Fotoğraf ve fotoğrafçılık hakkında haberler, bilgiler ve tartışma platformu.
  Anasayfa Foto Haber Forum Foto Market Fotoğraf Galerisi Seri İlanlar Eğitim Fotoğraf Gezileri Reklam İletişim
film şeriti
  Tozlaşmalar Zamanı.... - Fotoğraf: Şerafettin Çalışır DOKUNMA - Fotoğraf: Ali Tuzcu KapıdaKiler - Fotoğraf: Cemal Sepici Duel 2 - Fotoğraf: Erol Özdemir Ufkumda batmayan güneş - Fotoğraf: Bekir Karaca
29 Şubat 2024, Perşembe
» NetFotoğraf Gezileri
 İstanbul Fotoğraf Gezileri
 İzmir Fotoğraf Gezileri
 Yurtdışı Fotoğraf Gezileri
 
 
» Fotoğrafça
Neyi Ne Kadar Paylaşıyoruz !!!
the_wallMerhabalar…      Sitede söz konusu olan bir sıkıntıdan söz etmek ve akabinde siz değerli özellikle bu sıkıntıları dile getiren değerli NF üyelerinden belki yorum belki de açıklama alma amacı ile bu forum başlığını açtım…      1- Fotoğraflara yorum...
Devamı »
 
» Doğal Yaşam
Kelebek
Kelebek
[b]Kelebek[/b] , böceklerin, pulkanatlılar veya kelebekler (Lepidoptera) takımının kanatlı fertlerine verilen genel ad. 150.000 kadar türü bilinmekted...
Devamı>>>
 
» Aktif Üye/Ziyaretçi
Üye: mustekaslan, (1)
Ziyaretçi:
 
Toplam Üye: 282284
Dün: 1
Bugün: 0

 

Netfotograf - Fotoğraf gezileri

Sevgili "Netfotograf.com" ailesi,

Yıllar önce, bu yola ilk cıktığımız gün, fotoğraf ve fotoğrafcılık adına yapılabilecek, zihnimize kazıyarak işaretlediğimiz iyi olan ne kadar proje varsa,  bugün hepsini sırayla gercekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Bizi izleyenler her seyin farkında. Bu gün geldiğimiz noktada "netfotograf.com", sadece bir fotograf sitesi olmanın çok ötesinde, adeta bir okul,bir dostluk klübü olma misyonunu da taşıyor. Netfotograf.com çatısı altında toplanan onbinler hergün,her saat fotograf konusuyor, fotograflı sohbetlere giriyor ve sosyal ilişkilerini de geliştiriyorlar.

Sadece Türkiye değil,Dünyanın her bir köşesinden bizi izleyenlerin, sürekli, bir araya gelme çağrılarına  uzun zaman sessiz kaldık. Ama bu sessizliğimiz asla  duyarsızlığımızdan, ya da ilgisizliğimizden değil di.Sessiz kaldığımızın zannedildiği anlarda , sizler için "en iyi ve en uygun olanın"  nasıl yapılabileceğini planlamakla meşguldük.

Dostluk adına, fotoğrafçılık adına, yurdun her bir köşesinde  dostlarımızın bir araya gelmeye, tanışmaya ve ortak faaliyetler yapmaya başladıklarını görmek bizim için hep  gurur kaynağı oldu. ilk önce İstanbul'daki birkaç dost buluştu. Daha sonra İzmir'li dostlar "Neden netfotograf İzmir de toplanmıyor ? " sorusuyla başlayıp,kısa zaman içinde oluşturdukları bir zincirle toplandılar ve kendi aralarında yaptıkları bir organizasyonla İzmir'de güzel bir gün geçirdiler.

Biz, bütün biraraya gelişlerde olduğu gibi, onların da biraraya gelişlerini gururla ve ilgiyle takip ettik.Toplantılarında yapılan tartışmalar ve sonucunda ürettikleri ortak fikirler bize ulaştığında, hepsini bir bir not  ettik. Bir araya gelen ailemizin bu güzel fertleri, yaşadıkları  güzel anları gerek fotograflarla gerekse yorumlarıyla bizlerle paylaştıklarında tarifsiz mutluluk duyguları yaşadık.. .

Gördük ve anladık ki, farklı noktalarda yanan çoban ateşleri gibi, yurdumuzun her bir köşesinde bu biraraya gelişlerin  devamı gelecek ve çığ gibi artarak devam edecek.

Biz de ailemizden cesaret alarak, daha geniş ve kapsamlı bir birliktelik için, "fotoğrafcının derdi konuya ulaşmaktır" diyerek, her birinizi fotoğraf çekim alanlarıyla buluşturmak ve  açık hava studyoları oluşturma kararı aldık.  Yani, sözün özü  fotograf gezileri düzenlemeye karar verdik.

Burada amaç; ticari bir beklenti içine girmeden, ailemizin fotograf sever bireylerini "netfotograf" çatısı altında toplamak, aile birlik ve saadetini birlikte yaşamak, iyi günde, kötü günde  birlik ve beraberliğin hazzını paylaşmak.

En ufağından en büyüğüne kadar yapılan her organizasyon sorumluluk ister ve amacına hizmet  gerektirir.Üyülerimizin bir araya gelişlerini organize eden arkadaşlarımızın, taşıdıkları  ağır yukün sorumluluğu sebebiyle  stres yaşamaları,  bizi de üzer ve yaralar.

Netfotograf ailesi o kadar büyük ve geniş ki,  gezi organizasyonlarımızı düşündüğümüz şekilde, hem profesyonel, hem de fotografı bilen olarak organize edebilecek, konuya yabancı olmayan  üyelerimizi bulup devreye soktuk.. Onların tecrübeleri ve altyapı  olanaklarından yararlanarak, daha kaliteli zaman geçirebileceğiz ve fotografla ilgili  paylaşımlarımız, her türlü kaygıdan uzak olabildiğince devam edecek.

Bu zamana kadar fotograf adına, sanal dünyada birçok konu tartışıldı, birçok fotoğraf paylaşıldı ve bilgiler harman edildi. Bu güzel ülkede gidilecek, görülecek, kadraja alınacak o kadar çok doğal stüdyo var ki..

Şimdi zaman, laf kalabalıklarından uzak, tartışarak öğrendiklerimizi yaşama geçirme zamanıdır. Şimdi yaşanacak an, sadece deklanşöre basma zamanıdır.

Biz burdayız .Aramızda eksik olan sadece bir kişi var, o da siz'siniz.

Netfotograf.com

İletişim için : [email protected]

©Copyright 2002 - 2011