ufukk
ufukk (üye)
Ankara / Amatör

1000 Tl Civarına Kamera

Merhaba,

1000TL civarında bir kamera almayı düşünüyorum. Ancak kameralar konusundaki bilgim oldukça sınırlı ve Tekofaks'ın kampanyasından aldığım DVD'li Panasonic'in kayıt kalitesini görünce, kamera alma işi iyice gözümde büyüyor...

Almışken HD olsun diyorum ama acaba giriş seviyesi HD yerine iyi bir SD almak daha mı iyi olur?

Bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Tavsiye verirken sebepleri ile detaylandırırsanız sevinirim.

NOT : Cihaz anı amaçlı video çekiminde kullanılacak. Profesyonel ya da yarı profesyonel kullanılmayacak. O yüzden yorumlarınız bu doğrultuda olursa sevinirim.

#ufukk' tarafından 01.06.2009 12:21:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2009, 12:20 - İp: 212.***.**7.170
ufukk
ufukk (üye)
Ankara / Amatör

Yaptığım araştırmalar sonucunda sd ve hd segmentine, fiyat/performans olarak şu 2 ürün öne çıkıyor :

SAMSUNG VP-HMX10A (1000 lira civarında bulunabiliyor...)

SONY DCR-SR57E

Yorumlarınızı alabilir miyim...

Tarih: 1 Haziran 2009, 12:20 - İp: 212.***.**7.170
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

dvd ye veya hard diske kayıt yapan kameralar yerine ya kasete veya sd karta kayıt yapan kameraları tercih etmeni öneririm.
yalnız sd karta kayıt yapan kameralarda mutlaka çeşitli zamanlarda çektiğin parçalı görüntüleri topluca izleyebilme imkanı olsun yoksa saçını başını yolarsın her defasında play e basmak için

Tarih: 1 Haziran 2009, 23:11 - İp: 78.***.**7.164
ufukk
ufukk (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkürler.

Peki marka model önerebilir misiniz?

HD mi olsun yoksa bu bütçeyle alınacak HD yerine, SD daha mı iyi sonuç verir?

Tarih: 2 Haziran 2009, 08:15 - İp: 212.***.**7.170
kurgucu0644
kurgucu0644 (üye)
Malatya / Firma

dostum bence burkay abinin önerisini dikkate al, arkadaşım dvd'ye kayıt yapan kamera aldı sony'nin modeli aklımda değil bazen bana görüntü getirir cd'nin içerisine görüntüleri parça parça atıyor onları birleştirmeyemi uğraşasın toplayım ayrıca işlediğin zaman baya görüntü kaybı oluyor ayrıca çektiği video uzantısına ne ekliyorsa video studyo programlarının çoğu desteklemiyor desteklesede renderin ortasında bakmıssın hata vermis nerdeyse tüm programlarda denedim sadece sony vegas'ta düzgün ve sorunsuz işlenebiliyor.Bence kaset den şaşma kafan rahat olur. zaten dvd kayıtlı kameralar piyasada pek tutunamadı benden herkese tavsiye aman uzak durun

#enes2344' tarafından 02.06.2009 10:15:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2009, 10:14 - İp: 78.***.**9.147
ufukk
ufukk (üye)
Ankara / Amatör

Burkay Bey'in önerisini dikkate alacağım.

Zaten benim aklımda da sd/mmc ya da memory stick'e kayıt yapan bir kamera almak ve bu şekilde kullanmak var.

DVD'li kameralara ben de hiç sıcak bakmıyorum ancak dual/hybrid bir kamera alabilirim. Yani hdd+bellek kartı veya dvd+bellek kartı şeklinde...

Bunun dışında şöyle bir sorum olacak; daha önce Canon marka bir kameramız vardı ancak Ankara'da tamir edecek yer bulamadık. İstanbul'daki serviste çok ilgisiz davrandı ve kamera o kızgınlıkla evde bozuk yatıyor... Bu olay 4-5 yıl önce yaşandı. Şu an Ankara'da güvenilir ve işinin ehli bir Canon yetkili servisi var mı? Çünkü Canon H100 almak üzereyim...

Tarih: 2 Haziran 2009, 10:44 - İp: 212.***.**7.170
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ben yarın ankarada olacağım ben teknik servisim kameranı al bizim servise gel ben sana yardımcı olurum

murat özdemir www.burukay.com

Tarih: 2 Haziran 2009, 13:06 - İp: 78.***.**9.97
ufukk
ufukk (üye)
Ankara / Amatör

Murat Bey teşekkürler.

Önceki kamerayı tamir ettirmeyi düşünmüyorum. Dijitale geçiyorum... Ancak bundan sonra Canon alırken içim rahat olacak... Ben Canon Yetkili Servisi olduğunuzu bilmiyordum...

Tarih: 2 Haziran 2009, 13:40 - İp: 212.***.**7.170
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ne almaya karar verdiniz?

Tarih: 2 Haziran 2009, 20:26 - İp: 85.***.**9.142
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

burkay ve remi arkadaşa katılıyorum.kasetli mini dv al. mutlaka orjınal japon olsun. ucuz diyr cin mallarına tamah etme yarı yolda kalırsın. panasonic sony canon . 3 ün den birini sec teknik desdekleri mevcut tabiki jvc de iyidir ama teknik destek yetersiz buluyorum.panasonic NV-GS280. canon MVX460 .sony DCR-HC53E. bu kameralar mini dv kasete cekim yapar. saygılar.sd kartlı canon fs100.849 ytl dir. erkayalar sitesizden bak.http://www.erkayalar.com.tr/new/urun_detay.aspx?ID=251&KID=15

Tarih: 2 Haziran 2009, 23:21 - İp: 88.***.**7.121
ufukk
ufukk (üye)
Ankara / Amatör

SONY HDR CX105'te karar kıldım. Olmazsa Canon HF100...

Tarih: 3 Haziran 2009, 07:35 - İp: 212.***.**7.170