yalvacyesilcam
yalvacyesilcam (üye)
Isparta / Stüdyo Fotoğrafçısı

Panasonic Mdh1 Full Hd Alıyorum

Arkadaşlar Çok şükür Para biriktirdim ve nasip olursa Panasonic Mdh1 Full Hd Alıyorum. Bu forumdan okuduğum yorumlardan ve kullanıcıların yapmış olduğu yorumlardan çok etkilendim zaten bütçem de buna yetiyor . Aslında elimde m3500 ve m9000 kameram vardı .. m 9000 kameradan çok memnundum. İki kameramla geçen sene 250 300 saat çekim yaptım ve booom m 9000ni temizlerken kafasını kırmısım ayrıca iki kameramda kasetleri çeviremiyorlardı artık.

Sizce bu iki kameradan bi kamera yaptırsam mı daha ii olur yoksa yanına bi tane md 10000 falan alsammı ii olur siz ne dersiniz işin açığı md 10000 lerden çok korkuyorum. bir çok fotoğrafçı arkadaş " Her düğünde çekim yaparken kontrol ediyorum çekmezse diye korkuyorum" dediler Sizce ikinci el bi md 10000 mi yoksa VHS M9000 ni toplatsammı ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Tarih: 7 Nisan 2012, 01:22 - İp: 95.***.**1.253
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence sony den daha iyi 3CMOS VAR SONYDE 1 TANE
http://www.kapro.com.tr/panasonic-ag-hmc81ej/

Tarih: 8 Nisan 2012, 10:03 - İp: 88.***.**2.249
tolga33
tolga33 (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

MERHABALAR BEN 3 YILDIR MD 10000 KULLANIYORUM BEN İKİNCİ EL ALDIM VE ALDIĞIMDA KAFASI DEĞİŞMİŞTİ VE BİZ BU KAFA İLE YAKLAŞIK 300 DÜĞÜN ÇEKTİK VE HERBİRİ 3 KASET. DVD AKTARIMINIDA BU KAMERA İLE YAPTIK. SİZ HESAP EDİN ARTIK. BİZE SATAN BİLE BU KADARINI BEKLEMİYORDU. AMA ARTIK MAKINE YORULDU DİYEBİLİRİZ. BEN CE MD 10000 İYİ BİR KAMERA BİZDE ŞU AN DEĞİŞTİRİP MDH1 FULL HD ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ. SİZİN YAZINIZI YENİ OKUDUM EĞER ALDIYSANIZ BANA CEVAP YAZARMISINIZ. TEŞEKKÜRLER.

Tarih: 7 Mayıs 2012, 15:13 - İp: 88.***.**4.90
levent_foto
levent_foto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar bende aldım kamerayı e 4. düğünümü çektim.Kameradan memnunum. Ama size 2 önerim var..
1) kullanacağınız kartlar SDHC-CLASS 10-HAFIZA KARTI olsun.

2) Kaliteden taviz vermeyin ve HA modunda çekim yapın..

3)Baştan peşin peşin paraya kıyın ve 16GB boyutunda en az 4 adet kart alın.. çünkü bu kartlar bu güne kadar sorun çıkarmadı ama belli olmaz. o yüzden sanki kasete çekim yapıyormuş gibi saat başı kart değiştirin tavsiye

Tarih: 19 Mayıs 2012, 11:59 - İp: 78.***.**9.55
ruhname
ruhname (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

sony mc2000e a ldim cok memnunum kendi bellegi var 64 gb kart almaya ihtiyac bile duymadim en kaliteli formatta 6 saat cekim yapiyor guzelde bir tepe isigi aldinmi problemsiz kullanirsin ben oyle yaptim

Tarih: 20 Mayıs 2012, 14:54 - İp: 87.***.**9.48
the_brave45
the_brave45 (üye)
Manisa / Özel Gün Fotoğrafçısı

oho arkadaşlarım siz yanlış yapmışınız ya alınmaz hafıza kartlı kamera adam kaset isteyince ne yapacaksınız.. buna 2000 tl bağlamak yerine biraz daha çıkın sony hdv 1000 alın hem hafıza kartına ister kayıt yapın ister kasete paranızı boşu boşuna mdh - 1 yatırmayın. hiç olmadı md 1000 al benim üç sene oldu haftada ortalama iki doluyum boşum yok genelde kamera tık demedi daha nazar değmesin kasetli kamera terchiniz olsn

Tarih: 21 Mayıs 2012, 01:32 - İp: 88.***.**8.117
yalvacyesilcam
yalvacyesilcam (üye)

