muzo.emre
muzo.emre (üye)
İzmir / Amatör

Mini Dv Kaset

herkese merhabalar.

toptan kamera kasetı alıcaktım ama marka konusunda danısmak ıstedım.

sony dersenız pek ıyı seyler duymadım. turkıye ye gelırken yolda kolının basına bır ıs gelse turkıye- sony bunu pıyasaya vermeye devam edıyor gıbısınden. ne kadar dogru bılmem ama ıslanmıs ve kurumus kasedı kamerama takmak ıstemem.

panasonıc dersenız piyasada olagan ustu çarkmaları var. bi toptancı 4 tl dedı dıgerı 1.50 fıyatlara bakacak olursanız fabrıka zararına satısa basladı herhalde.

Fuji derseniz ahhh işte o olabilir derim. katmanlarının korumalı oldugu yazıyor sıtesınde.

sizlerede sormak ıstedım. sız hangı kaset markasını kullanıyorsunuz?

Tarih: 24 Mayıs 2009, 22:29 - İp: 95.***.**2.156
35izmir
35izmir (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

sony kaseti kimseye tavsiye etmiyorum sıfır kameranın 4 düğün çekiminde kafa arızası oldu yani kafa değiştirmek zorunda kaldık (izmir denizaltı pan srvs)380 tl kafayı değiştirip çekimlere devam 8 inci çekimde kafa arızası bu sefer 3 saatlik çekimde ilk 5 dakika var sonrasında hiç bir görüntü ve ses yok denizaltına götürüp neden oldugunu sordugumda sony kasetten dedi. kafayı takalı 20 gün olmuştu garantisi olmadıgı için tekrar 380 tl verip kafayı yeniledim

Tarih: 23 Mart 2010, 08:25 - İp: 85.***.**1.189
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

35izmir, bende sony,panasonic maxxel,fujıfilm . kullandım . dediğin gibi SONY de bir proplem yaşamadım.belki sahte almişsındır,orjınallerde bu sorun olmuyor. saygılarımla

Tarih: 23 Mart 2010, 20:44 - İp: 88.***.**2.14
demir.mdd
demir.mdd (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

tdk

Tarih: 2 Nisan 2010, 14:04 - İp: 78.***.**0.163
akhisar
akhisar (üye)
Almanya / Firma

yazilanlari okuyorumda 1991 yilinda basladigim kamera cekim islerinde ne cileler cekmisim her hafta 2 dügün ve 7 saat cekim ne kafa dayaniyordu ne kaset arada seslerin kaybolmasi cabasiydi sonra montaj saatlerce ugrasiyordum .ve 2 yil evvel sd kartli kameraya gectim inanin artik cekimlerden cok svk aliyorum 2 yildir hic bir sorun yasamadim su an 4 adet sd kartli kameram var cook memnunun sözün özü arkadaslar sitressiz cekim kaliteli cekim sorunsuz kamera diyorsaniz imkani olan hemen sd kartli kameraya gecsin ben yillarca cektim yasasin teknoloji diyorum

Tarih: 7 Nisan 2010, 11:25 - İp: 87.***.**8.161
federal5
federal5 (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadasim merhaba....
Ben yurtdisinda avusturyada kameramanim.sana tavsiyem SAKIN AMA SAKINNNNNN ARTIK SONY KULLANMA-SONY KALITESINI COK AMA COK DUSURDU ESKISI GIBI DEGIL-SONY KAMERA KULLANACAKSAN SONY KASETTE SORUN YASANMAZ AMA DIGER KAMERALARIN BIRCOGUNDA SORUNLA KARSILASIRSIN: BEN CANON XL1S KULLANIYORUM BUNDAN 2 HAFTA ONCE GITTIGIM BIR DUGUNDE TAM TAKI ANI GELDIGINDE KASET BITTI BENDE YENISINI TAKTIM:ALLAH BELASINI VERSIN SONY KASETLERIN CEKIMI YAPTIM GELDIM EVE KAYDA BASLADIM:KAMERA HATA VERDI BIDAHA KAYDA BASLATTIM KASET KOPULDU: VALLAHI BILLAHI KOPULDU SUANDA BUNU YAZARKEN BILE CANIM BURNUMDA SINIRDEN VE UZUNTUDEN-SUANDA O KASETIM TAMIRCIDE KURTARMAYA CALISIYOR INSALLAH KURTARIR-BANA DA DEDI KI KAMERAN SONY DEGILSE KESINLIKLE SONY KULLANMA SONY SON ZAMANLARDA COK KALITESIZLESTI PANASONC KULLAN MEMNUN KALIRSIN DEDI:BENDE SIZE DIYORUM:::::SAYGILAR----

Tarih: 13 Nisan 2010, 01:32 - İp: 188.***.**9.240