murselak
murselak (üye)
İstanbul / Amatör

Yine Orite...

arkadaslar merhaba!

benim makine (orite tabi ki) abimin dügününde cektigim fotografları göstermiyor. playback yaptıgımda NOT SUPPORT diye bi mesaj cıkıyor ve makine ancak pilleri cıkarınca kapanıyor. ama bu sorun baska fotolarda olmuyor, sorun ve cözümü ne olabilir?

yardımlarınız ve görüsleriniz icin simdiden tesekkürler...

Tarih: 21 Temmuz 2004, 08:50 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

merhaba
öncelikle geçmiş olsun.
bu tip "ucuz" makinelerde sık karşılaşılan bir durum. büyük ihtimalle kameranın kendi yazılımındaki hatalardan yada kayıt esnasında pillerin bitmesinden/çıkarılmasından kaynaklanmış olabilir.
Bu adrese git: http://www.gencelektronik.com/recover.aspx

#nusret03' tarafından 21.07.2004 17:09:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Temmuz 2004, 17:13 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mürselak,

verdiğim linkten :http://www.pcinspector.de/ ürünün demo versiyonunu indir ve kur.Bilahare makineni bilgisayara bağla ve programa makinenin içindeki verileri kurtattır hemde bedavaya....

Tarih: 24 Temmuz 2004, 23:09 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

sevgili dostum flassv'nin verdiğine benzer bi tepki vericem

YANDI KETEN HELVA YANDI!

milyarlarca lira harcayarak veri kurtarma laboratuarı ve clean room kuran bilişim şirketleri okuyun da ibret alın!!!

bu tip freeware yazılımlarla veri kurtarma denemesi yaparken Windows 2000 yada Windows XP çalıştıran makineleri tercih edin. Mümkünse USB arayüzlü kart okuyucular yerine SCSI yada PCMCIA kart okuyucularını tercih edin. İşlem sırasında sistemi en az 2 saat çalıştırabilecek bir kesintisiz güç kaynağı kullanın.
amatörce yapılmış bir veri kurtarma denemesinde MFT'si zarar görmüş veya değişikliğe uğramış medyaların profesyoneller tarafından kurtarılabilme ihtimali de azalır yada tamamen kaybolur.

ha bu arada, dahili hafızası olan makinelerin MFT'si hasar görürse yada değiştirilirse kamera da kullanılamaz hale gelebilir. bu durumda da www.burukay.com adresine gidin. ama bedava olacağını sanmıyorum.

#nusret03' tarafından 28.07.2004 23:43:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Temmuz 2004, 03:41 - İp: yok
gezgin
gezgin (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

eğer hafıza kartındaki fotoğraflar "kurtarılsa da olur, kurtaılmasa da" diyebileceğin kadar önemsiz ise veya veri kurtarma işinden anlıyorsan, sayın burkay'ın önerisini tavsiye ederim.
ama
bu fotoğraflar bana kesinlikle lazım diyorsan, iyi bir risk hesaplaması yapmak gerekir ve önerim sayin nusret'in tavsiyelerini dinlemeniz olacaktır.

Tarih: 5 Ağustos 2004, 00:11 - İp: yok
diablox
diablox (üye)
İstanbul / Amatör

Zamanında 40-50 milyon fazla verip adam gibi bi'marka alıcaktın(Canon,Kodak,Fuji gibi..).Ama bun gördün ucuz fazla özellik var(mış gibi) hemen atladın.Şimdi kimseden yardım isteme git aldığın yere (tabii garantisi varsa) durumu anlat. Bir dahada böyle kıytırık markalardan uzak dur.

Tarih: 11 Ekim 2004, 01:03 - İp: yok
nastyboy
nastyboy (üye)
İstanbul / Amatör

dostum aynı sorun ben de var ama arasıra oluyor

Tarih: 29 Ocak 2005, 13:55 - İp: yok
mesutculak
mesutculak (üye)
İstanbul / Amatör

aynı sorunlar ve benzerleri oluyor

Tarih: 10 Şubat 2005, 02:55 - İp: yok
  • 1