elif.nur.ozer
elif.nur.ozer (üye)
Ankara / Amatör

Yeni Bir Kamera Ekipmanı Tasarlıyorum

Herkese merhaba! Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Bitirme projem olarak bu dönem bir kamera ekipmanı geliştiriyorum. Video çekmeye meraklı ve kamera ile ilgilenenlerin düşünceleri benim için çok önemli. Bu yüzden ufak bir anket hazırladım. Anket linkini aşağıya bırakıyorum. Sorularınız varsa cevaplandırabilirim. Tüm yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler 😊

https://goo.gl/forms/iKrJ4aX3LmOZL9Ms2

Tarih: 17 Mart 2019, 13:12 - İp: 94.***.**1.35
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Selamlar..

Anketinizi ilk günlerde görüp, sayfadaki formu doldurmuştum..

Son iki gündür yaşadığım durum, sizin tasarınızı aklıma getirdi.. Şahsi ihtiyacım, belki geniş kitlelerin talebi değildir ama, gene de yazmak istedim.

4 yıldır drone kullanıcısıyım, bunun yanısıra endüstriyel fotoğraf çekimleri ve etkinliklerde video çekimleri yapıyorum.. Ekipmanlardan, satın almayıp kiralamayı tercih etttiğim tek şey; video kamera.. 7 bin tl yi (hd olanların başlangıç fiyatı) kameraya yatırmak istemiyorum, ama bazen öyle bir anda talep geliyor ki, 2 gün sonra önemli bir toplantı, dSlr iki adet var, ama video kamera temin ettiğim kimseler meşgul... Bir hayli siniz bozucu tabi.. 1" sensor ve 4k özelliğine sahip bir kamera için 15-20 bin tl gibi rakam ödemek de işime gelmiyor...

Daha iyi rakamlar aldığım drone çekimleri için, mavic 2 pro düşünüyorum, 1" sensore sahip 4k hasselblad üretimi kamerası 10 bit renk zenginliği, h264 + h265 formatları sayesinde adobe premiere de renklere - gölgelere adeta sihirbaz gibi dokunabilme şansım var...

mavic2 pro, 900 gr ağırlığında... broadcast kamera gibi omzuma alabileceğim, üzerine ses kaydı için ayrı bir mikrofon tertibatı eklenmiş (drone'ların ses kayıt özelliği yok, olsaydı sadece pervane gürültüsünü kaydederdi) vizör olarak kullanacağım ekran üzerine tutturulmuş.. karbon fiberden yapılı bir aksesuar, mükemmel olurdu..

mavic2 pro 30 dakika uçuş süresi var, pervaneleri katlandığında, küçük boy bir termos kadar yer kaplıyor. motorları devreye girmediği takdirde, video kayıt süresinin 1.5 saati aşacağına eminim..

Endüstriyel tasarımda, çok farklı bir sektörde bu gibi örnekler de yok değil. ( Glock Roni )

https://www.dji.com/mavic-2?site=brandsite&from=nav

sayfasında mavic2'nin açık ve katlanmış görüntüleri görülebilir.

Başarılar diliyorum, selam ve saygılar..

#mete007' tarafından 05.05.2019 15:49:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2019, 15:47 - İp: 95.***.**0.253
  • 1