alpkamera
alpkamera (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Video Çekimi İçin Hafıza Kartı Önerisi

Merhaba Arkadaşlar,
Hafıza kartlı kamera satın aldım. Daha önce hiç kullanmadım bu nedenle sizlerin fikirlerini almak istiyorum.

İki kameram var mevcut kullandığım kamera : Canon XH A1s
Yeni aldığım : Sony HDR-AX2000
Yeni aldığım kamera hafıza kartına kayıt yapıyor. Düğün çekimleri yapıyorum. Çektiğim düğünler en az 5 kaset bitiriyordum. Her düğünde en az 5 saat çekim yapıyorum.
Fotoğraf makinam canon eos 500d, bunda kullandığım kart class 6 , 4 Gb, video çekerken en az class 6 olması gerektiğini biliyorum.

Şuan kartlara bakıyordum Panasonic Sdhc 32 gb class 10'un fiyatlarına baktım 195 euro yazıyor. Ama marka olarak başka kartlara da baktım 32 gb class 10 bunların fiyatıda 45 euro. İki tane 32 gb lık almak gerekiyor zannedersem 5 saatlik düğün için.

Sizden öğrenmek istediğim marka fark eder mi?

45 euroluk olanın özelliklerini yazıyorum aşağıya

32GB SDHC card HYPerformance, original packaging
capacities available 32 GB
Performance Class: Class 10
read speed 22 MB/s (max.)
write speed 15 MB/s (max.)
range of use Video & professional photography. Due to their fast minimal continuous write speed these cards are perfect for multi shot photo or video recording.
dimensions 24 x 32 x 2,1 mm
warranty 5 years, according to our terms of warranty
compatibility all SDHC compatible cameras, readers, PDAs, Mobile phones and other devices with compatible SDHC slot
Info Cards of new SD specification v3.0 which allows a Class 10 speed rating for minimal contiuous write speed for the first time.
For this you need a memory card device that has an SDHC slot and can manage at least 4GB.

195 euro olan panasonic hafıza kartının kısa özellikleri aşağıda:
Panasonic

Modell: SDHC - Secure Digital High Capacity 32 GB CLASS 10

Geschwindigkeit: max. 22 MB/s Datenübertragungsrate

45 euroluk olanı alayım mı ? tavsiye edermisiniz?

Tarih: 21 Nisan 2011, 15:11 - İp: 92.***.**8.102