdeki objektiflerin en ağır olanı sigma 10-20mm (470 gr) ve d80 body (585 gr) yaklaşık olarak 1 kg (tabi daha ağır objektifin varsa onlarıda düşünmen lazım) bu değerleri düşünerek ve tabiki bütçemi sarsmadan bilora 1122 almaya karar verdim. geçen ay yalçınlar sirkecide görmüştüm bu tripodu. malzemesi gayet güzel. yaklaşık olarak 3 kg sanırım. kafası değiştirilebiliyor. ilerde manfrotto kafa falan almak istersen gayet iyi bir seçim olur bu yönden. bundan iyileri tabiki var ama şimdilik yetecek gibi bana... tripod konusunda daha tecrübeli arkadaşların yorumlarınıda okumak isterim...

Tarih: 24 Şubat 2009, 22:51 - İp: 88.***.**3.78
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

dediğin ürünün fiyatı nedr peki

Tarih: 25 Şubat 2009, 10:41 - İp: 88.***.**2.121
spytrex
spytrex (üye)
İstanbul / Amatör

yalçınlarda yaklaşık 200 tl. linkini vereyim ordan bir bak istersen
TIKLA

Tarih: 25 Şubat 2009, 13:10 - İp: 88.***.**3.78
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

teşekkürler hocamm

Tarih: 26 Şubat 2009, 11:27 - İp: 88.***.**2.121
spytrex
spytrex (üye)
İstanbul / Amatör

dün aldım bilora 1122 tripodumu bence çok iyi... yere çok iyi oturuyor, su terazisi var,malzemesi çok iyi... ben bu fiyata daha iyisini görmedim kafasıda değiştirilebiliyor yalçınlardan alırken denettirdim özellikle manfrottolarla falan... ilerde manfrotto falan alırsan sorun olmaz yani

Tarih: 27 Şubat 2009, 00:49 - İp: 88.***.**3.78
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

abant dönüşü en kısa zmanda makinemle gidicem deneyerek alması en sağlıklısı olsa gerek hayırlı olsun bu arada tripodun bol fotoğraflı günlerr ve gönlünün istediğini her daim çekebilmen dileğiyle spytrex hocam

Tarih: 27 Şubat 2009, 09:31 - İp: 88.***.**2.121
spytrex
spytrex (üye)
İstanbul / Amatör

sarsıntısız ve bol ışıklı günler staticc kardeş

Tarih: 27 Şubat 2009, 16:36 - İp: 88.***.**3.78
  • 1