mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Tüketici Sorunları Bölümü Kullanımı

Uyarıyı belki site yönetimi yapmalıydı.. fakat bir üye olarak sessiz kalamadım...

şu uyarıyı,

konu açarken okumaksızın yazıpda, "tüketici sorunu" çerçevesini aşan derecede "karalama", "saldırı" vs..

nitelikdeki yazıların sorumluluğu, yazan kimseye aitdir... açılacak bir davada muhatap, site değil yazandır...

açılmış konulara cevap yazmaya çalıştım... ancak bazı kimselerin bununla yetinmeyip, forumdaki diğer konularda "saldırı" niteliğinde cevaplar yazdığını görüyorum...

dostça uyarı maksatlı yazıyorum.. alınan olursa, iğneyi kendine batırsın...

Tarih: 19 Aralık 2007, 14:22 - İp: 85.***.**2.85
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

yerinde bir uyarı

Tarih: 21 Aralık 2007, 00:20 - İp: 88.***.**4.90
mete007
mete007 (üye)

selam arkadaşlar... Uyarı yapmak belki haddim değil.. fakat görüş belirtmem gerekiyor...

sadece firmaları korumaya yönelik bir yazı gibide anlaşılmasın..

tüketici, eğer mağduriyetini burada haddini aşan ifadelerle anlatırsa; haklıyken haksız duruma düşer..

haklıyı haksızı ilk bakışta anlayacak değiliz.. gereken bilgiler, güzelce dile getirilip, o şekilde "hak arama" yoluna gidilmeli..

tek örnek üzerine yazmak istemiyorum.. (örnek vermek istemiyorum) fakat ilk bakışda 2-3 konu görmek mümkün...

selam ve saygılar...

Tarih: 22 Aralık 2007, 12:45 - İp: 88.***.**7.170
mete007
mete007 (üye)

2007 aralık ayında yazdığım konuyu, sanırım güncelleştirmek gerekiyor..

Yazılan bir cevap, üyelik iptali nedeniyle silinmiş sanırım..

Konu açarken ve cevap yazarken gördüğümüz "Forum kurallarını okudum kabul ediyorum." yazısına tıklayıp, içeriği özümsemeye çalışalım.. Moderatör müdahelesinin pek yaşanmıyor oluşu, keyfi davranışlara gerekçe gösterilmemeli..

Tarih: 5 Mayıs 2010, 09:34 - İp: 94.***.**1.71
flashcolor
flashcolor (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

#flashcolor' tarafından 17.05.2010 18:39:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2010, 10:03 - İp: 88.***.**9.92
mete007
mete007 (üye)

Selamlar bizden..

forum sayfalarını biraz karıştırınca, üyelerin tarafsız olup olmadığına dair sorularla (ve sorunlarla) karşılaşıyoruz.. ve bu doğrultuda, daha dikkatli yazmaya çalışacağım..

Her hareketini/kuralını tasvip etmediğim "fotokritik" sitesinde, tüketici sorunu başlığı ve içeriği ile ilgili sert mderasyon kuralları uygulanıyor.. VE bunun bazen gerektiğine dair örneklerle karşılaşıyoruz.. Örneğin X firması olumlu/olumsuz şeklinde konunun başlatılması ve anlatılması gerekiyor, öyle yapılmazsa kimin haklı haksız olduğuna bakılmaksızın konu siliniyor..

2007 yılının aralık ayında bu başlığa yazdığım; "haklıyı haksızı ilk bakışta anlayacak değiliz" sözümü burada tekrarlamak gerekiyor..

uzun yazdıkça okuyucuyu sıkacaktır, ben kısa kesiyorum.. herşeyin tatlıya bağlanıp düzelmesi dileğimle.. Hayırlı günler, hayırlı işler diliyorum..

Tarih: 10 Mayıs 2010, 11:00 - İp: 94.***.**8.193
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 30.05.2010 22:39:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2010, 12:15 - İp: 94.***.**0.51
flashcolor
flashcolor (üye)

#flashcolor' tarafından 17.05.2010 18:39:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2010, 14:07 - İp: 88.***.**5.101
flashcolor
flashcolor (üye)

#flashcolor' tarafından 17.05.2010 18:40:11 tarihinde düzenlendi.

#flashcolor' tarafından 17.05.2010 18:40:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2010, 14:47 - İp: 88.***.**5.101
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 10.05.2010 15:36:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2010, 15:36 - İp: 94.***.**0.51
aliila
aliila (üye)
Ankara / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 16 Haziran 2010, 18:15 - İp: 85.***.**8.115