rasim45
rasim45 (üye)
Manisa / Özel Gün Fotoğrafçısı

Md 10000 Kafa Mı? Baskı Lastiğimi?

merhaba md 10000 kameram daha 100 kaset cıvarı çekti.4 yıllık kamera ama çoğu zaman yattı.geçe hafta düğünde ilk defa kafa temizle uyarısı yaptı.kaset ile temizlik yaptım ama devam etti.şöyleki ;kasetin 55 şinci dakikaları kayda giriyorum 3-5 dakika sonra pause yaıyorum.sonra tekrar kayda girince uyarı veriyor durdurup tekrar kayda girince uyarı vermiyor ve devam ediyor.uyarı verdiği 3-5 saniyelik kısımda kayıtta bantlar oluşmuş gerisinde bir şey yok.bu şekilde kaseti bitirdim sonra ikinci kaseti taktım hiç uyarı vermeden bitirdi anlayamadım.sonra bu konularda uzman bir arkadaşım Murat ;baskı lastiğinden olabilir önceliğin o olsun ama takip etmek lazım dedi ve takip edeceğim ayrıntılardan bahsetti.sonra ki gün baskı lastiğini pamuklu kulak çöpü ile temizledim ve yine salona düğüne gittim 2 kaset bitirdim uyarı vermedi.bir sonraki gün tekrar düğünde 1 nci kasetin 56 ncı dakikasında uyarı verdi.yine durdurup tekrar kayıta geçtim 2-3 hata ile kaseti bitirdim yine ikinci kasette hiç yapmadı.fakat ilk günkü hata uyarısı ile farkı uyarı yazısı çıktığı2-3 saniyelik çekimde herhangi bir bozukluk yok sadece ekran uyarısı ile kalmış buda beni temizlediğim baskı lastiğinin hafif kaydırdığını ve temizleyince kısmen düzeldiğini düşündürüyor.şimdi tekrar baskı lastiğini tinerli kulak pamuğu ile iyice temizledim bayağı bir siyah kir çıktı sonra alkol ile temizledim.şimdi boş bir kasete çekim yapıyorum 3-5 dakika da bir pause yapıyorum.şimdilik bir sorun yok.ayrıntıları takip ediyoruz inşallah kafa arızası çıkmaz.aynı arızadan tecrübesi olan varmı diye buraya konu açıyorum.çünkü baskı lastiği arızası göz ardı edilip boşuna kafa değişimi yapılabilir.katkıda bulunacak dostlara şimdiden teşekkür ederim....

Tarih: 16 Eylül 2014, 22:43 - İp: 88.***.**8.231