yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

Çanta Seçimi

Merhaba, çanta seçimi için biraz kararsız kaldım. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. 450D ve kendi çantasını (100EG) kullanıyordum. Makinayı satarken çantasını da birlikte verdim. Çok ağır bi body olmamasına rağmen çantayı çapraz taktığımda belli bir süre sonrasında çok olmasa da sıkıntı yaratıyordu.Tek taraftan takınca da rahat edemiyorum her an düşecek gibi geliyor. Şimdi 450d'ye nazaran daha ağır bi bodysi olan a550'ye geçiyorum. (600gr) 18-55 ve 70-300 olacak yanında.Ona uygun bi çanta arayışındayım. Fiyatın 100liranın altında olması 1.şart benim için. Hatta ne kadar altında olursa o kadar iyi. İlerde 1 adet lens daha alsam diye düşünüyorum o da 50mm olur herhalde. Body + 3 lens kapasitesine sahip bi çanta arıyorum. Herhalde bu ekipmana sırt çantası uygun olur. Siz neler kullanıyorsunuz? Ben Vanguard Vienna 25 (sırt çantası değil ama boyut yeterli olabilir herhalde) ve Vanguard Pampas 52 modellerini beğendim. Aslında pampası pek beğenmedim ama ihtiyacımı görür diye düşündüm diyelim. değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.saygılar..

#yozkan88' tarafından 27.09.2010 22:11:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Eylül 2010, 16:55 - İp: 217.***.**9.231
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

bazı düşük fiyatlı sırt çantalarında lens gözleri olmuyo.yani ekstra lens koymak için özel bölmeler olmayabilir buna dikkat edin.ben lowepro kullanıyorum.rahat ve gerçekten kalın bir koruyucu sünger tabakası var.ayrıca laptop veya ufak tefek bazı eşyalar için büyük bir bölmesi mevcut yani ekstra sırt çantası gibi kullanabiliyosunuz.bu da kısa seyahatlerde emin olun çok büyük rahatlık demek.benim kullandığım model 100$ civarındaydı.fakat daha uygun fiyatlı modelleri mevcut.tavsiye ederim...biraz esnaf gibi anlattım sanırım

Tarih: 27 Eylül 2010, 20:20 - İp: 88.***.**2.3
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

teşekkür ederim samet bey.ekstra göz'e ihtiyac duymam muhtemelen laptop sığacak kadar ekstra bi göze diyeyim en azından. fakat şu lens bölmesi kafamı karıştırdı.

Tarih: 27 Eylül 2010, 21:06 - İp: 217.***.**9.231
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben de hem omuz çantası hem de sırt çantası kullanmış biri olarak size sırt çantası tavsiye ederim.. Bilgisayar gözü olan sırt çantalarını tercih etmeniz halinde, bilgisayarınızı ya da kitaplarınızı taşıyabilirsiniz.
Çeşitli çantalarda farklı ebatlarda ayarlanabilir gözler bulunuyor, ben de lowepro'yu tercih ediyorum.. İnternetten lowepro, kata, tamrac çantalarını kontrol edin, bu sitelerde ebatları bulabilirsiniz.. Bu üç markayı da güvenle alabilirsiniz, zira bu konuda öncü markalardırlar.. Bu çantaları internetten sipariş edebileceğiniz gibi, bazı mağazalarda da bulabilirsiniz..

Tarih: 28 Eylül 2010, 22:21 - İp: 94.***.**3.223
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

haklısınız malkocy 2kg'ı geçen bi çantayı omuzda taşımanın sıkıntı yaratacağını düşündüğüm için bende kesin olarak sırt çantasına dönmüş durumdayım. fakat dediğiniz gibi ekstra laptop bölmeli olanlar ciddi maliyetli. Tamrac ve vanguard modelleri arasında gidip geliyorum. lowepronun çapraz takılan modelleri var fakat onlarla muhtemelen rahat edemem. çift askılı almam daha faydalı olacak. ben şu modeli kullanıyorum diyen biri olsa diye bekliyorum bir de naneu diye bi marka çıkıyor karşıma. bunun için fikri olan var mı? naneu bravo military ops adlı model hoş görünüyor iç dış olarak.

#yozkan88' tarafından 28.09.2010 23:44:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Eylül 2010, 23:20 - İp: 92.***.**6.5
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

sdemir03 nickli arkadaşın yardımı ile bulduğum bir dükkandan aşağıdaki çantayı aldım.

tıklayın

aldığım yerde fiyatı 65TL idi. Çanta 1e1 olarak Lowepro Slingshot 100AW'nin taklidi. Su testi yaptım geçirmiyor. Lowepro'da mevcut mu bilemiyorum ama altından çantaya bağlı bir yağmurluk çıkıyor. Lowepro'nun aynısı olduğu için kullanış bakımından sorumsuz. İzmir dışından olup da almak isteyen olursa her şekilde yardımcı olmaya çalışırım.

Tarih: 1 Ekim 2010, 20:08 - İp: 217.***.**5.157
  • 1