turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Drone

sevgili arkadaslar sizce hangi dronu almam gerek köy kasaba cekmek icin simdiden tsk ederim.

Tarih: 4 Kasım 2019, 16:40 - İp: 152.***.**3.1
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bütçeyi de sormam gerekir, ama şahsi seçeneklerimi önermekle başlıyım..

Mavic 2 pro 1" sensöre sahip hasselblad kamerasıyla benim favorim. 900 gr ağırlığı 8 km menzili ve yarım saat havada kalma süresi ve katlayıp çantanıza atabilmenizle, bence 1 numara..

Bir hafta kadar önce duyurulan mavic mini, 249 gr ağırlığıyla, kayıt mecburiyetinin alt sınırını delmek için tasarlanmış ( usa ve Türkiye de farklı sınırlar uygulanıyor ayrıntıyı hatırlamıyorum shgm internet sitesinden kontrol etmek en iyisi) Mavic mini'nin yurdumuza gelişi ve yaygın satıcı bulabilek 1 ay kadar sürer.

Dji Phantom serisinin çok sayıda fanatiği olmasına rağmen, benim şu gün önereceğim drone değil.. eskide kaldı, ani hareketler esnasında kollarının motora yakın kısımlarında çatlaklar oluşuyor..

ikinci el phantom, çokça görürsünüz ilan sitelerinde.. alacaksanız, sağlam kontrol etmek gerekir.

Tarih: 5 Kasım 2019, 19:20 - İp: 95.***.**5.199
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

mete kardesim tesekkür ederim bütce sikinti degil marka söylemen yeterli fark etmez yurdisindan gelebilir yani cok tanidik var sikinti yok o konuda siz marka model verin yeter ben sadece köyümü cekecegim baska degil...

Tarih: 6 Kasım 2019, 10:50 - İp: 152.***.**3.1
mete007
mete007 (üye)

Bir konuyu daha açıklığa kavuşturmam gerekiyor:

Yurtdışından alınan drone'un sivil havacılık genel müdürlüğü sayfasında kaydının yapılabilmesi için gerekli prosedürler var.

Anka hobi'nin sayfasında bayağı uygun fiyatlar gördüm açıkçası.. Dji Mavic 2 pro için de, daha alt model dji drone lar için de..

şu linki incelemenizi önereceğim: http://www.ankahobi.com/urun-kategori/dji/

Tarih: 6 Kasım 2019, 21:39 - İp: 95.***.**5.199
mete007
mete007 (üye)

mavic mini düşünenler için görüntü kalitesini bizzat çektiğimiz videoda görstermek istedim:

Tarih: 24 Nisan 2020, 11:46 - İp: 88.***.**4.56
juasi
juasi (üye)
İstanbul / Amatör

Drone kullanmayı seviyorum. Onlar sayesinde. normal gözün ulaşamayacağı bir yükseklikten harika videolar oluşturabilirsiniz. Ancak bu tür notlardan sonra iyi bir fotoğraf editörü kullanmak daha iyidir.

Tarih: 29 Ocak 2021, 00:54 - İp: 128.***.**2.195
dioloh
dioloh (üye)
İstanbul / Amatör

İyi geceler! Hangi dronu seçerseniz seçin, iyi çektiğiniz videoları düzenlemenize yardımcı olacak yüksek kaliteli bir programa kesinlikle ihtiyacınız olacak. Sonuçta, filmde aktarmanız ve korumanız için önemli olan tüm duyguların korunması çok önemlidir. Tüm bunlar movavi . programda birleştirildi. Bebek ortaya çıktığında kullanmaya başladım ve her gün gördüğüm duygularını yıllarca korumak benim için önemli. Bunlar en mutlu anlardır.

Tarih: 29 Ocak 2021, 11:06 - İp: 128.***.**2.195
  • 1