by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kablosuz Görüntü Aktarımı

Arkadaşlar Kamera İle Yaptığım Çekimleri Projeksiyon Cihazına Kablosuz Bir Şekilde Aktarabileceğim Küçük Aktarıcılar Arıyorum Kullanan Yada Önerisi Olan Arkadaşlardan Yorumlarınızı Bekliyorum...

Tarih: 2 Mayıs 2008, 21:52 - İp: 78.***.**7.223
oguz orhan
oguz orhan (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle şunu sormalıyım.
Makinanızda Video Out var mı?
Ben D80 kullanıyorum.
Next marka YE-2G4A modeli 2.4GHz lik vir AV aktarıcı aldım.
Vericiyi D80 makinaın Video çıkışına takıyorsun.
Alıcı yı da Projeksiyon cihazındaki Video girişine takıyorsun.
Makinada REVIEW yaptığında makinanın LCD sinde değil artıkl projeksiyon cihazında görüyorsun..

Fotograf makinasını bu işe katmayım dersen, çektiğin foroları başka bir göstericiden de PLAY edebilir ve onun video çıkışından da alabilirsin (yani video output olan bir VIEWER lazım...)

Kolay gelsin

Tarih: 11 Mayıs 2008, 16:32 - İp: 81.***.**6.30
lenta
lenta (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhaba ben çalıştırdığım düğün salonunda kullanıyorum ama neticesi fazla iyi değil titreme ve bazen görüntü kaybı oluyor insanlar seyrederken acaba kasetede bozukmu çıkıyor diye düşünüyor fiatı 130 dolar sirkecide var ama cihazdan çok fazla birşey bekleme orjinal değil açıkçası tavsiye etmiyorum çok araştırdım daha iyisi bu fiatlara yok markalı olanlar binlerce dolardan başlıyor

Tarih: 3 Haziran 2008, 09:54 - İp: 88.***.**0.3
aylin34
aylin34 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Öncelikle bu forumu düzenleyen arkadaşlara teşekkür etmek isterim.
By_kosta sizin talep etmiş olduğunuz ürün gurubu composit (Analog) video aktarımı mı? yoksa sayısal (digital) veri aktarımı mı ? ben kendimden örnek vereyim sony av çıkışlı kameramın görüntüsünü 200 metre mesafeye aktarmak için uzun süre arayış içeresinde bulundum. çin modemlerinden tutunda amerikadan bile modem getirtik arkadaşlar sayesinde ancak başarılı olamadık. görüntüler bir gelip bir gidiyor yada resimler üzerine çizgiler giriyor. Ancak yine bir dostumun sayesinde Ankarada bir firma ile tanıştık. (www.tkbotomasyon.com) ilgilendiler ve bize COFDM modem tavsiye ettikler. Hali hazırda bunu kullanıyorum kesinlikle kesilme yok görüntü mükemmel. Bu ürün gurubu kendi imalatları son derece memnunum. COFDM aktarım seti diye geçiyor.

Tarih: 30 Haziran 2010, 11:51 - İp: 78.***.**2.58
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

aylin34 sizin bahsettiğiniz ürün habercilerin kullandığı ürünlere benziyor birebir aynısı mı yoksa bu ürün farklı mı?

Tarih: 1 Temmuz 2010, 21:18 - İp: 78.***.**0.198
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Bende söz konusu olan firmadan bilgi aldim. ve bir arkadasim aldi bu kablosuz göndericilerden ama bir türlü sorunu cözemedi aldigi sey dedikler gibi olmadi ne iade edebildi ve 5 defa ankaraya geldi yine sorun cözülmedi bende alacaktim vazgectim fiyati 800 dolar

Tarih: 27 Temmuz 2010, 23:34 - İp: 89.***.**0.215
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende www.tkbotomasyon.com sitesinden ürün aldım ama bende memnun deilim düzgün çalışmıyoo

Tarih: 28 Temmuz 2010, 01:00 - İp: 85.***.**2.1
istanbul_f
istanbul_f (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba
kablosuz görüntü aktarımı için 3 nokta var...

1 - REJİNİN KAMERALARA OLAN MESAFESİ
2 - KAMERA ÇALIŞMA SAHASI ENGELLERİ
3 - SAHA DERİNLİĞİ ve YÜKSEKLİĞİ ( derinlik : kişilerin oturma durumu )

Bunlar net ise ...cevap verebilirim

değişken ise yazacaklarım çok uzun olacak ama

Video Sender ile neler yapılır diye bir yazı var idi
www.istanbulda.com da hala orada ise bir bakın derim..
belki işinize yarar tabii malzeme bulursanız

Tarih: 28 Temmuz 2010, 12:18 - İp: 94.***.**7.189
syegen
syegen (üye)
İstanbul / Firma

Konu uzerinden oldukça uzun zaman geçmiş ancak hali hazırda bu arayışı devam eden arkadaşlar var ise yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

Yukarda bahsi geçen süreçlerin tamamını birebir yaşadım(çin mallarını denemek, modifiye etmek, hatta ankara turları).Sonunda daha fazla mücadele etmenin yararsız olduğunu görüp yurt dışından alıcı-verici setini satın alarak ürünü kiralama parkurumuza ekledik.

Kısaca bahsetmek gerekirse, cihaz dijital video aktarımı yapıyor, latency yani gecikme süresi 100ms daha az, yani farkedilmiyor.
Vericiye HD-SDI, SD-SDI veya Kompozit video sinyallerini direk bağlabiliyorsunuz.Görüntü verici tarafında SD(standard definition) seviyesine düşürülerek dijital olarak alıcıya yollanıyor.Dolayısıyla alıcıdan standard definition kompozit sinyal alabiliyorsunuz(bildiğimiz analog video sinyali yani).

Ürünle mesafe sıkıntısı yaşayacağınızı sanmıyorum, şahsen no line of sight dediğimiz birbirlerini direk görmeme durumunda bile 300 metreden sağlıklı görüntü aldım.Dijital tx-rx setlerinde parazit sıkıntısı olmuyor, cep telefonu veya wireless modemden etkilenmesi söz konusu değil.kısaca dijital 1 ve 0, yani ya görüntünüz var yada hiç yok

cihazla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaslar çekinmeden pm atabilirler,

herkese iyi seneler

Tarih: 30 Aralık 2011, 18:14 - İp: 85.***.**6.48
seco35
seco35 (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Syegen ustam mesaj attim ama cevap alamadim herhalde yogunsun buradan cihazin ismini yada linkini yazsan biz kendimiz arastirsak senin icin daha kolay olmazmi buraya yazarsan sevinirim sagolasin

Tarih: 10 Şubat 2012, 01:39 - İp: 84.***.**2.147
bedelin
bedelin (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşlar konunun üstünden çok zaman geçmiş ama ben yinede yazayım konuyu okudum bende TRANSMİSTTER almak istiyorum benim konum şu şekilde hem karta hemde bilğisayara kayıt yapmak için kullanacam doğru birşeyi birkere almak istiyorum ( SEYEGEN'nin ) yazısını okudum ve konuylailgili hangi ülke marka ve model sordum ancak cevap alamadım seyege'ni tanıyan varsa yardımcı orsanız sevinirim eğer başka bilgisi ve tecrübesi olan versa lütfen yardımınızı esirgemeyin. saygılarımla iyi çalışmalar

Tarih: 31 Ekim 2012, 11:42 - İp: 78.***.**1.198