hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

Sony Pes Artık Dedirtti

benim elimde sony dsc f 717 var yaklaşık 2 ay önce ccd bozuldu.servise gönderdim makineyi almaya gittiğimde serviste denedik düzelmiş olduğunu gördüm ve makinayı aldım ama eve geldim 5 resim çekmeye kalmadan makina arıza vermeye başladı ama bu başka arıza bu sefer makina açmaya basıyorum ekran görüntüsü gelmeden kapanıyor.bide makinanın bağlantı yerleri tam oturmamış sanki vidalar sıkılmamış gibi yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 15 Nisan 2007, 12:55 - İp: 81.***.**0.72
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Benzer şey SONY de benim de başıma geldi. Zaman geçirmeden hemen geri götür ve durumu anlat.
Fotoğraf makineleri çok hassas ve karışık yapıları.. Bu servis görevlileri de bir işi beceremiyor ve makineyi toplarken bişeyleri eksik yapıyorlar. benim başıma geldi, gittim anında düzeltiler.
Ama hiç vakit kaybetme, çabuk geri götür. Yoksa hata sana mal edilebilir.

#panctom' tarafından 15.04.2007 14:46:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Nisan 2007, 14:44 - İp: 88.***.**9.5
hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

doğru söylüyosunuz panctom zaten telefonlarını 2 saattir meşkul ediyorum fakat pazar olması ulaşmamı etkiliyor belki püf noktası vardır dedim benim bilmediğim bi netfotoğrafta deneyimli arkadaşlara sorayım çözümü vardır diye yoksa 2 aydır yaptığım gibi o servis benim bu servis senin yarın dolaştırıcam.

Tarih: 15 Nisan 2007, 14:50 - İp: 81.***.**0.72
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

İstanbul Beşiktaşta meteksan var.Sony cihazları orası tamir ediyor.Sizin makinenizi de eğer orası tamir ettiyse -garanti kapsamında ise orası tamir ediyor- üstünde garanti bandı vardır.
Buraya tel edebilirsiniz ama pazarları servisler kapalı oluyor genelde..

Tarih: 15 Nisan 2007, 17:07 - İp: 88.***.**1.2
hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

evet bende beşiktaştaki serviste yaptırdım. bugün telefon ettim ama kapalı galiba artık yarın bi sonuca varmak istiyorum gerçekten bıktım.makinamı ccd arızası diye gönderdim inşallah başka arızalarda vermez

Tarih: 15 Nisan 2007, 20:50 - İp: 81.***.**0.72
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Mutlaka o tamir eden yere git tekrar.. Başka yere gitme. Bedava yapmaya mecburlar, kendi hataları. Tahminim toparlarken bişeyleri yanlış yapmışlardır.

Tarih: 15 Nisan 2007, 21:00 - İp: 88.***.**9.5
hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

evet bende öyle düşünüyorum ama sony nin en büyük servisi hergün bu ccd arızasıyla karşı karşıya olmasına rağmen sorunu çözümleyememesi çok kötü .makinanı her tarafı oynuyo bağlantı yerleri oturmamış buda makinanın başka arızalar çıkarmasına sebep oluyo kısaca benim sınıfımda sony en az 3 dersten kaldı

Tarih: 15 Nisan 2007, 21:06 - İp: 81.***.**0.72
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

hkr ne yaptın? merak ettim..

Tarih: 16 Nisan 2007, 23:10 - İp: 212.***.**2.141
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

hkr ne yaptın? merak ettim..

Tarih: 16 Nisan 2007, 23:12 - İp: 212.***.**2.186
lazut