Tolga 33 Meslekdaşım Kamerayı Aldım Şu an 3 er saatlik 3 düğün asker gecesi vs çektim çekim güzel ama 16:9 yani yeni plazma tv lere göre ama normal tv lerde altta ve üstte siyah çizgiler . tabiki ben bunu bile bile aldım phenom II x6 6 çekirdek pc de 2.5 saatlik görüntüyü pc ye taşımam 15 dk sürmüyor işleyip DVD ye DVD kalitesinde yazmam 1e 1 yani 1 saati 1 saatte yazdırıyorum . makinadan çok memnunum ama size tavsiyem düğünlerde ses kolonlarından uzak durun . nasıl oldu anlamadım ama bi düğünde yağmur yağdı ve bende kamera ıslanmasın diye piyanistin önünde biraz çekim yaptım 8 10 dk falan işte o bölümün ses kaydı gerçekten çok kötü çızırtılı ama başka yerlerde bu şekilde bi problemle karşılaşmadım.. Allah'ım nasip ederse 2'nci hatta 3'ncüyü almayı düşünüyorum . Bence şu durumda ihtiyaca karşılık verebilecek En iyi Kamera diyebilirim.

1 - Kaset olmadığı için içim rahat yok yazdı yazmadı derdim yok
2 - Ben Zaten her Düğünün Bir kopyasını alıyorum ve 400.000 den fazla resim arşivim var müşteriye kaset verme gibi bi sorunum yok.
3 - Profesyonel Pc uzmanıyım Hafıza Kartı kırılmadığı sürece Allahın izni ile kayıp yaşayacağımı yaşasamda kurtarabileceğimden eminim
4- O kadar Hızlı iş Teslim eder oldum ki kaset aktarma derdinden eziyetinden kurtuldum. Aynı pc de photoshopta çalışıp videomu render yapıp dvd ye yazdırabiliyorum.

Ama Param çok olsa bu panasoniğin 4 5 milyara bi makinası var onu alırım ama toza toprağa sokmaya değermi ?

NOT . KENDİNDEN hafızalı kamera tercih etmedim çünkü bildiğiniz gibi her harddisk ssdisk zamamı gelince saçmalar hafıza kartı iş yoğunluğuna göre senede veya 2 senede değiştirilebilir. ama hdd değişimi pahalıdır ve hdd den veri kurtarımı zordur.. bilginize.....

#yalvacyesilcam' tarafından 22.05.2012 05:28:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2012, 05:25 - İp: 95.***.**4.71
ciali
ciali (üye)
İstanbul / Amatör

iyi günler ben mdh1 kamerayı 15 gün önce aldım yaptıgım kayıdı pc aktardım daha sonra dvd ye çekecegimde kalan surenın 13 saat oldugunu gosterıyor 8 gblık bi video 13 saat surer mi lütfen yardım edinnn...

Tarih: 24 Kasım 2013, 21:34 - İp: 78.***.**7.216
yalvacyesilcam
yalvacyesilcam (üye)

ciali arkadaşım elindeki bilgisayar sanırım işlemcisi ve veya diğer parçaları çok düşük olduğu için böyle bir problemle karşılaşıyosun. en az i5 i7 veya amd phenom II x6 işlemcili işlemci hızlrı 3,2 3,6 falan olması gerek + 1 gb 256 bit en az ekran kartın olması gerek + 4 gb 1600 mhz ram olması gerek ... anakartın bus hızları 1600 2000 mhz civarında olmadılı bu taktığın parçalara uym sağlaması gerek . elimde phenom II X 6 3,6 ghz işlemcili 4 gb 1600 mhz ram li + 1 gb 256 bit 1200 mhz Ekran kartlı + 1800 mhz anarkartlı bilgisayar ile 1 saatlik görüntüyü renk ayarları ve efectleri uyguladığımda bende yaklaşık 1 saat 30 dakikada falan alıyorum eğer salon çekimi falansa renk ışık efect vb uygulamadan DVD istersem 1 saati 1 saat gibi bitiriyorum bilginize....

Tarih: 29 Kasım 2013, 16:08 - İp: 95.***.**8.112
ibrahimtr
ibrahimtr (üye)
İstanbul / Amatör

AG-AC7 = MDH1
AG-AC8 (yeni) = MDH2

??

Tarih: 4 Aralık 2013, 01:12 - İp: 95.***.**0.190
sevilen80
sevilen80 (üye)
Osmaniye / Amatör

yalvacyesilcam arkadaşım bende iki tane mdh 1 var ve bir buçuk saatlik görüntüyü çif çekirdek li 2 gb remli ve 256 lık ekran kartlı kasada dvd ye aktarmam dahil yarım saat bilmeden yönlendirmeyin nasılmı meil atın anlatim [email protected]

Tarih: 25 Mart 2014, 22:00 - İp: 88.***.**9.59